reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

truskawa mój maluszek ma 3,5m-ca, urodził się jeszcze w kwietniu:tak:

Mamy a co myślicie o podawaniu dzidziusiowi który jest na piersi i skończy 4 m-ce słoiczków po 4 m-cu? Słyszałam, że każą czekać do 6 m-ca karmiącym mamom z wprowadzaniem nowości aby się maluszki od cyca nie odłączyły (mojemu to nie grozi, niecierpi smoczków). Ale czy mogłoby zaszkodzić? Mojej koleżance pediatra kazała podawać małemu po kolei marchew, coś tam jeszcze i indyka zanim skończył 4 m-ce (bo mieli anemię oboje)! Ja też mam pozwolenie na marchewkę z masełkiem (to niby krowie) i kleik ryżowy (łyżeczką) i myślę, czy za 2-3 tygodnie dać mu jakiegoś ziemniaczka do marchewki albo jabłuszko??
 
reklama
A mój maluszek właśnie gdy skończył 3 miesiące stał się innym dzieckiem! Najpierw był rozdarty, wiecznie niezadowolony,nie śpiący, itp.,itd. :wściekła/y: a teraz to prawie aniołek :szok: oprócz tego, że baaardzo lubi być noszony na rękach, a nie leżeć. Dosłownie dwa dnipoukończeniu3.miesiąca mały śpi od 20 do 5 rano - o 5 zjada butle (sam się na nią nie budzi! Tylkoja pojego kręceniu widzę, że jest już głodny) po zjedzeniu zasypia jeszcze na 2,3 godziny. :happy2: Codospacerków - kiedyś ryczał, teraz ogląda drzewa i jest nimi zachwycony! Gada do nich, krzyczy :happy2:
 
Czytam i czytam i z podziwu wyjść nie mogę, że niektóre z Was znajdują czas żeby skrobnąć parę słów-ZAZDROSZCZĘ;-).
No widzę, że jedna z naszych koleżanek ostro pojechała z jedzonkiem dla swojego szkraba:szok:.
Ja też co prawda karmię Filipa już pokarmami stałymi(kaszka i pierwsza marchewka), ale to po konsultacji z pediatrą i alergologiem.
Poza tym wpadłam na stronkę tych chust Pętelki fajnie się zapowiadają(zwłaszcza cena)chyba ja tez się skuszę bo maluch już powoli wyrasta z nosidełka:baffled:-ciekawskie się dziecko zrobiło i każda próba ograniczenia jego wolnosci kończy się wrzaskiem:-(.
Ankzoc-Ja kupiłam na próbę te Pampersy sleep&play i prawdę powiedziawszy idealne nie są.Mają fajny zapach rumianku ale chłonność w skali 1-10 to 4:baffled:.Przetestowaliśmy tez Bella (porażka)oraz Dada(fajne ale stanowczo za słabe rzepy).
Nino 2003-Dobrze,że mi o książce przypomniałaś:-).Leży pod łóżkiem założona chyba na 30 stronie i zapomniana:sorry2:.Zaraz ja wyciągnę i przestudiuję w kąpieli z pianką(pierwszej od dłuuuuugiego czasu) i kieliszkiem winka:-D.
W końcu się"mamuśce" należy po kilkugodzinnym husianiu wrzeszczącego,ząbkującego niemowlaka.
 
my dzisiaj po szczepieniu i na razie jest dobrze:-) waży 4900 a mierzy 57 troche mało ale rozwija się ok więc nie ma się czym martwić :tak:
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze dzieci mają jeszcze ranke po szczepieniu na gruźlice bo mój jeszcze ma a to przecież bylo tak dawno
 
Dziewczyny powiedzcie mi czy wasze dzieci mają jeszcze ranke po szczepieniu na gruźlice bo mój jeszcze ma a to przecież bylo tak dawno

Iza Mirka ma tą rankę jeszcze, ale w formie takiego czerwonego znamienia...

a moja córcia dziś złapała sie za rączki! Tatuś zauważył!
Jutro kontrola u chirurga. Zobaczymy co powie...
 
reklama
zapomniałam sie pochwalić!

moj mąż zawsze narzeka, że za małe porcje obiadu mu podaje, więc zaczełam robić dwudaniowe obiady, ale i te czasami były za małe... więc się dziś założyliśmy, bo mąż się przechwalał, że nie ma takiej porcji obiadu, której by nie zjadł... to mam mu jutro zrobić taką, że nie zje w całości! Jeśli zostawi chociaż kawałeczek, to przegrywa!

a na zupkę będzie barszcz biały z ziemniakami plus kiełbaska! (u mnie w domu to zawsze za cały obiad wystarczało) i chyba z kg ziemniaków mu dam do tego, a na drugie kluski śląskie (bo zapychają), piersi z kurczaka (bo zapychają) sałatkę z sałat pekińskiej, lodowej, roszponki i szpinaku (czyli suche!) i ze dwa ogórki kiszone, na deser babkę piaskową kupną (bo sucha) i tylko jedną małą filiżankę kawy do tego... mam nadzieje, że wystarczy...


zakład jest o kege piwa (czyli całe 5litrów dla mnie:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry