reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Radomia :-)

Witam, jestem tu nowa. Nosze w brzuszku maluszka juz od 9 tygodnia. A wiec jeszcze po mnie tego nie widac. Mam pytanie, nie mam rodziców i zadana jestem na siebie. Mimo mocnych instynktów macierzyskich jednak przydałby mi sie podstawowe informacje o porodzie i pierwszych dniach zycia. Czy moze orientujecie sie na temat szkoly rodzienia w radomiu?
 
reklama
Witam, jestem tu nowa. Nosze w brzuszku maluszka juz od 9 tygodnia. A wiec jeszcze po mnie tego nie widac. Mam pytanie, nie mam rodziców i zadana jestem na siebie. Mimo mocnych instynktów macierzyskich jednak przydałby mi sie podstawowe informacje o porodzie i pierwszych dniach zycia. Czy moze orientujecie sie na temat szkoly rodzienia w radomiu?
Witaj.Szkoły rodzenia są przy obu szpitalach.My chodziliśmy do prywatnej którą prowadziła położna z Józefowa na ulicy Krakowskiej-w centrum.
Jeżeli masz jakieś pytania to w miarę możliwości pomożemy.
Pozdrawiam.
 
Hej netko, ja mam pytanko dotyczące szkół rodzenia, bardzo bym chciała sie zapisać, ale przede wszystkim chciałabym wiedzieć na jakie koszta mam sie ewentualnie przygotować. Ile kosztuje taki kurs? I czy to aby napewno ma sens? Napisz prosze w jaki sposób Ci to pomogło przy porodzie i opiece nad Bobaskiem. Jestem teraz w 5 miesiącu i myśle żeby zapisać sie za miesiąc, choć słyszałam, że najlepiej jest pójść w III trymestrze. To moja pierwsza Dzidzia wiec jest mnóstwo wątpliwości:) Z góry dziekuje za dopowiedź i pozdrawiam serdecznie:)
 
Witaj Molly :-)
My za zajęcia w prywatnej szkole płaciliśmy 150 zł-3 lata temu,nie wiem jak jest teraz.
Z tego co pamiętam to zajęcia w szkołach rodzenia przy szpitalach są refundowane,lub jest jakaś niewielka opłata.Zapytaj Twojego lekarza prowadzącego o skierowanie.
Wiesz zajęcia w szkole rodzenia "ośmieliły"nas w opiece nad dzieckiem.Dla początkujących mam jest tam wiele przydatnych informacji np.jak kąpać,przewijać,karmić-Zajęcia praktyczne z lalkami-bobasami.Dużo teorii odnośnie skurczy,porodu,połogu.Były też ćwiczenia rozluźniające min. na piłkach rehabilitacyjnych.
pierwszego synka urodziłam przez cc więc wiedza o przebiegu porodu i co wtedy robić niewiele mi się przydała.Ale po wyjściu za szpitala nie powiem-troszkę pewniej podchodziliśmy do małego z wiedzą ze szkoły.
Drugiego synka rodziłam sn i w czasie porodu starałam się wprowadzić w praktykę to co pamiętałam z zajęć.Nie wiem jak mi to wyszło,na ile pomogło.W każdym razie bóli partych było 40 min i teraz z perspektywy czasu to myślę że nie było tak strasznie.
Wiesz różne są opinie na temat szkół rodzenia.A ja gdybym jeszcze raz miała być w pierwszej ciąży to też bym poszła.Nawet dla rozwiania piętrzących się wątpliwości i pytań.Pytasz i wiesz.Wiesz i choć troszkę mniej się obawiasz tego co będzie gdy już dzidzia się urodzi.
Tak jak już pisałam jeżeli zajęcia przy szpitalach są bezpłatne a Ty masz czas i ochotę to przecież nic nie stracisz.
Mam nadzieję że udało mi się Ci pomóc.
Pozdrawiam cieplutko i...powodzenia!
 
Dziekuje ślicznie za wyczerpującego posta:) Tego mi było trzeba - odpowiedzi od osoby, która ma takie doświadczenie. 150zł to niedrogo, myśle, że damy rade. Dzieki za podpowiedź by poprosić o skierowanie lekarza, sama bym na to nie wpadła, a to takie oczywiste:) Gratuluje ślicznych synków i jeszcze raz dziekuje.Upewnie sie tylko 150 zł to cena całego kursu, tak?Pozdrawiam gorąco:)
 
W 2007 r 150 zł zapłaciliśmy za cały kurs.Były to 4 spotkania 3 godzinne-może wydaje się to niewiele,ale było wystarczająco.
Tu podaję Ci nr tel do tej prywatnej na ul Krakowskiej:mgr Halina Frynas-kom. 507 707 092 .
Zadzwoń i upewnij się o cenę bo może coś się pozmieniało przez te 3 lata(raczej na pewno)
Zadzwoń też do szpitali(nr tel znajdziesz w googlach)i dopytaj co oni oferują i na jakich zasadach.
Jakby co to pisz i pytaj.
Pozdrawiam cieplutko!!!:-)
 
Dziekuje Kochana naprawde bardzo mi pomogłaś. Ja z Radomia nie pochodze, rodzine mam daleko, tu mieszkam z meżem wiec takie rzeczowe wsparcie bardzo dużo mi daje:)
 
Witam.
Poszukuję dobrego pediatry prywatnie dla mojego 5-tyg Synka. Możecie kogoś polecić i ewentualnie podać jakieś namiary?? Z góry dziękuję i pozdrawaim.
 
Witam.
Matki bardzo sobie chwalą dr Stankiewicz-48 3651694-nie przyjeżdża do dziecka a szkoda.
A tu rzeczowy i kompetentny (choć mrukowaty-ale to akurat nie jest najważniejsze)dr Dziwisz-601804492-wizyty domowe także.
Pozdrawiam i życzę zdrówka dla maleństwa.
 
reklama
Dziękuję bardzo za odpowiedź! sadzę że skuszę sie na wizytę do dr Stankiewicz. A co sądzicie o Zapałowej?? bo ja słyszałam różne opinie. Pozdrawiam.
 
Do góry