reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Niestety :szok: mam kolejne problemy z ZUS-em...mam nadzieję, że na dniach się wyjaśni...bo dostałam wreszcie pieniądze, :wściekła/y: ale o dużo za mało....nie wiem co jest grane :crazy:

okruszku.emi- może choć w tej kwestii Cię pocieszę:
Ja też dostałam NARESZCIE pieniążki z zusu za październik i listopad i też dostałam sporo za mało:wściekła/y:
ale moja mama jest księgową i uspokoiła mnie. Powiedziała, że należy poczekać na rozpiskę z zusu z ich wyliczeniami należnego zasiłku.
Podobno oni wypłacają nie za cały miesiąc (jak to jest z wypłatami) ale za okres pojedyńczego zwolnienia...
więc jak np. masz pierwsze zwolnienie od 15 października do 10 listopada
drugie od 11.11 do np.13.12 to oni płacą najpierw za pierwsze zwolninie za 15 dni października i 10 dni listopada a za resztę listopada kasę dostaniesz przy rozliczaniu grudniowym....
tak ja to rozumiem...
co prawda daru do spraw zusowskich po mamie księgowej nie odziedziczyłam...ale mam nadzieję, że choć troszeczkę wyjaśniłam i uspokoiłam:-)

P.S.Dopiero jeśli się okaże na rozpisce z wyliczeniami zusu (którą powinnaś otrzymać pocztą), że coś jest nie tak, to wtedy należy się z nimi kontaktować.

Ja czekam na wyliczenia zusowskie w bojowym nastawieniu :wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam Drogie Panie:)
Jestem w 14 tygodniu i na całe szczęscie nie długo czekalismy z mężem na tą wspaniałą wiadomość.Teraz to chcielibyśmy już mieć maleństwo przy sobie przytuać i opiekować się maleństwem.Narazie zastanawiamy się czy chłopak czy dziewczynka.Mąż twieCrdzi że wie co robił i będzie mały Junior.Niedługo ide do lekarza i mam nadzieje że powie płeć dziecka.A wogóle jestem na etapie ogladania wszelkich akcesoriów dla dzieci.Niewiadomo co kupić.
Upatrzyłam wózek Casualplay.Co o nim sądzicie.
Pozdrawiam przyszłe mamy.
 
Ula_28 wiesz, ja myślałam, że jak średnia z ostatnich 12 miesięcy w 100% to w 100%, bo przecież jakieś podatki i składki zdrowotne, które odciągają, to od kwoty brutto...? czy tak ? No ja tak to rozumiem...nie wiem może jakaś niedoinformowana jestem :no: Z tego co Ty piszesz, to i tak właśnie wychodzi mi za mało....ja nie wiem jak oni mi to policzyli, ale na świstku jest napisane, że za okres 19.10 do 29.11 a moje zwolnienia przypadają dokładnie na te daty:
1.10.08 - 30.10.08
31.10.08. - 29.11.08
30.11.08. - 29.12.08 - to za to wiadomo, że jeszcze czas,
ale te dwa powyższe są uwzględnione razem, a i tak brakuje bardzo dużo :wściekła/y:
Połowę za październik dostałam od firmy, choć i tak mi się to teraz nie zgadza, bo dostałam równą połowę wynagrodzenia, a tu jak byk napisane, że Zus liczy od 19.10. :wściekła/y:
Ulo napisałaś: "Dopiero jeśli się okaże na rozpisce z wyliczeniami zusu (którą powinnaś otrzymać pocztą), że coś jest nie tak, to wtedy należy się z nimi kontaktować." - sądzisz, że jak jutro do nich pójdę to wyjaśniać tylko z tym pokwitowaniem, to mi nic nie powiedzą....?:-( Martwię się, że jeśli nic się nie da odkręcić i postawią na swoim, (a mój M też nie zarabia dużo...) to możemy sobie nie poradzić....strasznie się tego boję :-(
Zupełnie inaczej to wszystko miało wyglądać :no:
Ani mieszkania nie mamy, ani takiej kasy jaka miała być....ja nie wiem....:-:)-:)-(
 
Hej mamusie;-)

Chcialabym sie do was przylaczyc, jestem pierwszy raz na forum:rofl2: Jestem w 18 tygodniu ciazy, juz czuje ruchy malenstwa od polowy 17 tygodnia:-) teraz 19.12 mam wizyte i mam nadzieje ze poznam plec dzieciatka, jeszcze niestety nie wiem:tak: Ile z was zna plec dzieciatka?Moj termin to 6maj. Pozdrawiam wszystkie mamusie majowe:laugh2:Mam nadzieje ze przyjmiecie do swojego grona:-D
 
Dziewczyny trzymajcie za mnie kciuki, jutro mam wizyte u gina:tak::tak::tak:
Może w końcu poznam płeć:tak::tak::tak:
Ciekawe czy moje przeczucia sie sprawdzą:tak::tak: bo wewnętrznie czuje, że to córcia, ale zobaczymy. Najważniejsze żeby bylo zdrowe:tak::tak:
 
Kokoszka i inne dziewczynki witajcie na forum!

Ja chyba dzisiaj wieczorem czułam malucha jak się wiercił i to z 10 min. Nie jestem do końca pewna czy to na pewno to, ale to było inaczej niż dotychczas. W sumie to jeszcze trochę wcześnie, ale mi się wydaje, że naprawdę dzisiaj czułam.

Uciekam spać! Dobrej nocki Wam wszystkim życzę.
 
Witajcie dziewczynki:) Rowniez chcialabym dolaczyc do Was, termin porodu mam na 28 maja, a obecnie jestem w 15 tyg ciazy.Spodziewam sie juz drugiej dzidzi, moja pierwsza pociecha ma juz 2 latka.Czy ktoras z Was miala pierwsza cesarke? Bo zastanawiam sie jak sie zakonczy moj drugi porod, naturalnie czy poprzez cesarke.Jestem ciekawa czy ktoras z Was miala podobne doswiadczenia.Slyszalam ze po pierwszej cesarce sa wskazania do kolejnej cesarki,bo podczas naturalnego porodu moglyby sie rozejsc szwy,a tego sie boje.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze przyjmiecie mnie do grona :)
 
reklama
Coś się długo sheeppy nie odzywa... :huh:
Mam nadzieję, że wszystko u Niej w porządku...

Okruszku.emi, moja mama zwykła mawiać, że pieniądze zawsze dają się jakoś skombinować. A wychowała mnie sama, więc lekko jej nie było.
U nas w tym miesiącu też baaaaardzo krucho - samochód w naprawie i mamy nadzieję, że uda się zamknąć w 1500 zł... :-(
Ważne żeby dzidzia była zdrowa, cała reszta jest mało ważna.

Witam wszystkie "nowe" majóweczki!
 
Do góry