reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamusie 2017

Cześć dziewczynki :)

Mnie piersi nie bolą wogole. W I trymestrze to przechodziłam- masakra:/ współczuje

Kama ja nie wiem co ten lekarz tak sie czepia, nie uważam żebyś jakoś specjalnie dużo przytyła. Ja mam jakieś 7 na plusie i lekarz mówił, ze prawidłowy przyrost. Moze zmień lekarza?

Paulyna oszczędzaj sie! ;) ja tez mam problem z tym bo tyle mam roboty i ciagle coś:) doskonale wiec Cie rozumiem:)
 
reklama
Magdaryska o jestes z moich stron:)

A nie wybiera sie ktoras do ikei teraz?:p

Jolka ja robilam poczatkiem ciazy na skierowanie ale glukoze kupilam w aptece. Teraz juz tez cytrynowa na mnie czeka w szufladzie.6zl niecale dalam jakos

Co do moich piersi to sutencje bola mnie przy dotyku.

Kama buraki dobra rzecz. Waga pewnie duza bo wod duzo jak mowia.w koncu to tez swoj ciezar ma.

Nie wiedzialam ze tam taki problem z magnezem w aptece...a jakby paczka z pl przyszla to sie nie da?

Ja zakupy jesli wybiore sie bez P robie tak ze wkladam do koszyka i pozniej ladnie na tasme i z tasmy do koszyka, w aucie czeka siata do ktorej pakuje i zalezy gdzie je robie bo jak blisko P pracy to jade do niego i on wychodzi i przeklada zakupy do naszego auta a ja zosawiam pare lekkich rzeczy jak sa mi potrzebne na juz. Pozniej on z pracy wraca z.zakupami:)

Tu wogole problem w aptekach dlatego mam w planach zrobić listę jakich leków na start będę potrzebować i witamin i poproszę mamę aby w razie czego dała mi wypisać i w przyszłym roku pod koniec stycznia przysłała... tu jest problem nawet z igłami i rivanolem a mi co jakiś czas na udzie robi sie wrzód i wcześniej trzeba go pozadnie nakłuć a potem rivanol...do tego będę potrzebować kosmetyków dla maluszka które nie uczulają i nie podrażniają...

f2w3d5qp7kg4jq2q.png
 
zelazo najlepiej przyswaja sie z miesa. najlepiej karkowke jakas jesc czy burgery wolowe. z warzyw niewiele daje

Aga chyba nie do końca, ja w ogóle nie jem czerwonego mięsa, a inne to bardzo rzadko, może raz w tygodniu. Anemii nie mam, za to jajeczka wcinam i dużo warzyw. Suplementacja też jest ważna, witaminy prenatalne najczęściej zawierają żelazo. Czerwone mięso jest bardzo niezdrowe.
 
164 CM że wzrostem tej wagi to tak różnie raz więcej raz mniej. Raz w przeciągu 3 tyg. przytyłam 3 kg

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom

Czepia się chłop :/ Bez sensu. A jak ma zastrzeżenia to powinien z Tobą przeanalizowac to jak się odżywiasz i omówić problem lub skierować do dietetyka. Niedoczynnośc tarczycy ma ogromny wpływ ale chyba przyjmujesz leki? Badałaś ostatnio tsh? Może byc tak, że jesz za dużo ale równie dobrze problem może tkwić w tym, że jesz za mało i organizm magazynuje zapasy w postaci tłuszczu.
 
Aga chyba nie do końca, ja w ogóle nie jem czerwonego mięsa, a inne to bardzo rzadko, może raz w tygodniu. Anemii nie mam, za to jajeczka wcinam i dużo warzyw. Suplementacja też jest ważna, witaminy prenatalne najczęściej zawierają żelazo. Czerwone mięso jest bardzo niezdrowe.
No mięso i jajka duzo dają ;)
Warzywa juz mniej. Kilka osób mi tak mówilo, m.in. moja gin
 
W ogóle to zrobiłam test glukozy z obciążeniem i nie było tak źle :p Ohyda, wiadomo ale da się przeżyć ;) Najgorzej, że spać się chciało i nudy przez 2 godz:p Zasypiałam nad książką :p
 
A u mnie z wagą jeszcze śmieszniej.
Najpierw dłuuuugo stało w miejscu (nawet straty przez pewien czas notowałam z powodu zaostrzenia choroby na początku ciąży) i brzuszka też w ogóle nie było widać . A potem jak mi w okolicy 20tc wyskoczył konkretny "bąbelek", to w ciągu 4 tygodni od razu przybyło 6kg, ale gin nic niepokojącego nie stwierdził. Od razu też zaznaczam, że dietę mamy zbilansowaną ze względu na moje chore jelita ;)
Teraz brzuszek sobie wolniej rośnie i miesięczne przyrosty mamy około kilograma.
Ilość wód gin nam sprawdza na każdej wizycie i zawsze jest w porządku.

Btw znalazłam fajny wykres Link do: Przyrosty masy ciała w ciąży - wykres
Może się Wam przyda tak dla orientacji, bo wiadomo z tymi przyrostami masy to kwestia bardzo indywidualna :)
 
reklama
Do góry