reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
Gusiak- przykro mi, że to się tak wszystko komplikuje. Ale jak będziesz w dobrym szpitalu, to na pewno wszystko się ułoży. Kończysz 31 tydzień, więc będziemy trzymać kciuki, aby dzieciątko wytrzymało w brzuszku przynajmniej to 6 tygodni. Będzie dobrze!
 
Gusiaczku kciuki mocno zaciskam! bedzie dobrze. Wiadomo ze kazdy dzien sie liczy u maluchow naszych niech siedzi tam jak nadluzej!

urszula ja sie zgadzam z Toba co do wyroku, u nas nie ma sprawiedliwosci w polskich sadach, ludzie, ktorzy powinni tam siedziec dozywotnio czesto nie dostaja nawet 10 lat! Rowerzysta po pijaku czasami ma wiekszy wyrok niz gwalciciel. Szkoda nerwow na takie sprawy. Zwazywszy ze zwyrodnialcow pelno na tym swiecie i ile spraw takich jest przemilczanych?
 
Kamilka no właśnie ja nie chciałabym Dawida przetrzymywać w domu, tylko jestem pewna, że kiedy zarazi młodszego, to wg mojego męża i teściów to będzie tylko moja wina, bo go posłałam do przedszkola:-( I będę miała wyrzuty sumienia, że jestem nieodpowiedzialna i narażam niemowlaka na choroby. Immunotrofinę mieliśmy, nie pomogła wcale. Teraz daję mu Ribomunyl, ostatnią dawkę ma w październiku i może będzie lepiej.

Drugiego imienia nie dajemy, chrzest pewnie będzie w okolicy Bożego Narodzenia.

Ursula ja byłam w szoku, jak na FB znajoma pochwaliła się zdjęciem ciążowym - jakieś 2 tygodnie przed porodem - i jakaś laska jej napisała "ojjjjj ktoś tu mocno utył... hihi gratuluję". Znajoma odpisała, że po porodzie ma zamiar wrócić do swojego rozmiaru, a ta wredna małpa na to, że tego jej życzy, ale nie zawsze jest tak, jakby się chciało. I dodała "hihhi pięknie wyglądasz". Wszystko mi opadło, jak to przeczytałam:/ Znajoma rzeczywiście sporo przytyła, na oko jakieś 25kg, no ale co trzeba mieć w głowie, żeby takie teksty pisać!:/

Gusiak spokojnie, jesteśmy już na takim etapie ciąży, że nawet jeśli urodzisz już, wszystko będzie ok! Moja koleżanka urodziła córeczkę w 26tc, mała ważyła 750g i jest zdrową dziewczynką. Będzie dobrze!

A wyrok jest taki, jaki obstawiałam
 
Meago, Andzia- moge pozawracać znów głowę?

Dostałam właśnie kolejne wyniki i:
Cytomegalowirus IgG 188,400, IgM 0,350 - czy to oznacza, że przechodziłam to badziewie?
I jeszcze jedno. Mocz: ph 7, moczany bezpost.- b. liczne -czy to źle?
Błagam o odpowiedź, bo chyba oszaleję z tymi wynikami:baffled:

P.S. Zaraz stuknie nam tysiaczek ;)
 
Gusiaku-Tulaku - ale to dobrze, że jedziesz bo będziesz mieć najlepszą opiekę i absolutnie nic się złego nie stanie. Malutka będzie pod kontrolą lekarzy i w każdej chwili będą mogli ci pomóc. A zobacz, teraz maluch jest już rozwinięty - brakuje mu trochę tłuszczu no i najmniej rozwinięte są płuca, ale przecież na ich rozwój dostaniesz w razie czego zastrzyki. Po 30 tygodniu ryzyko się coraz bardziej minimalizuje i tak jak mówią dziewczyny - gdyby się coś działo mała urodzi się bez większych komplikacji. Ściskam cię mocno!
 
i carrie nawet nie plec bzdur!!! i kolejna madra tesciowa!! Moj jak zaczal chorowac to wiecznie byla moja wina az kiedys najpierw jedna mamuske wzielam ze soba do lekarza bo sie zalilam mojej doktorce ze mamusie mi nie daja zyc ze ubieraja grubo mlodego ze ciagle obwiniaja o choroby itp a co najgorsze moj maz stanal po stronie swojej!! I wkoncu najpierw moja mama opiernicz zebrala bo moj ma AZS i nie wolno go przegrzewac bo to nie zdrowe dla jego skorki:no: a potem wzielam tesciowa\!! i Uwaga!! Tesciowa sie z lekarka nie zgodzila!! Poklucily sie jak cholera i co najlepsze myslala ze zmienie lekarza bo to jest nie prawda co pani doktor jej mowi! ehhh
Wkoncu tupnelam noga i powiedzialam ze jak ma problem do mojego sposobu na wychowanie to juz wnuka nie zobaczy!! Bo dzieci musza chorowac mozna je troche ochraniac ale jak zlapie to mu nic nie pomoze!! Zreszta ona miala juz swoj czas na wychowanie i niech mi sie nie wtraca do mnie!!
Dlatego nie daj sie wtracac i meza moze tez poslij na ktoras wizyte i niech lekarka mu uswiadomi pare rzeczy tylko wczesniej uswiadom lekarke ze masz taki problem:tak:
 
Gusiaku, wiem że dziś tobie ciezko ale niunia bedzie bezpieczniejsza w lublinie ;-) juz 31 leci, damy rade;-)

meago, Andzia ja też medyczne zapytanie- prośba
do porodu miałam zrobić konsultacje hematologiczną, bo miałam w przesżłości chorobę krwi.
lekarz podejrzewa zakrzepicę, ddimery wyszły na poziomie 874 - norma 500
mam sie bać\?
czy to oznacza cc?
czy wrecz przeciwnie?
 
reklama
Gusiak - wiem jak się boisz, ale spróbuj się jakoś wyciszyć.... pracuję od wielu lat z wcześniaczkami - większość z nich przychodzi tylko kontrolnie - bo jak urodzone przed 37 to muszą się zgłosić. I powiem Ci, że te dzieciatka przez to, że tak wcześnie poddane terapii nie raz rozwijają się lepiej od dzieci urodzonych o czasie. Od małego mają duże wsparcie. Jesteś już po 30 tygodniu... jeszcze trochę wytrzymacie i będzie wssystko dobrze. Maleńka już cwiczy odruch ssania, większość odruchów potrzebnych do funkcjnowania na zewnatrz też już jest ćwiczona. Dacie sobie radę! Szpital zaopatrzy Was w zdrowotne maksimum a cała reszta będzie się już układać. Nie martw się bardzo!!!
 
Do góry