reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Witam nowe dziewczynki i wszystkie pozostałe z rana :))

Natella
to moja pierwsza ciąż, ale z tego co się orientuje to różnie bywa z tymi cesarkami i to jest zależne od lekarza, co lekarz to obyczaj. Czytałam, że do roku jest ryzyko rozejścia się szwów później już w sumie takowego nie ma.
 
reklama
Natella, Kokoszka, Oleńka:), Annvici- hej dziewczyny fajnie że do nas dołączyłyście, jest nas naprawdę coraz więcej :-). Pozdrawiam
 
Bazyli 24 Bardzo Ci dziękuję za ciepłe słowa... :wink:
Nasz samochód już od miesiąca jest w warsztacie :wściekła/y: bo brakowało części i czekaliśmy. Mam nadzieję, że już w sobotę, najdalej w poniedziałek zostanie odebrany. Mój M miał stłuczkę z winy kierowcy, który w niego uderzył, dostaliśmy zwrot z ubezpieczenia, ale czekaliśmy też prawie miesiąc :wściekła/y: Nasza naprawa wyniesie jeszcze raz tyle co u Was :szok: Niby powinno być ok, w końcu zwrócili nam...ale ten miesiąc jest straszny, bo oprócz świąt... musimy jeszcze wszystkie opłaty za samochód porobić, bo wypadają na grudzień....i jakby nie było...brakuje nam przez to, że z Zusu nie przyszło tyle ile mało przyjść...:-(
Ech życie....Ale tak jak mówisz...najważniejsze, aby Dzidzia była zdrowa :tak:
 
i witam wszystkie nowe Majóweczki :-)
Życzę pięknej ciąży i spokoju w sercu....dla każdej z Was :-D
Pozdrawiam serdecznie.
 
Witajcie
okruszek.emi, narazie zusem sie nie martw - ja tez tak mam, zus przysłał mi za mało pieniążków, o 100 zł bym sie nie kłóciła, ale o 1000 to już co innego
za pierwsze 30 albo 31 dni placi Twój pracodawca, dopiero za kolejne dni zwolnienia zus. U mnie szef nie napisała świstka w którym podaje z czego składa sie moje wynagrodzenie, i policzyli mi od najniższej krajowej wyplatę zasiłku (takie pismo z prośbą o wyjaśnienia dostałam od zusu do mojej wiadomości). Dostałam pieniądze, uznałam że dużo za mało i zadzwoniłam do Zusu (byłam nadwyraz miła, bo oni tam zwykle są nieuprzejmi) Pani wszystko mi wyjaśniła, że jak tylko szef odpowie na pismo to dostanę wyrównanie. Może podobna sytuacja jest u Ciebie?? Ala jak zadzwonisz do Zusu to napewno dostaniesz odpowiedz co i jak.

Czujecie już ruchy?? Bo ja niestety jeszzce nie, pocieszam się że za wcześnie. A z drugiej strony zapewniam maluchowi swoim kaszlem takie trzesienie ziemi, że pewnie juz mu sie nie chce ruszac. Mam nadzieje że nie krzywdze kaszlaniem dzidziusia.

Pozdrawiam serdecznie
 
Ula_28 wiesz, ja myślałam, że jak średnia z ostatnich 12 miesięcy w 100% to w 100%, bo przecież jakieś podatki i składki zdrowotne, które odciągają, to od kwoty brutto...? czy tak ? No ja tak to rozumiem...nie wiem może jakaś niedoinformowana jestem :no: Z tego co Ty piszesz, to i tak właśnie wychodzi mi za mało....ja nie wiem jak oni mi to policzyli, ale na świstku jest napisane, że za okres 19.10 do 29.11 a moje zwolnienia przypadają dokładnie na te daty:
1.10.08 - 30.10.08
31.10.08. - 29.11.08
30.11.08. - 29.12.08 - to za to wiadomo, że jeszcze czas,
ale te dwa powyższe są uwzględnione razem, a i tak brakuje bardzo dużo :wściekła/y:
Połowę za październik dostałam od firmy, choć i tak mi się to teraz nie zgadza, bo dostałam równą połowę wynagrodzenia, a tu jak byk napisane, że Zus liczy od 19.10. :wściekła/y:
Ulo napisałaś: "Dopiero jeśli się okaże na rozpisce z wyliczeniami zusu (którą powinnaś otrzymać pocztą), że coś jest nie tak, to wtedy należy się z nimi kontaktować." - sądzisz, że jak jutro do nich pójdę to wyjaśniać tylko z tym pokwitowaniem, to mi nic nie powiedzą....?:-(

okruszku.emi- jeśli rzeczywiście masz wątpliwości co do ich wyliczeń to pójdź do zusu, niech Ci wytłumaczą - jak oni to obliczyli. Należy pamiętać, że w zusie pracują ludzie i ludzką rzeczą jest mylić się :zawstydzona/y:
np. mojej mamie źle wyliczyli emeryturę, a że jest kięgową to znalazła błąd i zaraz do nich pognała....
niestety na tym błędy zusu się nie kończą ...być może w Twoim przypadku okruszku będzie podobnie. :tak:. Może ktoś się pomylił i sprawę da się wyjaśnić.
Uszy do góry;-)
sama czekam z niecierpliwością na ich wyliczenia ... też obcieli mi sporo kasy i mam nadzieję, że będę miała wyrównanie przy następnym rozliczeniu...

witam wszystie nowe majówki... cieszę się , że grono nam się ciągle powiększa
 
Ach dziewczynki mam dylemat.
podoba mi się łóżeczko jedno i chcialabym się zdecydowac na nie i jest w swietnej cenie, ale .....
żeby je zobaczyć musiałabym jechać 150 km ( do producenta).
te same łóżeczka w sklepie kosztują 600 zł a ja mam możliwość kupna za połowę tej ceny.
No i sama nie wiem cyz nie za wczesnie na takie zakupy.
Ale w tej cenie w marcu nie będe miała mozliwości zakupu.
Ech, dylematy......

A nie ma możliwości zamówienia przesyłki kurierskiej na Twój koszt? Zadzwoń do producenta i zapytaj, nawet jeśli nie oferują dostawy towaru, to na pewno będzie można przesłać kurierem, UPSem, Pocztexem, DPD albo inną firmą.
Wystarczy że zamówisz kuriera na adres producenta, oni wydadzą paczkę, Ty ją odbierzesz, zapłacisz i po problemie! :tak:
 
Dzień doberek!!!
Co za dzień. Atak zimy w Anglii. Takiego chaosu dawno nie widziałam- nie odśnieżone chodniki i drogi (ledwo doszłam z synem do szkoły), część szkół pozamykanych, gigantyczne korki :szok: Już się boje jak będę musiała iść po synka.
Witam na forum nowe dziewczyny. Fajnie, że jest nas coraz więcej :-)
Okruszku.emi- współczuje problemów z ZUSem. Nie zaciekawy macie faktycznie ten grudzień. Ale będę trzymała kciuki. Może to tylko jakaś głupia pomyłka. W ZUSie często sie to zdarza.
Natella- mam koleżanke, która miała pierwszą cesarke i niedawno urodziła drugie dziecko przez poród naturalny. Lekarz zapytał się jej czy chce spróbować rodzić normalnie i przedstawił jej jakie jest ryzyko rozejścia sie szwów (podobno bardzo małe).
To tyle. Pozdrawiam serdecznie
 
No i sama nie wiem cyz nie za wczesnie na takie zakupy.
Ale w tej cenie w marcu nie będe miała mozliwości zakupu.
Ech, dylematy......

misza też miałam podobny dylemat ale z całą wyprawka typu ciuszki, ale stwierdziłam, że jeśli teraz mam kupić taniej to nie będę czekać do marca gdzie za to samo zapłacę parę razy drożej

U nas łóżeczko kupują teście - już uprzedzili, a moi wózek w związku z tym i na początek dają koszyk na bieliznę z którego tata zrobi ala kołyskę póki będziemy u babci, bo łóżeczko będzie już od jakiegoś kwietnia, maja w Żyrardowie
 
reklama
hey dziewczynki :) na początek witam wszystkie nowe majóweczki :-D
cieszę się, że jest nas coraz więcej:-)
ja właśnie wróciłam z badań, których bardzo nie lubię:-p bo to pobieranie krwi itd..hii.. a jak tam u Was? jak samopoczucie?;-)
 
Do góry