reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy majowe 2009

reklama
martalis gratulacje!

tikanis, dzieki!

a z opalaniem chciałam tylko nogi przyciemnić... co tak na porodówce bielą będę świecić jak córka młynarza? Mąż mówi, że po moich białych nogach można nie nawet w nocy rozpoznać i zobaczyć z daleka. Nie opalam się intensywnie, tylko spaceruje i nogi opalam. Brzuch i ramiona przykryte...

a tak wogóle, to moja mama z ciocia i babcią wczoraj mi powiedziały, że mi usta puchną i to oznaka bliskiego porodu. Ponoć wtedy usta nabrzmiewają i widać, że wypakunek blisko. Słyszałyście kiedyś coś o tym?
 
Ja całą noc miałam twardy brzuchol i teraz całe rano się z takim bujam po domu, leżenie nic nie pomaga, ale nic tez nie boli, dzidzia sie rusza normalnie, nie wiem od czego to tak może być, moze wiecie dziewczyny?
Ko mi - masz po prostu skurcze Hicksa-Braxtona. W 9 miesiącu są one bardzo częste i zazwyczaj nie bolące.. Też mam je często. Ostatnio właśnie najczęściej w nocy, że aż dwa razy ciężej jest mi się podnieść z łóżka jak mam iść do toalety..:baffled:

(...)
umi no mąż też mi powtarza bym się położyła, ale mi jakoś tak głupio leżeć na sofce i żeby on sam całe mieszkanko posprzątał (tutaj nie ma święta 1-ego maja ;-))
(...)
eh.. Barmanko79 - jak mi się marzy by mój najdroższy wziął się za sprzątanie...
Ja coś ostatnio nie wyrabiam.. :zawstydzona/y: W kółko pranie, prasowanie, gotowanie i sprzątanie.. Już 6 prań dla dzidzi zrobiłam i chyba zostaną już tylko ze dwa..może trzy.. Sporo tego się nazbierało ale z tego co widzę to część będzie też na późniejsze miesiące.. Ale piorę jak leci.. i układam wszystko razem bo mam różne rozmiarówki.. w centymetrach, w kilogramach i według wieku podanego w miesiącach..uff..pogubić się można.. Aż się boję co to będzie jak maluszek się urodzi.. Jak dobrze, że moja mama przylatuje to jakoś dam radę przez miesiąc a potem :szok:

(...)
tsarina - nie przesadzaj z opalaniem. W ciąży nie jest wskazane opalanie się ze względu na szybkie powstawanie brzydkich przebarwień.
(...)
Tsarina - też mi się marzy opalanko... :-) Wczoraj tak ślicznie było, że już się widziałam oczyma wyobraźni - w ogrodzie na leżaczku...;-) a najbardziej to mi tęskno za rowerkiem :-(
 
Joann jak ja Cie dobrze rozumiem, ja bym sobie trawę pokosiła w górze od stroju i krótkich spodenkach... - to jedyny "sport" który uprawiam:eek:

albo mały meczyk w siatkóweczke... a tak? ale za to za niedługo wielkie otwarte wyścigi wózeczków!
 
Witam Majóweczki :)

martalis-gratuluje!!!

Wogóle wszystkim nam gratuluje, że dotrwałyśmy do maja, super.
Ja tylko wpadłam się przywitać bo dziś również mam grilka. Normalnie w piątek nie jem mięsa ani wędlin ale to wyjątkowa sytuacja bo idziemy na gotowe. Życzę miłego wypoczynku i do wieczorka. papa
 

(...)
a tak wogóle, to moja mama z ciocia i babcią wczoraj mi powiedziały, że mi usta puchną i to oznaka bliskiego porodu. Ponoć wtedy usta nabrzmiewają i widać, że wypakunek blisko. Słyszałyście kiedyś coś o tym?
Tsarina - nic mi takiego nie wiadomo :szok: aż poszłam zobaczyć moje usta :laugh2: ale chyba są takie jak zwykle..hmm.. ;-)
A jeśli chodzi o pogodę to najgorzej jak w dzienniku pokazują pogodę w Polsce..i dłuugi weekend.. Mi się marzy tylko rowerek i wycieczka gdzieś do parku.. Innej aktywności nie bardzo..nie lubię siatki itp. taki troszkę leniuszek jestem :-D
 

a tak wogóle, to moja mama z ciocia i babcią wczoraj mi powiedziały, że mi usta puchną i to oznaka bliskiego porodu. Ponoć wtedy usta nabrzmiewają i widać, że wypakunek blisko. Słyszałyście kiedyś coś o tym?

Tak, słyszałam:tak:. Ciekawa jestem, czy to prawda, czy przesąd typu "nie oglądaj się w lustrze":-D. Ale mam od wczoraj, czy przedwczoraj usta jak stara murzynka:-D, więc w ciągu kilku dni się okaże, czy to prawda z tym puchnięciem:rofl2:
 
Witam!!!Teraz jestesmy LEGALNYMI MAJÓWKAMI:happy:.Ja melduje sie 2w1.
Chociaz chcialabym juz sie pozbyc brzusia.Czuje sie jakbym była w ciazy od zawsze.Im cieplej tym bardziej nie moge sie na siebie patrzec twarz i nogi mam strzsznie opuchniete:szok:, az wyc mi sie chce.
Mój synek od wczoraj nie fika w brzuchu juz tak czesto jak pare dni temu.A czasami mam tak twardy brzuch, ze wstac mi ciezko.Ja juz chce urodzic:happy:.Czy Wy takze macie takie uczucia???Chyba od dzisiaj zaczne kuracje ananasowa.
A wieczorkiem namówie M na spacer, o ile zmieszcze nogi w jakies buty:-(.

MARTALIS-gratuluje i witamy kolejnego chłopca.
 
reklama
MARTALIS -GRATULUJĘ CHŁOPCZYKA:happy:

Klauduśka,
to rzeczywiscie jest przykre, że musisz słuchać tego typu komentarzy...:baffled:
ja bym na Twoim miejscu nie była tak miła, jak Ty jesteś:no: i powiedziałabym, co o tym myślę - a co!:angry: Niech się ludzie postawia w naszej sytuacji.
Na szczęście u mnie raczej się z tym nie spotykam, ale też denerwuje mnie pytanie "jak się czujesz" Kurcze...odpowiadam wtedy, że czuję się jak każda kobieta w 9. miesiącu ciąży. No bo co mam odpowiadać:eek: - obligatoryjne amerykańskie "ok, super":rofl2:, bo przecież nie będę opowiadać o skurczach albo o mojej szyjce macicy:laugh2::laugh2: Wrrr....
M@dzi@,
jestem trochę w podobnej sytuacji, bo też miałam urodzić w kwietniu:confused2:. Na szczęście rodzinka i znajomi są dyskretni i nie komentują;-), ale to chyba dlatego, że znają mnie i mój trochę "niewyparzony" języczek:sorry::-p.
Taki prawdziwy Lew jest ze mnie, że się nie daję:laugh2:
 
Do góry