reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

Witam wszystkie przyszłe mamy:) jestem w już prawie w 8 tygodniu ciąży :) termin przypada na 30 listopada . Niestety nie wszystko jest prawidłowo - mam dwa krwiaki kosmówkowe i od soboty muszę leżeć:( strasznie się martwię, ponieważ to moje pierwsze dziecko i bardzo bym chciała aby się udało przejść przez te trudności szczęśliwie. Bardzo liczę, na Wasze wparcie drogie forumowiczki, bo samo już zaczynam trochę wariować.
 
reklama
Fajnie, że dołączyłaś :)
Musk z tym leżeniem to faktycznie nie zazdroszczę, ale zobaczysz będzie dobrze:) Ja mam termin an 20 listopada, więc niedaleko od ciebie :) Też będę mieć pierwsze dziecko i już nie mogę się doczekać. A na razie dopiero 7 maja wizyta. A te krwiaki są bardzo niebezpieczne? Co mówią lekarze?
 
Cześć dziewczyny. Dawno nie pisałam ale to przez brak czasu. W poniedziałek rano plamiłam(tzn nie wiem jak to nazwać .. może krwawiłam, sporo tego było, ale jednorazowo) wtorek takie plaienia bladoróżowe i czysto. Przypomniało mi sie ze w poprzednich ciązach tez około 9 tygodnia miałam plamienia .. no zobaczymy co będzie sie działo. W piatek na 12 mam wizyte u midwife(położna) a o 19.50 w Londynie u ginekologa .... Dostałam tez informacje ze 16 maja mam usg w szpitalu tzw. genetyczne. Trudno mi cierpliwie czekac do piątku
 
No i po bólu;-) Zostawiłam Misia na 2,5h, wogóle nie zwrócił uwagi, że wychodzę tak był zajęty zabawą. Jak po niego wróciłam to ucieszył się na mój widok, ale wcale nie chciał wracać do domu;-) Opiekunka powiedziała, że był bardzo grzeczny, wesoły i fajnie się bawił, jedyne co to co chwilę wołał o jedzenie (kto by pomyślał, przecież z niego wielki niejadek). Powiedziała mi, że jutro spokojnie mogę go zostawić już nawet na 5h.

Do ginka nie pojechałam, ale rozmawiałam z nim przez telefon. Spytał się czy były to czopy krwi czy świeża krew, powiedziałam, że świeża i czy zdarzyło się to pierwszy raz. Uspokoił mnie, że musiały mi popękać naczynka krwionośne w przełyku. Powiedział, że jeśli sytuacja się będzie powtarzać to mam do niego wpaść na dyżur do szpitala lub do jego gabinetu.
 
Nie przejmuj sie na zapas tez miałam krwiaka brałam dhupaston przez miesiąc i luteine przez 2 tyg. i musowe 2 tyg. leżenia.Byłam na wizycie w poniedziałek i krwiak się wchłonął.
 
Cześć!

Musk witaj! Będzie dobrze:-)

Wczoraj byłam na wizycie:tak: Wszystko jest jak najbardziej ok. Dzidziuś ma 6,3cm i jest troszkę starszy niż wynika z OM. Usg pokazało termin na 31 października:happy:
Ruchliwy jest strasznie, cały czas kopał i się kręcił, chcieliśmy posłuchać serduszka i za każdym razem, kiedy lekarzowi udawało się je zlokalizować, to ten mały wiercipięta zmieniał pozycję i gubiliśmy sygnał. Mam nadzieję, że nie zostanie mu tak po porodzie:-D Wzruszyłam się, a mnie trudno doprowadzić do łez.

Co do grilla, to jeszcze nie miałam okazji w tym sezonie spróbować, ale na pewno nie będę sobie odmawiać:-p

Pisałyście o migrenie, ja miewałam objawy zbliżającej się migreny, ale taką prawdziwą, pełnoobjawową z wymiotami miałam tylko raz, ponad rok temu, i więcej nie chcę:no: Straszne przeżycie i bardzo Ci Kamilka współczuję.
Teraz tylko czasem boli mnie głowa, ale staram się nie brać żadnych leków, zdarzyło mi się raz zażyć apap.

Ja też idę farbować włosy, ale dopiero w maju.

Gdynianka świetnie że mały tak szybko się zaadaptował, mój synek początkowo zawsze płakał kiedy zostawał w przedszkolu.
 
Cześć dziewczyny:-)
Piszecie o fazie na pomidory, ja też mam zajawkę od początku ciązy. Normalnie jak nie lubię pomidorówki tak w tej ciąży jak i poprzedniej mogłabym ją jeść codziennie no i oczywiście pomidory z mozzarellą :-)

Ja idę farbować włosy we wtorek, a w poniedziałek mam USG genetyczne i przezierność karkową normalnie mam na NFZ.Chciałabym żeby już było widać płeć, to będzie 14 tyd i 2 dni więc może już coś będzie widać.

Ja nie bardzo lubię grilla, i całe szczęście bo podczas grillowania wydzielają się węglowodory aromatyczne, a jak wiadomo są one kancerogenne, dlatego najlepsza formą grillowania podobno jest opiekanie mięsa na aluminiowych tackach bo zapobiegają kapaniu tłuszczu na rozżarzone węgle i dzięki temu szkodliwe substancje które wtedy się wydzielają nie osadzają się z powrotem na mięsie. Ale ja uważam, że wszystko jest dla ludzie oczywiscie z umiarem:-)
 
bardzo Wam dziękuje dziewczyny:-) Pani doktor kazała mi dużo odpoczywa(dostałam 3 tyg zwolnienie) brać luteine i nic się nie martwić, bo krwiaki powinny się wchłonąć, 6 maja mam się umówić na ogólne badania , a 8 idę na kontrolne usg i mam nadzieje, że będzie już lepiej.na szczęście dzidziuś rozwija się prawidłowa ma już 12 mm i słychać serduszko. ale wiadomo jak człowiek cały dzień leży sam to najczarniejsze myśli przychodzą do głowy. Póki co schudłam 2 kg praktycznie, po wszystkim, co jem mnie mdli - jak sobie z tym radziłyście?
 
Musk głowa do góry i polecam dobrą lekturę a czas szybko zleci :tak:
Gdynianka u nas też tak poszło z żłobkiem że ja ciężej przeżyłam niż junior on od pierwszego dnia był zadowolony- ale faktycznie był młodszy... no a jak Ty się czujesz??? już ok czy dalej jakieś sensacje???
 
reklama
Ja sobie absolutnie NIE radziłam z mdłościami, wymiotowałam okropnie i nie pomagało mi nic, oprócz tabletek przepisanych przez lekarza. Ale one starczyły mi tylko na 1,5tyg, a potem dalej sie męczyłam. Trzeba to przeczekać...
 
Do góry