reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌼🌸Marcowe kreski 🌸🌼 wiosenne kwiaty rozkwitają, a nasze testy dwie kreseczki dają

A Ty masz mutacje mthfr, przypomnisz? Bo w pueri uno jest mieszanka folianow i kwasu foliowego, która jest niezalecana 🙈
Tak, mam heterozygotyczny. A czemu nie polecany? Mówiłam hematolog że biorę to powiedziała tylko że okej, ale jeszcze dodatkowo żebym samego metylowanego 400mg brała żeby w sumie było go 800 🤔🤔
 
reklama
Tak, mam heterozygotyczny. A czemu nie polecany? Mówiłam hematolog że biorę to powiedziała tylko że okej, ale jeszcze dodatkowo żebym samego metylowanego 400mg brała żeby w sumie było go 800 🤔🤔
Czytałam całkiem niedawno, że jak jest mieszanka, to ten zwykły kwas foliowy też ogranicza przyswajanie tej formy aktywnej 🙈 chyba, że coś namieszałam, to przepraszam.
A do tej podwójnej dawki się nie odniosę, bo się nie orientuję 🙈
 

Załączniki

  • IMG_0959.png
    IMG_0959.png
    135,4 KB · Wyświetleń: 64
Dziewczyny, a ja mam dwa pytania:
1. Czy któraś z Was korzysta z wersji premium aplikacji Premom? Warto?

2. Samobadania szyjki macicy - umiecie, robicie? Da się tego jakoś nauczyć? 🙈 Sorki, bo może to głupie pytanie, ale serio, ja wiem jak jest położona i czy jest miękka/twarda, dopiero jak mi lekarz powie podczas badania w gabinecie 😅
 
Dostałam wyniki badań krwi i wyszedł mi bardzo kiepski lipidogram 😬 Diagnosta dodał komentarz, że mogę mieć ciężką dyslipidemię (w moim przypadku chodziłoby o hipercholesterolemię, bo trójglicerydy i cholesterol HDL dobre). Nie miałam nigdy problemów z cholesterolem, pierwszy raz mi takie wyniki wyszły 🫣 Nie mam nadwagi, jestem niska i szczupła, i zawsze tak było.
Wit. D 33,40 ng/ml, ferrytyna 35,90 ng/ml - czyli niby w normie, ale z tego co czytałam, to przy staraniach mogły by być wyższe 🙄 Prawda to?
Za to TSH ładnie mi spadło do 1,43 (a miałam długo ponad 2) 🥰
 

Załączniki

  • IMG_1575.jpeg
    IMG_1575.jpeg
    157,7 KB · Wyświetleń: 68
  • IMG_1576.jpeg
    IMG_1576.jpeg
    205,6 KB · Wyświetleń: 68
Dziewczyny, a ja mam dwa pytania:
1. Czy któraś z Was korzysta z wersji premium aplikacji Premom? Warto?

2. Samobadania szyjki macicy - umiecie, robicie? Da się tego jakoś nauczyć? 🙈 Sorki, bo może to głupie pytanie, ale serio, ja wiem jak jest położona i czy jest miękka/twarda, dopiero jak mi lekarz powie podczas badania w gabinecie 😅
Musisz po prostu trochę pogrzebać. Będziesz czuła różnice. Ja czuję taki wystający wzgórek. Jak jest niżej to łatwiej znaleźć, jak się podnosi, muszę głębiej włożyć palec. Tak mi się przynajmniej wydaje. Nie śledzę tego jakoś bardzo.
 
Witam w marcu, właśnie skończyłam 2 dniowe warsztaty, po których mam łeb jak sklep. Warsztaty były zorganizowane z powodu mobbingu stosowanego przez moją na szczęście już byłą kierowniczkę. Dowiedziałam się, że z takim stanem psychicznym w jakim obecnie się znajduję powinnam iść na zwolnienie lekarskie, minimum półroczne. Babka prowadzaca warsztaty była w szoku jak duża jest skala naszego rozjechania psychicznego.

Biorąc pod uwagę moje długie nieudane starania i tę sytuację, szczerze mówiąc mocno się zastanawiam nad tym by pójść do psychiatry. Może to właśnie długotrwały silny stres jest też przyczyna tego, że nam się nie udaje. Co byście zrobiły na moim miejscu?
Ja bym już się umawiała na wizytę i nie zastanawiala ani chwili dłużej. Nie żyjemy po to, żeby tylko pracować. Zdrowie jest najważniejsze, to fizyczne i psychiczne 😊
 
Czytałam całkiem niedawno, że jak jest mieszanka, to ten zwykły kwas foliowy też ogranicza przyswajanie tej formy aktywnej 🙈 chyba, że coś namieszałam, to przepraszam.
A do tej podwójnej dawki się nie odniosę, bo się nie orientuję 🙈
O kurcze, nawet nie wiedziałam. Hematolog mówiła że to połączenie jest spoko 😯😯
 
Okres nastał i mam jedynie ochotę zawinąć się w kłębek pod kołdra i nic nie robić 🙈zawsze w takich chwilach przypominają mi się filmiki, jak podpinają facetom do brzucha jakieś cuda które imitują ból miesiączkowy i jak szybko zaczynaja się zwijać z bólu. My kobiety jesteśmy takie silne, co miesiąc dosłownie krwawimy przez kilka dni, zmagamy się z bólem jednocześnie normalnie funkcjonując 🤯
 
Kurczę pozazdrościłam Wam zastrzyków i chyba tez sobie zamówię ten pakiet na trombofilie 😆 tylko jestem ciekawa czy to może mieć jakiś realny wpływ na potencjalny brak implantacji. Tym bardziej że acard i tak biorę na własna rękę
 
reklama
Okres nastał i mam jedynie ochotę zawinąć się w kłębek pod kołdra i nic nie robić 🙈zawsze w takich chwilach przypominają mi się filmiki, jak podpinają facetom do brzucha jakieś cuda które imitują ból miesiączkowy i jak szybko zaczynaja się zwijać z bólu. My kobiety jesteśmy takie silne, co miesiąc dosłownie krwawimy przez kilka dni, zmagamy się z bólem jednocześnie normalnie funkcjonując 🤯
Łączę się dziś z Tobą w bólu leżąc pod kocykiem i pijąc miętę 😔
 
Do góry