reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

mamamatysia - witaj zbłąkana duszyczko:-), a dlaczego TY nie odpoczęła???? i fajnie się czyta megasne posty.
tsarina - a żaden z tych symulujących chorobę przyjemniaczków nie chciał lewatywy?;-). Gratuluje dobrej zabawy, współczuję jazdy na własnych 4 literach - szybkiego powrotu do pełnej zdolności ruchowej. Moja Gośka to z zapałem maniaka uprawia wspinaczkę kanapową, czort wlezie na każdą kanapę, krzesło, fotel i stół, do tego dochodzą drabinki na placu zabaw, oczy dookoła głowy by się przydały i długie macki. Z zapałem nasze dziewczęta ćwiczą mięsnie i zmysł równowagi:-).
Co do szwagra to ponura sprawa, miał pecha chłopak.
mamamatysia, confi - Gośce podaje jedzenie w miseczce, które zajada częściowo łyżeczką a w większej mierze palcami. I zje wszystko. ona jest zadowolona bo najedzona, ja jestem zadowolona bo sama zjem jeszcze ciepłe. mamy mankament to sprzątanie ale mam psa, który resztki zlizuje z podłogi i krzesełka ;). Przy próbach karmienia własnoręcznie Goska zaciska usta i odwraca głowę wię cco pozostaje? A niech się uczy samodzielności - na razie to dla naszych maluszków frajda, później będą zmyslać aby czegoś nie musieć samodzielnie robić ;).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam majoweczki:-)
A co tu dziś tak pusto?jedynie Bohaciefka się zameldowała.
Bohaciefka-ale fajnie że sie odezwałaś:tak:z tym Gosikowym jedzeniem masz racje,ja też musze Niki samej zupełnie pozwolić jejść rączkami bo od kilku dni znów nie chce obiadku.Jednak jak bedzie mogła sama wziaść do rączki to bardziej jej sie spodoba:tak:

Musze się wam kochane pochwalić -Dziś byłam u znajomej która ma 3-je dzieci i Niki u nich dziś zrobiła samodzielnie pierwsze kroki:szok:odważyła się i dwa razy sama przeszła ale się cieszyłam ,radoche miałam jak małe dziecko.Także myśle że kwestia kilku dni i będzie biegać.Wasze szkraby już dawno biegają moze mój leniuszek zaraz dołączy do małych biegaczy.

m&m's-a ty co tak nic się nie meldujesz???co uwas?pozdrawiamy

Nic uciekam spać bo rano musze jechać babeczce zrobić baleyage ,a popołudniu pomału opróżniać szafki ,bo tam gdzie mamy obecnie sypialnie to zrobimy Nicol jej pokój ,a my sypialnie zrobimy w pokoju który teraz stoi nie używany.Meble które zamówiłam Niki dawno przyszły więc trzeba je poskręcać ,już nie moge się doczekać tego jej pokoiku:tak:Dobrej nocy kochane śpijcie dobrze:tak:
 
Witajcie.
mama Niki GRATULACJĘ dla Nikol teraz się i u ciebie zacznie:-).
bohaciefka chyba muszę sobie też sprezentować taki chodzący odkurzacz :-Dale Filip mało zainteresowany samodzielnym jedzeniem,owszem w łapki bierze, ale tylko po to aby wszystko z talerzyka wyrzucić jak najdalej :sorry2:.Czyli jak na razie zjadam zimne aby dziecko nakarmić.
tsarina super miałyście imprezkę:tak:,uśmiałam się w osyłaniu natręta...co za typ:baffled:.
 
witajcie Majóweczki :-)

Tsarino - ale extra wieczorek (nocka)!!! Hmmm - dlaczego nie jesteś moją Siostrą, albo inaczej... szkoda, że Cię nie znałam przed moim ślubem :dry: Czytając wszystko sobie wyobraziłam, i... skręca mnie z pozytywnej zazdrości w przypadku tych przebrań, bo jeżeli chodzi o % i dziwnych adoratrorów... było podobnie. A - no i u mnie była bieganina po klubach (więc nic do końca zorganizowane nie było:dry::dry::dry:)

mamo Niki - jak tak czytam to wszystko co Nicolka już mówi czy robi, to... też jestem zazdrosna. Jagoda ani nie zawoła "siii" czy "e-e", a już o bardziej skomplikowanych wyrazach typu "pampers", "koza", itp. nie wspomnę. Zdolna z niej Kobitka :tak::-)
a co do ruchliwości i zmuszania mamy do biegania... to ... takie już nas czasy nastały...i szybko nie przeminą, baaa.... może być tylko gorzej (u mnie zaczyna się wymuszanie w sklepach - jak ją od czegos odciągam, to jest niesamowity ryk, kładzenie się na podłodze, o machaniu nogami nie wspominam...)


bohaciefko - no u mnie z odkurzaczem jest podobna sytuacja. Do tego stopnia podobna - ze Jagoda nauczyła się wydzielać posiłki - tzn. dzieli wszystko tak, aby każdy mógł spróbować - więc jemy z nią kanapeczki, ciasteczka, parówki... Ale to co je łyżeczką - jest tylko dla niej - z tym problemu nie mamy. Oczywiście - sama też próbuje jeść łyżeczką czy widelcem (tu nabijam jej kawałki, a Ona celuje sama do buzi) - więc powoli pękam z dumy z jej "samodzielności" ;-):-)


A mnie do piątkowego wieczorku chyba nie będzie na necie.. Jutro przed południem przyjeżdża do mnie przyjaciółka z Opola wraz ze swoją córeczką. Na weekend też już mamy plany... więc jakbym się dłuzej nie odzywała - to jestem usprawiedliwiona :-D:-D:-D

no a żebyście się za mocno nie stęskniły, tooo - mam dla Was mały "bonusik" :-)
 

Załączniki

  • DSC06570.jpg
    DSC06570.jpg
    53,2 KB · Wyświetleń: 69
  • DSC06529.jpg
    DSC06529.jpg
    38,7 KB · Wyświetleń: 66
Witajcie dziewczyny.
Jak zwykle przychodzę do was jak mam interes:zawstydzona/y:
Ale mam małe pytanie o szczepionki, w książeczce wpisano nam wizytę po 16 września i to ma byc szczepienie na półtora roczku, z tym ze półtora roczku mój syn bedzie miał w grudniu i nie wiem czy to tak ma byc czy ktos sie pomylił. Dzwoniłam do przychodni ale panie nie rozumieją o co im chodzi, bo mówią, ze to szczepienie na półtora roczku no i wrzesień. Czy wy tez macie wtedy szczepienie na półtora roczku ewentualnie wrzesień październik?
 
UMI o ile sie orientuje nie ma szczepienia na poltora roku. Jest w 12 (hib/men c) i 13 (mmr) miesiacu zycia. No chyba ze cos sie przesow ze wzgledu np mna chorobe, wyjazd itp :-) nastepne sa w wieku trzech lat :-)
 
kornasia no to teraz jeszcze bardziej zgłupiałam bo na 12 miesięcy nie mieliśmy szczepionki tylko na 13 miesięcy mieliśmy sie stawić w czerwcu, ale przez chorobę miał na poczatku lipca, no i było opóźnienie 2 tyg.
 
My będziemy szczepić w listopadzie na ;

cytat z kalendarza szczepie.

16-18 miesiąc życia BŁONICY, TĘŻCOWI, KRZTUŚCOWI - podskórnie szczepionką DTP

POLIOMYELITIS - doustnie szczepionką żywą poliwalentną OPV (1, 2 i 3 typ wirusa) czwarta dawka Czwarta dawka, uzupełniająca szczepienie podstawowe DTP i POLIO.
 
MONIAK teraz ja zglupialam... :-) Doczytalam sie u nas w ksiazeczce zdrowia ze szczepienie (measleses,mumps,rubella) MMR2 mozna dac wczesniej niz przed 3 rokiem zycia. Nie jest nic napisane o szczepionce DTP i POLIO.
Dodam tylko, ze mieszkamy w Angli wiec tu moze byc troszke inaczej....:baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Umi...jest szczepionka na 16 miesięcy- błonica tężec krztusiec.Ostatnia z tej serii. My będziemy szczepić skojarzoną. Więc jeśli Monika napisała 16-18 miesięcy to chyba jest to choć jeśli Twój Młody ma 18 dopiero w grudniu to ciut za szybko mi się wydaje. My idziemy po 26 września i to będzie równo 16 miesięcy.
 
Do góry