reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Dziewczynki ostatnio się nie odzywałam, bo pojechałysmy z mała odwiedzić rodzinkę, oczywiście wszytscy skakali w okol malej ale ona jest taki cyc ze najlepeij jej u mamy albo u taty, czy wasze dzieciaki tez takie sa?? A najlepsze jest to ze moje dziecko upatrzylo sobie facetow, nie wazne czy to kolega, wujek, dziadek to usmiech od ucha do ucha, za to wszelkie babcie, ciocie to ryk i koniec dopiero po jakims czasie sie przyzywczaja i jest ok! Taka mala a juz czaruje facetow usmiechem i tymi oczkami, a i strasznie uwielbia dzieci, jak tylko zobaczy dziecko to wola eeee albo zaczepia i gaworzy, ostatnio polozylismy koloniej bobaska to tak z nim rozmawiala i go zaczepiala ze ubaw byl po pachy :-D

Nina27- moja mala ma to samo, mysle ze jeszcze troche i pojawia sie zabki, bo strasznie sie slini jest marudna szczegolnie wieczorami do tego pcha raczke do buzki, moja mala plula smokami, ale kupilismy jej taki o okraglym ksztalcie i tylko te jej pasuja;-)

aneteczka- ja ode z mala na 2 szczepienie 24 i tez starsznie sie boje,mala jak twoj synus plakala ze nie moglismy jej uspokoic ale byl ze mna maz a teraz tak jak ty musze przezywac to sama :-(

confi- nie martw sie ja tez beczalam razem z mala na szczepieniu :zawstydzona/y: na kolejene ide w poniedzialek i juz si boje

martalis- no brawo dla dzielnego uczniaka :-)

Moniqsan- twoja corcia wyglada jak lalunia, slodziutka

futuremom, tsarina-nie mozna sadzac dziecka, mozesz jedynie usniesc lekko oparcie, ja ostatnio pytalam lekarza to mowil ze dzicko dopiero 5, 6 m-cy moze siedziec, a spacerowki mozesz juz uzywac tylko nie na siedzaca :-)
 
reklama
Witajcie Kochane:-D muszę chyba lepiej zorganizować swój czas, żeby móc więcej tu z Wami posiedzieć i poplotkować. Wczoraj tylko poczytałam a dziś w biegu między zmywaniem a praniem postanowiłam napisać parę słów, abyście o mnie nie zapomniały:blink:
Mateuszek na diecie bezmlecznej (a właściwie jego mama) wygląda coraz lepiej a pupa zagoiła się już prawie od niedzieli bez żadnych maści i cudowania! Drogie Mamy, radziłyście mi dać sobie spokój z tetrą - zwracam honor - to bez sensu. Mati sika 3x na godzinę i budzi się jak tylko zmoczy tą pieluchę, w tym systemie za Chiny by się nie wyspał.
Próbowałam przekonać go do Bebilonu Pepti.. Gdzie tam.. Teraz sama go piję, żeby sobie suplementować zamiast mleka. Wapno też piję. Dziwnie tak bez nabiału:sorry2: Jednak sporo go jadłam/piłam i teraz muszę się nagłowić na zakupach;-)
Futuremom mój skarb czasem w leżaczku obserwuje jak się krzątam po domku, wibracyjki nie włączam bo go denerwuje:tak:
Barmanka kochana, ale maż ciśnienie na róż;-) imię dla córci już wymyślone? My się za rok - dwa zabieramy do pracy nad rodzeństwem dla Matiego a Wy?:-D
 
Jestem w szoku mój mały tez jest z 2 maja i nie wazy nawer 6 kg a wasze już prawie 8 :szok:
Futeremum ja do leżaczka już dawno daje małego troche mu podnosze bo nielubi leżeć i też się podciąga do siadania pisałaś na skazowych dzieciach że Twój ma uczulenie na gluten skąd to wiesz już podawałaś coś z glutenem?
 
ja oczywiscie też bym chciała mieć córeczkę, ale mój mąż jest "genetycznie spaprany" :-p:-p same samce się u niego rodzą :happy: ale próbować będę, a jakże. jak na razie to szantażuje go że musi mi podpisać papier mówiący o tym że jak kolejne dziecko będzie chłopak to do końca moich dni będzie płacił mi odszkodowanie :-D:-D

BARMANKO, u mnie mąż tez jest genetycznie spaprany. U niego w rodzinie też same chłopy sie rodzą. Jak miałam robione usg to nawet nie pytałam o płeć bo było pewne ,że Tomek to Tomek. Lekarz się śmiał,że pierwsza pacjentka co nie pyta co będzie.

SARA ,mój starszak był na nutramigenie. Boże jak te mleko śmierdziało a jakie w smaku było lepiej nie mówić.Bebilon pepti to przy tym rarytas. Wyobraz sobie ,że jak lekarz kazał mu podać zwykle mleko modyfikowane to za chiny nie mogłam go przekonać do zjedzenia.Dodawałam mu stopniowo do nutramigenu zmiejszając powoli dawki mleka leczniczego.

Dołączam do pytania o uczulenie na gluten.Szczerze to nie wiem nic na ten temat.Jak ono się objawia?
 
Ostatnia edycja:
Jestem w szoku mój mały tez jest z 2 maja i nie wazy nawer 6 kg a wasze już prawie 8 :szok:
Futeremum ja do leżaczka już dawno daje małego troche mu podnosze bo nielubi leżeć i też się podciąga do siadania pisałaś na skazowych dzieciach że Twój ma uczulenie na gluten skąd to wiesz już podawałaś coś z glutenem?

Kacperek od pewnego czasu zaczął ulewać...potem zrobiło się z tego raczej chlustanie na podłogę. Mógł wypić 120ml mleczka, a po "beku", na podłodze wylądowała około połowa flaszki. Poza tym mały dostał bardzo silnej ciemieniuchy, pleśniawkę oraz krostki na policzkach.Był bardzo niespokojny, marudny i stale głodny, bo nie najadal się do syta.
Lekarka od razu zaproponowała Bebilon pepti + nutriton -zagęszczacz do mleka. Poprawa widoczna była juz po pierwszym karmieniu.Kacperekowi nie ulewa sie już prawie w ogóle. Gorzej było z ciemieniuchą bo walczyłam z nią troszkę, na szczęscie jest już po...podobnie jak z jego włoskami na głowie:tak:Jest małym łysolkiem:) Kaszka zeszła z buźki, a mały w końcu jest spokojniejszy, bo najada się do syta i kupka aż po samą szyję:)
 

Załączniki

  • Zdjęcie0048.jpg
    Zdjęcie0048.jpg
    19,2 KB · Wyświetleń: 18
Monika hihi ale sobie upodobał :-D a pił ten nutramigen od urodzenia czy wcześniej cycka albo zwykłe modyfikowane? Jak to się stało, że tak je polubił? Ja swojego szkraba raczej nie przekonam bo on smoczków nie znosi a do tego Pepti wypluwa, a szkoda, chciałabym mieć możliwość dokarmiania.. Na czym ja mu kaszki będę robić??...:dry:
Uczulenie na gluten to ja miałam ale jak miałam kilka latek to dopiero się uaktywniło. Parę miesięcy byłam na diecie po czym ustąpiło. Objawiało się bólami brzuszka.. Nie wiem jak u niemowlaczków.
 
No ok ale na jakiej podstawie wiadomo że to gluten przecież gluten jest w kaszce mannej a to można dopiero od 5 6 misiaca ja też miałam takie objawy i narazie nie wiemy czy gluten też uczula ale na pewno białko
 
Hej mamusie:-) widze zejednak nie tylko ja po 30:-) lepiej mi sie zrobilo:-D

Hej Witam mamuśki
Ja też po 30 jestem a dokładnie bede miała 31 we wrzesniu i to moje pierwsze maleństwo. Jestem przekonana że dzięki późnemu macierzyństwu mam duuużo więcej cierpliwości do Tomcia. Jak byłam młodasza to mnie płacz irytował. Wiem to bo często bawiłam sunka od mojego brata.
Mój Tomi też pcha rączki do buzi i od wczoraj jeździmy w soacerówce bo mu było już ciasnawo.
Dziś byliśmy na pobieraniu krwi bo robiliśmy morfologię kontrolnie. Strasznie płakał ale to dla jego dobra.
Ciekawe jakie będą wyniki.
Zaraziłam się tymi waszymi chustami i chyba po wypłacie zakupię jakąś ale nie wiem jaką wybrać. Wszystkie są piękne i praktyczne
Miłego dnia życzę
 
reklama
Monika hihi ale sobie upodobał :-D a pił ten nutramigen od urodzenia czy wcześniej cycka albo zwykłe modyfikowane? Jak to się stało, że tak je polubił? Ja swojego szkraba raczej nie przekonam bo on smoczków nie znosi a do tego Pepti wypluwa, a szkoda, chciałabym mieć możliwość dokarmiania.. Na czym ja mu kaszki będę robić??...:dry:
Uczulenie na gluten to ja miałam ale jak miałam kilka latek to dopiero się uaktywniło. Parę miesięcy byłam na diecie po czym ustąpiło. Objawiało się bólami brzuszka.. Nie wiem jak u niemowlaczków.

Najpierw był na cycu ale jak dostał skazy przeszedł na nutramigen.Ja nie umiałam sobie poradzić z wyeliminowaniem białka krowiego ,mało przybierał na wadzę i lekarz kazał go dokarmiać.Pediatra kazała go poprostu przeglodzić i wtedy podać butlę. Najlepiej podawac w nocy lub po nocy bo wtedy maluch mega glodny i pociagnie smoka.
 
Do góry