reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

reklama
katarzynak ogromne gratulacje.


Witam po długiej nieobecności.

Mały urodził sie 29.05 a my do domu wróciliśmy dopiero w czwartek, bo wdała sie infekcja pępuszka. Skuli mi strasznie dzieciątko, całą jescze główkę ma siną od igieł i obydwie rączki. Tyle co ja w tym szpitalu łez wylałam to moje.
Na szczęście wszystko jest juz w porządku i z małym i ze mną.
Porod tez miałam niespecjalny. Po 8 godz. od dostania oxydocyny,6,5 godz. b. bolesnych skurczy ,małemu tetno zaczeło spadać i musieli mi zrobić cesarkę za co dziękowałam , bo jak patrzyłam na wykres i widziąłam jak małemu tetno spadło do 80 łzy same ciekły mi po polikach. jeden lekarz wezwany przez położne zbagatelizował to, powiedział że "może urodzi!!!"dopiero mój M poszedł po mojego lekarza i ten jak zobaczył w jakim ja jestem stanie(przez 2 godz. leżałam pod tlenem)i że z małym też jest cieżko od razu zadecydował że będzie cc.
Boże, jaka ja mu jestem wdzieczna, bo nie wiadomo jak by się to wszytsko skończyło.
Sama cc nie był straszna, dostałam znieczulenie w kręgosłup i leżałam sobie już spokojnie. Najgorsze było samo podanie znieczulenia, bo ja miałam juz skurcze co minutę, kazali mi się wtedy skulić, a ja nie mogłam w jednej pozycji wyleżaec, bo bole były naprawde silne. W końcu po którymś tak juz skurczu, anestez. udalo sie wkuć i to było takie przyjemne. Po minucie juz nie czułam bólu, lezala i czekałam tylko na dzieciątko.
Następne 2 dni dochodziłam do siebie, troche mnie brzuchol bolał, ale powiem wam że to nic w porównaniu z bólami porodowymi!!!!!
No i jak juz ze mna było wszystko oki i mogłam wychodzic do domu to małego zarazili infekcją.

Na szczeście juz cały ten szpital mamy za sobą.
Dziś byliśmy pierwszy raz u pediatry, maly pięknie przybiera na wadze. Doskierają mu tylko ropiejące oczka, ale dostał kropelki do oczek i mam nadzieje że mu niedługo przejdzie.

Patusia- ja podobnie jak tsarina podaje małemu wit. K od 8 doby, potem dopiero dołącze wit. D
 
katarzynak moje gratulacje!!
no to chyba już nikt się nie został co?;-)

aneteczka super że wróciłaś :tak: nie mogę uwierzyć że w szpitalu zarazili ci dzieciątko... to chamy normalnie :baffled: :angry: ja wiem że to się zdarza ale przecież szpital powinien być sterylny i wolny od zarazków!!!!!:wściekła/y: :wściekła/y:

dziewczyny a na co jest vit.K?? bo ja małemu podaje tylko D3 - tak mi zaleciła pediatra...
 
barmanko79 witaminę K podaje się dzieciaczkom karmionym wyłącznie piersią ( bo w mleku modyfikowanym już jest), ma ona zapobiegać groźnym wylewom w główce dziecka. Kończy się ją podawać po u kończeniu przez dziecko 3 miesiąca życia. D3 podaje się aż przez 2 lata lub nawet dłużej.
 
katarzyniak GRATULACJE tyle sie naczekalas na swoja pocieche ze nalezy cie sie to szczescie:):)
Dziewczynki mam do was pytanko Jak dlugo po karmieniu spi wasza pociecha?? Bo MAjeczka potrafi przespac 4 h i nie jest w ogole glodna a pozniej nie moge jej nakarmic bo cycka ssie prawie godzine a jak ja odstawiam to placze i ssie paluszki i znow do cycka :) Moze powinnam ja wybudzac co 2 h??
 
emi88 ja wybudzam co 2-3 godziny tak mi doradzily polozne w szpitalu i polozna srodowiskowa tlumaczac ze im dziecko je wiecej w dzien tym dluzej spi w nocy ( bo w nocy nie mam wybudzac) i racja, w nocy wstaje tylko raz- zawsze okolo 3 i spie do okolo 7-8 wiec super :tak::tak::tak:

aneteczka hmmm no to sie wycierpialas. takie porody sa chyba najgorsze ze meczysz sie skurczami a na koniec cc :eek:

Katarzynak GRATULACJE !!!! wracaj do nas szybko i opisz co i jak :tak:

Joann i Tili co z wami ???????????????
 
Malinka dzieki Sprawdze Twoj sposob bo wolalabym na przyszlosc w nocy sie wysypiac :tak:
No wlasnie co sie dzieje z Joann nie pisze to pewnie w szpitalu i juz ma swojo pocieche ze soba :-) A Slonko sie odzywla w ogole po porodzie?
 
reklama
Do góry