reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Witam ;)ja wczoraj przez te posty o paciorkowcu zasnac nie mogłam i tylko myslałam sobie : "a co jak ja go mam ?". Zastanawiam sie czy nie isc do niego wczesniej czy cus. Mam sasiadke co w laboratorium pracuje i chyba jej tez moge zapytac o wymaz?Co do tematu bolu pachwin i pochwy to ja tak mam od 3 tygodni ;/ lekarz mowi ze to normalne bo głowka dziecka jest tak ułozona ze naciska tam. Ja to czasem nawet chodzic nie umie.
 
reklama
hej
Ja generalnie umieram z bolu plecow....hmmmm i jade na masaz!!!!!1
mam PYTANKO CZY JAK BRZUCH SIE NIE OBNIZY MOZE SIE ZACZAC POROD?BO JA CHWILAMI SIE CZUJE ZE JUZ NIEDLUGO A BRZUCH CIAGLE WYSOKO!!!!!!!
JEZELI BRZCUH WYSOKO TO PEWNIE POROD NIEBEZPIECZNY I SKONCZY SIE CESARKA BO DZIDZIA ZA WYSOKO SIEDZI I NIE BEDIZE MOGLA WYJSC TAK MYSLE
A WY CO NA TO?JAK TO JEST?
DZIEKI ZA POMOC!!!!!
 
hej
Ja generalnie umieram z bolu plecow....hmmmm i jade na masaz!!!!!1
mam PYTANKO CZY JAK BRZUCH SIE NIE OBNIZY MOZE SIE ZACZAC POROD?BO JA CHWILAMI SIE CZUJE ZE JUZ NIEDLUGO A BRZUCH CIAGLE WYSOKO!!!!!!!
JEZELI BRZCUH WYSOKO TO PEWNIE POROD NIEBEZPIECZNY I SKONCZY SIE CESARKA BO DZIDZIA ZA WYSOKO SIEDZI I NIE BEDIZE MOGLA WYJSC TAK MYSLE
A WY CO NA TO?JAK TO JEST?
DZIEKI ZA POMOC!!!!!

z tego co wiem (z ksiażki) to u pierworódek brzuch obniza sie duzo wczesniej przed porodem a u wielorodek czasem tuz przed. Ja pierwszy raz w ciazy ale nie wydaje mi sie zeby duzo wspolnego miala cesarka z wysokoscia brzuszka. NO chyba ze sie myle??
 
krystyna 30 brzuch może obniżyc się nawet kilka dni przed porodem (od 4 tyg) i (gdzieś w jakiejs ksiązce przeczytałam) ze u 25 % kobiet nie obniża sie bardzo widocznie. Mam koleżanki którym sie nie obniżył i było ok wiec sie nie martw
 
Krystyna - no własnie ja mam identycznie. Brzuch nadal wysoko, a czasami mam wrażenie, że akcja "P" w toku.. ehhh..
No ale w poniedziałek mam wizytę, więc może czegoś nowego się dowiem - bo tydzień temu usłyszałam, że ja raczej terminowa będę (szyjka zamknięta, ale jak długa to nie usłyszałam), więc co - przez cały miesiąc będę miałą wrażenie, że rodzę??
 
hej patusiaaa a Ty masz obnizony juz?
bo u mnie 15 dni zostalo a w ogole sie nie obnizyl!!!!
dzieki za info
 
krystyna 30 - brzuszkiem wysoko osadzonym sie nie przejmuj :tak:
Brzuszek może się opuścić np. tuz przed porodem
Ja jak rodziłam córcie tez miałam wysoko a rodziłam SN
Lekarz w trakcie bóli partych nastawił gółówke mojej kruszynki w kanał rodny - jedyny minus że musiałam przekręcac sie na bok a potem znowu na plecy.
Więc możesz być spokojna - ważne aby maleństwo miało główkę na dole :-)
 
A może tylko tak Ci się wydaje....
Ja uważam ze mam tak samo wysoko, bo nadal źle mi się oddycha - sapie
Al;e jak zobaczyła mnie sasiadka która nie widziała mnie ok 3 tyg stwierdziła ze sie troszke obniżył. :baffled:
 
hej
Głowke ma na dole juz od okolo 30 tygodnia:tak:
mam nadzieje tylko ze sie nie przekrecila hmmmmmmmm
pozdrawiam
dzieki za blyskawiczne odpowiedzi troche mnie pocieszylyscie!!!!:-)
 
reklama
Confi
Jeszcze wracając do tego Streptococcusa.
Zasada jest taka (ja o 6 godzinach nie słyszałam ani nigdzie nie czytałam), że podaje się antybiotyk na minimum 4 godziny przed porodem i jeśli takowy (poród) się wydłuża to po 4 godzinach (w przypadku gdy dziewczyna jeszcze nie urodzi) ponawia się dawkę antybiotyku i tak do skutku. W rezultacie, gdy poród trwa 20 godzin (a tak się przecież zdarza) dostaje się 5 dawek AB.
Takie są wytyczne światowej komisji zdrowia. Niestety, jak to w naszej "polszcze" bywa, są szpitale gdzie się do tego nie popdporządkowują. I to jest klęska :no::no::no:

No więc własnie ja dlatego taka przewrażliwiona jestem , nie dlatego ,ze któraś z Was mogłaby cos przeoczyc tylko własnie ze względu na rażące niekompetencje lekarzy...wielu lekarzy...a tak na prawde nigdy nie wiemy na kogo trafimy po przyjeździe do szpitala....ja dmucham na zimne...wolę być upierdliwą marudą niż przekazać coś mojemu synkowi...

krystyna30 według mnie robienie wymazu na miesiąc przed terminem tez jest bezsensem i lekarz który to zleca powinien o tym wiedzieć...ja miałam wymaz w połowie 37 tygodnia więc w samej końcówce ...
a co do przenoszenia czegos przez męża...zauwazyłam ze lekarze w ogóle nie biora pod uwagę faktu iz ludzie mogą pod koniec ciąży uprawiać seks :-D
dziwne prawda?

aga_k_m ja widzę ze z Jagódki będzie niezły klopsik ... mój malutki teraz miał 3200 ;-)
a poza tym przestań sie stresować ...przeciez możesz śmiało już rodzić ...jak się zacznie to i tak nic tego nie zatrzyma ;-)
ja bym chciała mieć takie objawy jak większość z Was...u mnie cisza a do terminu tydzień


*AgA* Confi nie śpi , ale dziś nie chciało mi się podnosić z wyrka...poza tym mocno pomagalismy dzis z M naszemu maluszkowi :happy2::sorry2:hehe ciekawe kiedy sie podda w końcu


teraz zmykam na sniadanko...zajrzę do was na pewno około południa bo wtedy M wyjeżdża do robotki... papa kochane :*
 
Ostatnia edycja:
Do góry