reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mamy majowe 2009

A ja właśnie odebrałam wyniki i mam toxoplazmozę ;-(
Do lekarza ide na 12, ale strasznie mi smutno.


misza-nie martw się na zapas. Podobno tylko "świeża" toksoplazmoza może być groźna...groźna - nie leczna
Po to są te badania, aby nie tylko wykryć chorobę ale i ją leczyć.
W przypadku nabytej niedawno toksoplazmozy dostaniesz pewnie antybiotyk i będzie wszystko dobrze

napisz co u Ciebie po wizycie u lekarza
 
reklama
Ja najbliższą wizytę mam dopiero 5 listopada i już nie mogę się doczekać. Odebrałam niedawno wyniki i toksoplazmoza u mnie negatywna ale za to w moczu mam zaznaczone z wykrzyknikiem że mam liczne pasma śluzu. Czy ktoś wie co to może oznaczać?:szok:
 
Ja najbliższą wizytę mam dopiero 5 listopada i już nie mogę się doczekać. Odebrałam niedawno wyniki i toksoplazmoza u mnie negatywna ale za to w moczu mam zaznaczone z wykrzyknikiem że mam liczne pasma śluzu. Czy ktoś wie co to może oznaczać?:szok:

Nie martw sie ten sluz bardzo czesto wystepuje w ciazy i nie nalezy sie tym przejmowac:tak: nazjwazniejsze ze nie masz bialka bo to jest grozne.
 
Tak więc jestem po wizycie. Okazało się że mam ślady toxo we krwi, ale nie obecnej, tylko przebytej. to nieuodparnia niestety ale nie wskazuje że w tej chwili jestem zakażona. Całe szczęście i wielka ulga. Na wszelki wypadek powtórzę badania za 3 tygodnie choć lekarz nie widział ku temu wskazań.

Poza tym Fasolka ma ponad 3 cm, szybko bijące serducho, widoczne rączki, nóżki i ostre rysy twarzy :-) ( po tacie). Jestem b.b. szczęśliwa.

To USG z badaniem tego fałdu mam mieć w 12 tygodniu ale sama nie wiem na kiedy się umawiać, bo każdy mi inaczej wylicza tą ciążę, dziś niby 11 tydzień, ale w sumie lekarz mówi że 10, po USG wychodzi 10 a na to badanie się mam umówić za 2 tygodnie. No i nie wiadomo czy się do tego ułoży dobrze, bo dziś leżał na plecach i nie dałoby sie zmierzyć.

A jednak wszystko dobrze :) I po co bylo sie smucic;-) pozdrowionka
 
Witajcie Dziewczeta w nowym tygodniu!
Ell napisz kiedy idziesz na usg, bo chyba już niebawem, prawda? Jak Twoje samopoczucie?
Moniau - gdzie jesteś? Czy ktoś wie dlaczego się nie odzywa?
No właśnie, ja też sie troche martwie bo miała iś na usg tego samego dnia co ja... już minął tydzień od tego czasu :-(
Ja przeziebiona,gardlo mi siadlo:zawstydzona/y:Dzis wzielam jeden paracetamol i zaraz sie za glowe zlapalam,bo przypomnialo mi sie,ze tak w zasadzie to w pierwszej ciazy bralam ale po pierwszym trymestrze!!!!
Generalnie beznadziejnie sie czuje,humor poprawilo mi tylko dzisiejsze,rodzinne lenistwo:-DRazem z corcia biegalysmy do 16 w pizamkach,w zasadzie mala nadal jest w pizamce,hehehehehhehehehe.....A mezus Nas zabawial:-D
Kochana, życzę zdrowia....:tak:Paracetamolem sie nie przejmuj, upewniałam sie u kilku lekarzy że można brać :tak:
Tak więc jestem po wizycie. Okazało się że mam ślady toxo we krwi, ale nie obecnej, tylko przebytej. to nieuodparnia niestety ale nie wskazuje że w tej chwili jestem zakażona. Całe szczęście i wielka ulga. Na wszelki wypadek powtórzę badania za 3 tygodnie choć lekarz nie widział ku temu wskazań.

Poza tym Fasolka ma ponad 3 cm, szybko bijące serducho, widoczne rączki, nóżki i ostre rysy twarzy :-) ( po tacie). Jestem b.b. szczęśliwa.
Gratulacje! Ciesze sie bardzo że sytuacja jest pod kontrolą!

A ja kupiłam sobie wczoraj kurtke na zime.... tak mi sie spodobała i bardzo dobrze leżała... No ale jak opowiedziałam o tym mamie to mnie zgromiła że nie kupiłam sobie kilka rozmiarów większej :dry: Teraz mi dopiero przyszlo do glowy ze ja w zime bede juz miala brzuchal!!! :baffled: :szok: No ale mam juz sobie ciuchy na wyrost kupować? Chyba oddam ta kurtke albo chociaz wymienie na rozmiwar wieksza :dry:
 
A ja kupiłam sobie wczoraj kurtke na zime.... tak mi sie spodobała i bardzo dobrze leżała... No ale jak opowiedziałam o tym mamie to mnie zgromiła że nie kupiłam sobie kilka rozmiarów większej :dry: Teraz mi dopiero przyszlo do glowy ze ja w zime bede juz miala brzuchal!!! :baffled: :szok: No ale mam juz sobie ciuchy na wyrost kupować? Chyba oddam ta kurtke albo chociaz wymienie na rozmiwar wieksza :dry:[/quote]

mnie tez czeka zakup kurtki na zime, na razie kupilam jesienna, ale w rozmiarze S, i lezy idealnie :-)
 
Ell napisz kiedy idziesz na usg, bo chyba już niebawem, prawda? Jak Twoje samopoczucie?

w piątek mam nadzieję, ze bedzie dobrze, przybrałam troche na wadze, wreszcie wybieram sobie potrawy, które jem, i jest ich niewiele, frytki, ogorki, lody;-) humor juz też lepszy i oby tak pozostało..a wieczorami chodze ścięta, a jak ty się czujesz?

a co do ubrań, dziewczyny to ja w pierwszej ciazy (mniej wiecej ten sam okres), miałam moje zwyczajowe płaszcze, tylko guziki przesunełam na sam poczatek i wytrzymałam do wiosny, dopiero wtedy polar xxl zakupiłam:)
 
hej!!!!
misza-super ze jednak wszystko ok jak sie ciesze pierwszy post czytalam z drzeniem

jesli chodzi o badanie to moim zdaniem lepiej wiedziec niz nie.

katarztyna_s - mozna paracetamol w I trymestrze tez wiec sie nie przejmuj, a co do choroby, ja tez chora zapalenie gardla :wściekła/y: od 3 lat nie chorowalam i prosze wrrr... nic nie moge wziasc oprocz paracetamolu, Martusia ostre zapalenie migdalkow ma antybiotyk wrrr... jeszcze bardziej jestem wciekla na siebie bo juz w piatek ja bralo ale postanowilam poczekac do pn i juz zajelo migdalki.
takze maly szpital w domu ja kicham jak szalona co chwilke:wściekła/y:

pozdrawiam serdcznie i zyczcie mi zdrowka mamusie i ja choruskom zycze
 
reklama
misza- cieszę się , że po wizycie wszystko w porządku.

co do wynikow badań moczu... to często zdarza się,że są błędne. Nie należy się od razu stresować tylko powtórzyć badanie :-)

mi ostatnio wyszło białko w moczu...:baffled:
lekarz powiedział że napewno mi coś tam się przedostało...i mam się nie stresować na zapas!
powtórzyłam badania i okazało się, że miał rację. tym razem białka nie wykryto :)

należy pamiętać o dokładnym umyciu się, nie "łapać" pierwszego strumienia i jak wspomniała misza zatkać pochwę tamponem !


co do ubrań to moja teściowa zasypuje mnie wielkimi ubraniami ciążowymi na 9 miesiąc :baffled:.- chyba nie może się już doczekać..
a ja już teraz mam problem z ubraniem się.
Schudłam tylko brzuch mi urusł. Wszystko na mnie wisi .... a spodnie zapinam na gumkę recepturkę
 
Do góry