reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

miloku też nie wiem jak Ci pomóc:confused:

dzisiaj niedziela handlowa więc polazłam na zakupy:laugh2: i oczywiście wydałam kase w sklepie z ubrankami dla dzieci:zawstydzona/y: kupiłam małej czapeczki, i bolerko różowe wygląda jak robione na drutach ale narazie ma je do pasa:laugh2: i jeszcze dresiki i koszulki:-) nie mogę się powstrzymać jak wchodzę do takiego sklepu:wściekła/y: od dziś omijam szerokim łukiem:oo: bo widzę po spioszkach że mała w 4 tyg. urosła jak szalona:tak: chyba już niedługo zrezygnujemy z rożka bo poprostu robi się na nią krótki:szok:
 
reklama
ja myślę, że to może być ciemieniucha - czy jak to sie kurcze nazywa... :dry:

pamiętam, ze Pariska to miała na głowie gdzie włosy i na nosie między oczkami i koło uszków chyba tez
ale to nie boli :no:
więc jeśli to go boli, to nie wiem co to :confused:

pamiętam, ze to sie mocno natłuszczało i wyczesywało sie szczoteczką
 
Dopiero teraz udało mi się właczyć komputer i poczytać forum.

Dziewczyny macie chyba rację, Mały jets taki marudny chyba przez te wzdęcia. Przed chwilą wypróbowaliśmy ogrzewanie brzuszka suszarką (któraś z Was to robiła) i Mały się uspokajał choc chyba bardziej z powodu jednostajnego szumu. Ostatnio rzeczywiście puszcza mniej bączków i ma twardy brzuszek nawet jak się nie wydziera. Ja staram się nie jeść żadnych cudów ale chyba będę się musiała jeszcze bardziej ograniczyć, podobnie jak Malaga. Jutro kupię jakiś espumisan na kolki albo coś podobnego. Żal mi tego małego nerwuska. Do tego mąż jest przeziębiony i też ma w związku z tym zły humor i boi się zarazić Mateusza.



A tu znalazłam cos nt ciemieniuchy dla Miloku:

Zauważyłaś, że skóra na główce dziecka łuszczy się, są na niej nawet żółte łuski? To kłopot, który najczęściej zdarza się jesienią i zimą. Jak z nim skutecznie walczyć?
Zwykle problemy pojawiają się około 3.–4. tygodnia życia. Skóra pod włoskami jest sucha, widać białe łuseczki, które potem żółkną. Rodzice często wstydzą się, że ich dziecko ma ciemieniuchę, uważając, że jej przyczyną jest brak higieny. To nieprawda. Takie kłopoty często mają dzieci bardzo starannie pielęgnowane.

Wina hormonów

Ciemieniucha to jeden z objawów łojotokowego zapalenia skóry. Zmiany mogą być nie tylko we włosach, ale także w okolicach brwi, noska, za uszami, w fałdkach skóry, szczególnie pod pieluszką. Najprawdopodobniej przyczyną łojotoku są hormony mamy, które nadal krążą w organizmie malca. Gruczoły łojowe pracują zbyt mocno i wydzielają dużo łoju. Jeśli dodatkowo skóra zostanie nadkażona pewnym gatunkiem drożdży, pojawi się ciemieniucha.

Nie wysuszaj

To nic groźnego, ale ciemieniuchę trzeba leczyć, by nie doszło do poważnego zakażenia.
Codziennie myj więc maluszkowi główkę delikatnym mydełkiem lub szamponem dla niemowląt. Potem włoski wyczesuj szczoteczką. Gdy to nie pomaga, na kilka godzin przed kąpielą posmaruj główkę malca oliwką do ciemieniuchy, tłustym kremem albo maścią. Następnie załóż dziecku bawełnianą czapeczkę. Taki ciepły kompres sprawi, że składniki zawarte w oliwce lub kremie lepiej zadziałają, natłuszczą skórę i łuski po kąpieli łatwiej dadzą się wyczesać.
Warunkiem powodzenia kuracji jest konsekwencja. Zabiegi trzeba powtarzać codziennie nawet przez 7–10 dni.
Niestety, po pewnym czasie ciemieniucha może powrócić – wtedy leczenie należy koniecznie powtórzyć. Zazwyczaj problemy kończą się dopiero około pierwszych urodzin.
Ciemieniucha może jednak pojawić się także u kilkulatka. Kuracja musi być wówczas taka sama jak u niemowlaka.

Kiedy do lekarza

Jeśli mimo pielęgnacji zmiany na skórze po 7–10 dniach nie giną, idź z maluszkiem do dermatologa.
Mogą to być bowiem objawy innych chorób, na które nie pomoże samo smarowanie olejkiem.
 
Miloku nie martw się, mój Oluś też ma ciemieniuchę, nawet przy nosku:-( nie wygląda to ciekawie ale jest do przezwyciężenia:tak: Ja buźkę mojego szkraba smaruję Alantanem Plus - podobno dobrze goi trądzik niemowlęcy, zobaczymy:-p mam wrażenie, że juz jest lepiej:tak:

Słuchajcie ja już nie mam pojęcia co jeszcze mogę wykluczyć z diety, żeby małemu ulżyć:no: pręży się i stęka, steka i płacze - noce są najgorsze:-( w dzień głównie śpi bo dużo jest na dworzu ale tak od 3 w nocy jest masakra:no: i to już dwie noce z rzędu:no: aż się boje dzisiejszej:baffled:

Głodna jestem a nawet masełko odstawiłam a zaraz Święta:-p tyle pokus:-p a może by tak w końcu sie najeść pożądnie, mleko wylać a małemu dac butlę:baffled: :szok: :-D :dry: takie myśli mnie naszły, brrrr

Miałam iść jutro na szczepienie ale jeszcze nie wybrałam szczepienia:baffled: zastanawiałyście się już jakie szczpionki zastosujecie?
 
miloku, faktycznie to może być ciemieniucha jak pisze Melanie ... ja słyszałam właśnie również, że oliwkować mocno i potem szczotkować jeśli chodzi o główkę, natomiast nie bardzo wiem co stosować na buźkę :eek: Na i za uszkami też należy pooliwkować skórę, a potem patyczkiem do uszu trzeć tę skorupkę.

Miałam iść jutro na szczepienie ale jeszcze nie wybrałam szczepienia:baffled: zastanawiałyście się już jakie szczpionki zastosujecie?

My wybieramy to płatne za 110zł. :happy:
 
Miloku nie martw się, mój Oluś też ma ciemieniuchę, nawet przy nosku:-( nie wygląda to ciekawie ale jest do przezwyciężenia:tak: Ja buźkę mojego szkraba smaruję Alantanem Plus - podobno dobrze goi trądzik niemowlęcy, zobaczymy:-p mam wrażenie, że juz jest lepiej:tak:

Słuchajcie ja już nie mam pojęcia co jeszcze mogę wykluczyć z diety, żeby małemu ulżyć:no: pręży się i stęka, steka i płacze - noce są najgorsze:-( w dzień głównie śpi bo dużo jest na dworzu ale tak od 3 w nocy jest masakra:no: i to już dwie noce z rzędu:no: aż się boje dzisiejszej:baffled:

Głodna jestem a nawet masełko odstawiłam a zaraz Święta:-p tyle pokus:-p a może by tak w końcu sie najeść pożądnie, mleko wylać a małemu dac butlę:baffled: :szok: :-D :dry: takie myśli mnie naszły, brrrr

Miałam iść jutro na szczepienie ale jeszcze nie wybrałam szczepienia:baffled: zastanawiałyście się już jakie szczpionki zastosujecie?
ja podawałam NNatalce 50ml wody przegotowanej przed każdym karmieniem i na drugi dzień było wszystko już dobrze:tak:
 
:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: co jest z ta wagą:confused: :confused: :confused: zostało mi 5 kg które mam już prawie 2 tyg. i nie chce nawet drgnąć w dół:growl: :growl: :growl: cholera może się popsuła:rolleyes: bo w końcu jakoś dziko się nie objadam:confused: chyba wprowadzę w życie plan awaryjny tzn. spaceki z wózkiem do mojej mamy a tam chyba będzie z 5km:dry:

aha po wczorajszych zakupach przeżyłam załamkę chciałam kupić spodnie ale w nic nie mogę się wbić:sorry:
 
roksi mi zostało tak 4,5 kg i też marzą mi się już zakupy, bo nie mam w czym chodzić, a mąż ciągle mnie od tego odciąga twierdząc, że muszę jeszcze te kilogramy zgubić i bez sensu teraz kupować coś, co za chwilę będzie za duże :rolleyes:
No bo on jest przekonany, że ja na pewno to zgubię...a ja obawiam się, że jednak tak łatwo nie będzie i np. że biodra mi się nie zwężą...
 
Agutku bylam u 3 lekarzy i kazdy z nich powiedzial ze to normalne u dzieci i czekac az samozejdzie:szok: :-( :wściekła/y:


Melanie ja nie mam pojecia jak ciemieniucha wyglada ale mama moja mowi ze wyglada inaczej niz to co Tristan ma na uszach
Posmarowalam wczoraj clotrimazolem i jakby mniej bylo zaczerwienione
ide jeszcze dzisija do kolejnego lekarza juz 4 i zobaczymy co powie.

debiutantko kochana jestes dziekuje bardzo ze ten referat:tak: :-)

a jeszcze wczesniej smarowalam mascia nagietkowa i oliwka bambino i wardziej mu wylazlo
kiedy te cholerstwa przestana sie czepiac naszych brzdacow i bedziemy sie cieszyc spokojnym maciezynstwem:dry:


ale powiem wam ze ja wczoraj zaliczylam kolejna imprezke . disco trzaski:tak: bylo calkiem fajnie ale szybko do domu musielismy wracac bo do pracy jutro, no nie ja :-D ale maz i znajomi i siora


roksi mi tez ciezko idzie z ta waga
cwicze nawet 2 razy dziennie po godinie , poce sie przy tym jak szczur , wcinam marchewki i nie jem nic po 16 a waga ani rusz.
melenie a bieganie z wozkiem po parku tez uz stosowalam :tak: :tak:
siora sie smiala ze wygladam jak naspeedowana:-D :-D
mi jeszcze 9 kilo zostalo . juz w wiekszosc swoich spodni wchodze ale sa tak obcisle ze ledwo moge sie ruszyc




bylam w tygodniu w salonach sukien slubnych i miezylam kilka
i w zadnej sie sobie nie podobalam
ja chyba nie lubie takiego stroju pufiastego
a i tak juz najmniej pufiaste wybieralam
a w dodatku jak mam wytrzumac cala noc w tak cieplej sukni i jeszcze tancowac :confused: :szok: :dry:
 
reklama
miloku to może wybierz sobie inny fason, taki lejący, smukły?
i zobaczysz, że wytrzymasz w kiecce całą noc :yes:
przyzwyczaisz się ;-)
 
Do góry