reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
Musk ja w pierwszej ciąży też miałam krwiaka kosmówki, miałam bezwzględny nakaz leżenia przez dwa tyg, brałam DUPHASTON i potem kontrolne USG i wszystko było w porządku. Więc głowa do góy, leż, odpoczywaj i nie martw się zbyt wiele, tylko myśl pozytywnie, będzie dobrze!:-)

A się dzisiaj nachodziłam z młodym, spacer przed południem , teraz byliśmy na rowerze (on siedział, a ja pchałam rowrerek), zmęczona jestem:-(. Jeszcze pół godziny i kąpię młodego, potem siadam na kanaę i odpoczywam. Codziennie obiecuję sobie, że pójdę wcześniej spać, ale jakoś nigdy mi nie wychodzi...
 
witaj Musk :)'

ja już po stomatologu mam zatrutego zęba i za 2 tyg. z powrotem

a USG ;) hehe miałam dopochwowe i wychodzi z niego, że dzidzia ma 9 tyg. a zdjęcie ma akurat jak stoi na głowie :-)

wizyta u gina w piątek... i dostałam skierowanie do poradni genetycznej

 
Nik_i na razie od rana nie mam żadnych sensacji, zobaczymy rano, bo aktualnie mam już tylko ciężkie poranki. Mam nadzieję,że ten incydent z krwią był naprawdę jednorazowy.
Musk witaj w naszym gronie, przepraszam, że dopiero Cię witam, ale byłam mega zaaferowana wydarzeniami w moim małym świecie;-) Kochana moja kuzynka w styczniu zeszłego roku urodziła zdrową dziewczynkę, a przez około 2 miesiące w I trymestrze musiała leżeć i brać leki, bo tak jak Ty miała krwiaki. Dziewczyno uszy do góry, na pewno będzie wszystko dobrze.
Czekoladka usg prenatalne jest obowiązkowe dla kobiet, które ukończyły 35 rok życia, więc dla takich "starowinek" jak choćby ja;-) Jeśli ginekolog u młodszej pacjentki ma jakieś podejrzenia może również je zlecić. Mój ginek poleca je każdej pacjentce.
BabyPoznan, matkom 35 w zwyż nfz funduje takie badanie za darmo, prywatnie kosztuje od 200zł w górę, w zależności od miasta i gabinetu w którym robisz. Z Misiem płaciłam właśnie 200zł za prenatalne i tyle samo za połówkowe. Teraz idę na nfz.
Meago witaj w klubie "zmiennych nastrojów", mnie taka huśtawka dopadła już jakiś czas temu. Jest ok, mam super humor, a w następnej chwili mam doła, albo chęć wydrapania komuś oczu;-) To niestety też urok ciąży;-)
 
Hej kochane... witam nowe mamusie i jesli bede wstanie ,podziele sie wiedzą na temat dzieciaczków itp...widze apetyt na pomidory, wiec mam i ja :) i na serki truskawkowe oraz lody. U mnie nieźle,nabieram energii i zaczynam powoli normalnie funkcjonowac.Co do grila, doczekac sie juz nie moge, uwielbiam karkówke i szaszłyki, sezon otwieramy na majówke.
Co do usg genetycznego, mam je 11 maja to bedzie 12 tydzien i 2 dni..ja mam prawie 29 lat wiec jakby jeszcze mnie konicznosc tego usg nie obejmuje, ale moj gin jak juz ktoras z kolezanek tu pisała, zaleca je kazdej pacjentce, z czego ja sie bardzo ciesze.Cena mega bo az, 270zł..ale sprzet 1 klasa, najlepszy z najlepszych i gin dobry, takze nie przeliczam, juz tego nawet na pieniądze, chociaz nie przelewa nam sie, uwazam , ze na takie rzeczy nie ma co sie szczypac.Uciekam spac rano 5:30 pobutka, pozdrawiam Was serdecznie, czytam codziennie i nawet jak nie pisze, dzien lub dwa, to za chwile staram sie nadrobic zaległosci. Buziaczki dla Was i dzieciaczków.
 
uf ja dopiero usiadłam :) przyjechałam z zajęć, do sklepu po farmy bo szykuje nam sie odświeżanie i remont mieszkanka. pomalowałam cały balkon , parapety hehe. później do znajomych na spacerek z psiakiem, i pogaduszki. super pogodę dzisiaij miałam. padam dosłownie a rano pobudka znowu na zajęcia a na 12 w końcu dlugo oczekiwana i przekładana przez lekarza dwa razy wizyta, CHCE JUZ ZOBCZYĆ MALEŃKOŚCI MOJE !! :)):-) trzymajcie kciuki !!! to będzie pierwsza moja wizyta .."sprawdzająca" a wg obliczeń będzie ok 10 tyg..a nawet karty ciązy jeszcze nie mam :szok::-(

musk witaj !!!!
 
akaiah ja też nie mam karty ciąży :) Liczę na to, że dziś dostanę :) Wizyta dopiero o 18, ale w końcu dziś!

Moje dziecko od 6 nie śpi, a ja jeszcze chętnie bym się zakopała tak na dwie godzinki pod kołdrę :)

Przydałoby mi się myć okna, ale kurcze przy mojej Anieli, to raczej nie dam rady.

Kinia, jak mają na imię Twoje dzieci? Bo bym je chętnie wpisała w Twoj dorobek na liście :)
 
reklama
Cześć dziewczyny. U mnie plamień ciąg dalszy ... w uk usg genetyczne jak i połówkowe jest za darmo. Do tego testy z krwi bodajże pappa czyli test potrójny który daje obraz ryzyka wad genetycznych między innymi trisomia 21 zespół Edwardsa, rozszczep kręgosłupa. Usg robi sie w okolicach 12 tygodnia a badania krwi między 15 a 20 tygodniem. Mdłości odpuściły mi rano ale wracają po południu. Jutro mam wizytę w klinice w Londynie i spotkanie z położna ...ciekawa jestem i bardzo sie denerwuje . Miłego dnia :)
 
Do góry