reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy marcowe mówią - wątek o wszystkim

reklama
Małej wyskoczyły krostki na jednym policzku - czerwone z ropnymi czubkami. Co to może być? Chyba nie potówki.


A ja na wizycie u dermatologa dowiedziałam się, że krostki na twarzy Olka to może być właśnie ten trądzik niemowlęcy:-( albo łojotokowe zapalenie skóry:-( Mój synek ma tego sporo (zresztą widziałyście na zdjęciach:-( ) a do tego rozniosło się na szyjkę i główkę:-( dostaliśmy nowa maść (robiona na zamówienie) i zobaczymy:baffled: jak nie minie przez kolejny miesiąc to może oznaczać, że to zmiany alergiczne:baffled: tego bym nie chciała:no:
 
a mój synek urósł przez 2 tygodnie 3 cm :szok:
i przybrał od urodzenia, czyli prawie przez miesiąc 1.7 kg :szok:
czyli ma obecnie 4,7 kg
a urodził się - 3 kg

Melanie, a ja myślałam, że ja mam największego żarłoka:-) mąż mówi na synaka PUDZIAN (od Pudzianowskiego:-D ), Olek przez 9 dni przybrał 390 g a pediatra mówi, że norma ta 200 g na tydzień:tak: w poniedziałek idziemy na szczepienie to się dowiem ile waży teraz:tak:
 
A ja na wizycie u dermatologa dowiedziałam się, że krostki na twarzy Olka to może być właśnie ten trądzik niemowlęcy:-( albo łojotokowe zapalenie skóry:-( Mój synek ma tego sporo (zresztą widziałyście na zdjęciach:-( ) a do tego rozniosło się na szyjkę i główkę:-( dostaliśmy nowa maść (robiona na zamówienie) i zobaczymy:baffled: jak nie minie przez kolejny miesiąc to może oznaczać, że to zmiany alergiczne:baffled: tego bym nie chciała:no:

też właśnie znalazłam na główce krostki - wcześniej nie zauważyłam, bo Wiktoria ma dużo włosów:tak:
jak mogę obejrzeć zdjęcia na wątku zamkniętym?
 
ja nic nie robie z tym naszym trądzikiem

magdakap, to mamy nie złe żarłoczki w domu
musimy jechać jak najdłużej na piersi, bo zbankrutujemy :-D


a ja melduję, że jestem po pierwszym treningu po porodzie
byłam biegać nad morzem :-)
godzinę
... i żyję :-):tak:


aaaa i synek śpi a mi rozrywa lewą pierś
chyba go obudze :baffled:
 
Mi położna powiedziała, że zmiany skórne na buźce należy naturalnie zasuszać, a więc przypadkiem niczym nie smarować, tylko spokojnie poczekać aż samo zejdzie.

Tosinka miała przez dwa dni całe policzki w czerwonych plamach z takimi ropnymi końcówkami, ale właśnie samo zeszło :yes:
 
Witajcie

Ale nam dziś Mały dał popalić!! Od 2 do 5 w nocy mniej więcej co pół godziny ryczął wiec dostawał cycka. Ciągnął go 10 min., odrywał się po czym w ryk... Mąż go wziął na ręce i chodził po pokoju a jemu się zabrało na obserwowanie cieni na ścianie (w środku nocy!!).... Przechlapane..

Wczoraj dostałam od kolezanki CD z filmikiem nt. karmienia i dowiedziałam się, że w zasadzie przez pierwsze 5-10 min ssania dziecko opróżnia 90% mleka w piersi a dłuższe "wiszenie" może wynikac z potzreby bliskości (ło matko - mój to ma potrzeby skoro zdarza mu się wisiać 1,5h!!!).
 
Witajcie

Ale nam dziś Mały dał popalić!! Od 2 do 5 w nocy mniej więcej co pół godziny ryczął wiec dostawał cycka. Ciągnął go 10 min., odrywał się po czym w ryk... Mąż go wziął na ręce i chodził po pokoju a jemu się zabrało na obserwowanie cieni na ścianie (w środku nocy!!).... Przechlapane..

Wczoraj dostałam od kolezanki CD z filmikiem nt. karmienia i dowiedziałam się, że w zasadzie przez pierwsze 5-10 min ssania dziecko opróżnia 90% mleka w piersi a dłuższe "wiszenie" może wynikac z potzreby bliskości (ło matko - mój to ma potrzeby skoro zdarza mu się wisiać 1,5h!!!).

:laugh2: :laugh2: :laugh2: U nas z kolei trzeba do Niego gadać, to się uspakaja, ale gadaj o 3 w nocy miłym, przyciszonym głosem.....
 
reklama
witam

u nas dziewczyny tez tradzik niemowlecy sie pojewil na policzkach i jakies uczulenie , ktore objawia sie skorupka na okolo uszu ,kolo noska i kolo slodkich usteczek:-(
nie mm pojeci aod czego i nawet nie wiem co wyeliminowac


Melanie ja tez juz w zeszlym tygodniu zaczelam na basenik chodzic i aerobik z plytki cwiczyc
spadlo mi juz 20 kilo i jeszcze 9 zostalo:zawstydzona/y:
ale swieta ida wiec nic nie spadnie,a wreecz przeciwnie :-( :-(



wczoraj zaliczylismy z mezem imprezke u znajomych , a w niedziele idziemy ba dzisko bandzo
ajak trzaba wykorzystac ze babcia moze sie zajac wnusiem:tak: :-)
juz nei moge sie doczekac dyskoteki tylko nie wiem w co sie ubiore:dry:



Nie chce zapeszyc ,ale kolki u Tristanka narazie ustapily
teraz troche sie prezy i poplakuje bo ma wzdecia ,ale nie jest to taki placz jak przy kolkach (Dzieki Bogu)
Tristan ma jeszcze niezle zaropiale oczko i katarek
licze na to ze zaraz mu przejdzie w koncu katar to 7 dni , a oczko to przemywamy sola fizjoligiczna i czarna herbata i ropka schodzi.
 
Do góry