reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Witam nowe mamusie :-)
Ale nas się dużo zrobiło, im więcej tym lepiej ;-)
U mnie w domku w końcu zapanowal spokój i cisza którą mogę się porelaksować. Młody powędrował do przedszkola, tatuś do pracy a ja mogę w końcu poleżeć. Uff.... Żartuję oczywiście, teraz mi jakoś dziwnie bez Marcinka ale wiem że powinien chodzić do przedszkola, które zresztą uwielbia.
Pisałam Wam, że w sobotę i niedzielę dopadła mnie jelitówka. Początkowo myślałam, że to jednak była niestrawność ale w poniedziałek dowiedziałam się że u Marcinka w przedszkolu coś było bo dzieciaki i ich rodzicie też chorowali. Ale do czego zmierzam: w sumie teraz do mnie dotarło co się może wydarzyć jak Marcin przyniesie coś zakaźniego i kompletnie nie wskazanego w ciąży?:szok: Padł na mnie blady strach....Ale pożyjemy zobaczymy.
Isabela podziwiam Waszą decyzję o maluszku, bo sporo moich znajomych mających podchowane dzieci broni się już przed samą myślą posiadania kolejnego maluszka ;-) Chociaż ja parę dni temu stwierdziłam, że chciałbym mieć trójkę dzieci a zawsze mówiłam o dwójce. A tu proszę maluszek jeszcze w brzuchu a ja myślę o trzecim. Ale tak działa instynkt macierzyński. Rozmawiałam wczoraj ze znajomą która ma już trójkę dzieci w wieku 15,14 i prawie 10 lat i stwierdziła, że teraz jest gotowa na kolejne ale już w pełni na świadome macierzyństwo.
No nic ja na razie zmykam, miłego dnia :-)
 
reklama
w poniedziałek byłam na usg i z dzidzia wszystko w porządku, rośnie sobie malutki robaczek, ma 58 mm no i wychodzi termin na 26 maja :)
 
Mamo_Bartusia- Sliczny ten wierszyk, faktycznie bardzo wzruszajacy :tak:

Ko_mi super wiadomosc!!!

Witam Isabel :-D

Aniu77 a ja musze ci powiedziec za ja chce miec dwojke dzieciaczkow jedno po drugim , 2 lata roznicy mieszy maluchami uwazam ze jest idealny, ja sie tak wychowalam z moja mlodsza siostra, i mialam najwspanialsze dziecinstwo, siostra jak rowiesniczka prawie, te same szkoly , ci sami znajomi, podobne zainteresowania.Tega samego chcialabym dla swoich pociec :)

I musze sie pochwalic bo dostalam w koncy pismo z mojego szpitala z wynikami testu na syndrom Downa i wynik jest negatywny.Ciesze sie bardzo , teraz cierpliwie wyczekuje swiat i kolejnej wizyty USG.
 
Witam wszystkie babeczki ponad tydzien nie zagladalam bo nie bylo mnie w domciu ale widze ze grono nam sie powieksza wiec witam wszystkie nowe majóweczki.:-)
Fajnie ze kolejne wizyty usg i same dobre wiadomosci... no i ja juz mialam wizyte i tez wszystko ok :tak:pani dr powiedziala ze chyba bedzie dziewczynka no ale zobaczymy...najwazniejsze zeby dzidzia byla zdrowa.
 
A ja chciałabym na chwilę powrócić do tematu zwolnień lekarskich. Czy to prawda, że ginekolodzy nie chcą/nie mogą wypisywać L4 pod koniec ciąży i trzeba już wówczas brać macierzyński. Przeczytałam coś takiego i lekko się przestraszyłam, bo nie chciałabym wykorzystać nawet 1 dnia macierzyńskiego przed porodem, gdyż jest on i tak za krótki. Czy wiecie coś na ten temat?
 
witam niewitane mamusie.

Justyna, miedzy moimi dziewczynami jest roznica 1,5 roku. Na poczatku bylo ciezko, ale rzeczywiscie moje corki sa najwiekszymi przyjaciolkami. Gdzies tam ta niewielka roznica wieku sie zaciera. Teraz maja ponad 17 i prawie 16 lat. Sa calkowicie rozne, maja inne zainteresowania i gust (dobrze, jesli chodzi o chlopakow, hehehe), ale jak wakacje spedzaja osobno to "pierdolca" za soba dostaja. Niby sa przeciwnosciami, ale dogaduja sie rewelacyjnie. Ja takze uwazam, ze mala roznica wieku jest super. Miedzy mna, a bracmi tez jest niewielka roznica, wciaz jestesmy blisko i rozumiemy sie swietnie.

:angry::angry::angry::angry: alez ze mnie gadula :-p
 
O macierzyńskim to rzeczywiście słyszałam, że od przyszłego roku ma być 20 tygodni przy pierwszym porodzie. Każdy dodatkowy dzień się liczy. Ale to i tak pewnie będzie mało...
 
Okruszek.emi -jeśli chodzi o położną to chyba tylko na Wyspach ciąże prowadzi położna a nie lekarz ginekolog. Położna kieruje do ginekologa tylko w razie potrzeby. A na USG chodzi się też do osobnego gabinetu, gdzie robią tylko USG.
Troche to dziwne i na początku nie mogłam sie do tego przyzyczaić ale tak naprawde nie jest źle. :no:
A tak poza tym to u nas dzisiaj piękna pogoda co ostanio rzadko się zdarza. Szkoda tylko, że mój synek jest mocno przeziębiony bo chetnie przeszłabym się do parku. Trzeba korzystać z pogody bo jutro pewnie znowu bedzie padać :tak:
Pozdrawiam
 
Czesc Dziewczyny!
Dzis moja kolej na lekarza! Kurcze, musze przyznac że okropnie sie denerwuje...:szok: Przez to ze na poczatku ciazy mialam b. niemiłe doswiadczenia z lekarzami to teraz jakos ciezko mi odgonic czarne wizje i nie moge przestac o tym myslec...:zawstydzona/y:
Mam nadzieje ze z dzieckiem wszytsko jest dobrze bo ja nie mam zadnych objawów nadal...
Trzymajcie za mnie mocno kciuki! żebym nie umarla z nerwów w tej poczekalni :sorry2:
 
reklama
Do góry