reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

melonowa89 o te uprawnienia spytaj dokładnie. Powinni Ci udzielić informacji na uczelni. Żeby się potem nie okazało, że coś zaprzepaściłaś. Z tymi pedagogikami to teraz cuda. Moja siostra skończyła licencjat, po którym miała mieć uprawnienia do pracy w szkole, a okazało się, że uczelnia coś zawaliła i niestety nie może. To zostały jej tylko inne placówki, których teraz jest niewiele. Na szczęście okazało się, że znalazła jakąś kontynuację i po licencjacie jest możliwość w 3,5 roku zrobienia psychologii, więc będzie jeździć do Katowic :)

Strasznie mi szkoda Twojego taty. Zazwyczaj kurcze akurat takim uczciwym wszystko pod górkę idzie, jakby życie czasem chciało pokazać, że trzeba sobie poradzić "za wszelką cenę", ale trzeba się trzymać i wierzyć, że się ułoży. Niech wraca, czasem to tutaj paradoksalnie łatwiej znaleźć pracę w Niemczech.
Szkoda, że to się nałożyło z Twoją ciążą, bo nie da sie nie denerwować w takiej sytuacji.

gdynianka co do list, to faktycznie parę rzeczy może jest na wyrost, ale z racji, że nie będę miała możliwości poproszenia kogoś o przywiezienie rzeczy na już, bo mąż albo w pracy albo z Anielą, to wolę mieć większość przy sobie.
Jeszcze ostatnio zaczęłam się zastanawiać, czy nie kupić sobie takiego zestawu SNS z Medeli z racji tego, że w poprzedniej ciąży w rezultacie nie karmiłam, tylko odciągałam pokarm, ale kurcze jest to dość spory wydatek, jak na taki "na wszelkiw wypadek" :/

A i wątek zakupowo-wymiankowy założony. Zwie się "Pchli targ", ja jak tylko dam rade w najbliższym czasie zdejmę ze strychu rzeczy i powklejam zdjęcia :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Hej dziewczynki :) Porannie i upalnie :)

Gdynianka - jak to dobrze, że jesteś :)

Melonowa - kochana gratulacje :)))

Maryś - z racji tego, że jestem przed śniadaniem, to pokuszę się o kilka propozycji na imprezę: Ja robię szybkie pierożki z ciasta francuskiego - gotowe płaty ciasta (w lidlu za 3 zł) dzielę na małe kwadraty na środek każdego kładę łyżkę farszu (do wyboru wędzony łosoś z twarożkiem, ser z szynką, pieczarki z cebulą, mielone z sosem bolońskim). Kwadraty składam na pół w trójkąt, brzegi sklejam i do pieca na 20 minut :) Do tego idealnie pasuje sos czosnkowy :) Drugie danie do chili con carne: cebulę podsmażam na patelni, dodaje mięso mielone, koncentrat pomidorowy do tego czarną fasolę z puszki, można kukurydzę i ugotowany ryż. Wszystko mieszam, dodaję przyprawę Chili con carne i na gorąco podaję gościom z bułeczką :)

Co do wyprawek to ceny, które podajecie są kosmiczne, ale tak to właśnie wychodzi ;/ My na razie zapłaciliśmy 1400 zł (wózek xlander 3w1, wanienka na stelażu, łóżeczko z materacem, kołyska, łóżeczko turystyczne, karuzela, laktator, podgrzewacz do butelek, krzesełko do karmienia i ciuszki). Tak jak pisałam - dostaliśmy to od brata M. dlatego taka cena. Do tego kupiłam matę edukacyjną i prosty leżaczek (w sumie za 70 zł w promocji) i kilka ciuszków. Mam do kupienia przewijak z kompletem podkładów (40 zl), nianię elektroniczną (używana wyjdzie ok 200 zł), kombinezon zimowy, pieluszki, chusteczki, wszystkie kosmetyki, koszule itp itd. 2 tys. pęknie jak nic...
 
Gusiak o tym brzuchu to ja kiedyś pisałam. W szpitalu wyjaśnili mi, że może to mieć następujące przyczyny: wzmożony ruch w ciągu dnia, silne ruchy dziecka podczas mojego snu, lub spanie na brzuchu. No, ale wiadomo też każda kobieta jest inna i ciąża również. Ja zawsze obawiam się trochę dawać takie info, bo wiadomo - lekarką nie jestem i w żaden sposób nie chcę żadnej zaszkodzić.

Co do kosztów wyprawki to wiadomo, ze wpływa na to kilka czynników, choćby taki czy jest to nasze pierwsze dziecko czy też nie. Ponadto czy kupujemy rzeczy nowe czy też używane itd. Np nas najdrożej wyniesie wózek 920zł, gotową wyprawkę chcę kupić z allegro koszt 200-250 zł, a resztę będę bazować na rzeczach używanych. Co do laktatora to myślę, że nie będzie mi potrzebny, bo z Misiem nie mialam żadnego problemu z odciąganiem samemu mleka. Nie kupuję sterylizatora butelek, bo jestem przeciwniczką (ale to akurat decyzja każdej z matek).

Dobra uciekam, bo spóźnimy się do żłobka
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny - a czy was pobolewa w dole brzucha przy dotyku? Bo mnie od kilku dni, jak się dotknę, to czuję...Nie chcę panikować, może któraś miała podobnie?
 
Mamo Kangurka ja w temacie niani chciałam wrzucić swoje trzy grosze. Jeżeli nie zależy Ci na video niani, to polecam motorole. Taką bez opcji video można kupić do 100zł nową. z gwarancją. Ja mam co prawda z video, ale i tak była jedną z tańszych firmowych i bardzo jestem z niej zadowolona.
 
Pięny dzień się zaczyna, wierzę po cichu że uda nam się wyjechać nad morze na koniec lipca albo z początku sierpnia, i tą myślą żyję ;-)
melonowa sterylizatora nie kupuję, głowiłam się głowiłam ale to totalnie zbędny wydatek w moim przekonaniu, wyparzyć można każdą butelkę nawet tą plastikową na razie zakładam że będę karmić piersią ale dwie butelki w zanadrzu chcę mieć. W razie jakby się okazało że karmienie mi nie jest pisane to dokupię butelek tak żeby nie musieć po każdym karmieniu szorować jednej :)

Mama Kangura strasznie mi przykro ale nie pomogę , :/ może zadzwoń do lekarza i będziesz spokojniejsza :)

Rojku super pomysł z tym wątkiem ja co prawda nie pomogę ale jakby Alicji raptem urosło coś między nóżkami to będę miała kilka dziewczęcych ubranek do odsprzedania :-D

Miłego dnia życzę znad kubka kawki :)
 
Rojku - zastanawiałam się bodajże nad Aventem, nie wiedziałam, że motorola produkuje takie sprzęty. Mnie zależy na dobrym zasięgu - bo mieszkamy w domku i chciałabym powiedzmy działać na linii: góra-dół, dom-ogród i żeby nie łapał sygnału od sąsiadki :p 100 to niewiele...
 
reklama
Dzień dobry!
Tak piszecie o tych wyprawkach, że aż zaczęłam myśleć, że też powinnam już szaleć z zakupami;-) tylko że my mamy sporo rzeczy po Dawidzie i drugi będzie też wymarzony chłopak, więc nie będziemy kupować wszystkiego. Na pewno chcemy nowy wózek, laktator, oczywiście butelki i jakieś ciuszki na zimę, bo Dawid urodził się na wiosnę, więc kombinezonu nie potrzebował. Z tym, że liczę na to, że jeszcze dostanę ciuszki od kuzynek, mam ich kilka i wszystkie mają dzieci, więc jakiś kombinezon chyba się znajdzie:-) No i dla mnie te wszystkie akcesoria poporodowe, typu koszule, majtki siateczkowe i inne pierdoły;-)

Marys25 ja też się zastanawiam, co dobrego zrobić na imprezę dla znajomych, no i nie wiem, a impreza pojutrze:-p więc dołączam się do prośby o jakieś fajne przepisy, głównie na desery:-)

Melonowa gratuluję obrony! Moim zdaniem, jeśli masz licencjat z ped. wczesnoszkolnej, to jak najbardziej możesz uczyć w szkole. Koleżanka nie ma racji, nie musisz mieć mgr z tego samego kierunku, możesz zrobić logopedię albo inną specjalizację i uczyć w szkole. Tylko ja piszę z mojego doświadczenia, skończyłam UAM w Poznaniu, na Twojej uczelni może być inaczej. U nas, jeśli ktoś nie miał tzw. uprawnień pedagogicznych, to mógł je sobie dodatkowo zrobić, na studiach mgr biorąc dodatkowe przedmioty i też mógł potem uczyć w szkole. Ty te uprawnienia z pewnością masz.
No i bardzo przykre to, co spotkało Twojego tatę...

Gdynianka ja też po resocjalizacji:-) uwielbiałam te studia!

A ja powoli się szykuję z synkiem do laboratorium zrobić badania. Trochę poczytałam o tych węzłach chłonnych i nawet się nieco uspokoiłam, pewnie to jeden z objawów infekcji. No ale badanie zrobić trzeba.
 
Do góry