reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

aga widzisz te same myśli nas nachodzą :) ostatnio gadałam z M że listopad zawsze taki smutny, rodzice Macka zmarli w listopadzie, do tego już po lecie do świat jeszcze kawałek, 1 listopada zawsze przytłacza, żadnej radości w tym miesiącu nie ma...a tu taka radość się szykuje że hej! :D O Gwiazdce staram się nie myśleć, mama wpadła na pomysł żebyśmy do niej się przenieśli w okolicy świąt do nowego roku i jakoś trudno mi to sobie wyobrazić, będzie pewnie afera...ale trudno grunt żeby nasza 3ka dobrze się czuła a nie babcie, ciocie i inne osoby.

Sądzę że ta część z nas z terminami do 10 listopada spokojnie może zaczepić o październik, zobaczymy :)
 
reklama
Cześć mamusie :)
dehaira witaj :)
ursula
to mamusia Ciebie dokarmi :D no i faktycznie 3 miesiące :) ja mam na 5.11 więc ciekawe jak to będzie :)
akaiah do czwartku już niedługo więc będzie nowy dren :) będziesz miała pyszny obiadek :))
wysłałam M po jagodzianki :))
Dla maleństwa mam wózek, który dostałam no i ciuszków dosyć sporo, jeszcze nic nie kupuję bo po pierwsze nie mogę bo gniję na leżąco a po drugie trochę się boję :( . Właśnie był u mnie kurier z kubeczkiem z Lovi :D nagroda pocieszenia :)) ale to dopiero od roczku jest więc będzie czekał :) fajny nawet :)
 
Witam nową mamusie.

Ja mam wg usg 21.11, a miesiączki 27. Zobaczymy jak to będzie. Zauwazyłam że mam coraz większy brzuch, nie wiem w czym pójdę w sobotę na wesele we wszytskim wyglądam źle.
 
Witam nową mamusie :)

akaiah chyba tez zaczne mojemu puszczać kuchnie + jak to tak działa :p szybkiego gojenia :)

aagamy w mieście narzekamy na upały a Ty nad morzem na chłód i deszcz może jakoś to podmienimy albo chociaz wymieszamy i wszyscy będą zadowoleni :)

U nas dziś jakiś ruch powietrza dziś :) wreszcie w nocy udało mi się troche pospać bo ostatnie trzy dni niewiedziałam co ze sobą zrobić :( a jeszcze uruchomił mi się ból stawów wiec juz totalna masakra :(

Mam pytanie do doświadczonych mamuś :) z racji tego ze nie mam, żadnych ubranek dla maluszka i nie wiem jak się za to zabrać jakie mam kupować jakiej wielkości co się przyda pomocy :):)
 
Hej brzuchatki :happy:

nareszcie moja lubiona pogoda 20 stopni i zero słoneczka :tak: mi ginka powiedziała że raczej się rozpakuję w październiku patrząc na wielkość dzieciątka i mam nadzieję że jednak się nie zdecyduje moja Nela dotrzymać terminu bo rodzić 1 listopada to jakoś tak... :baffled:
 
nonek Ty chudzinka jestes, sam brzuszek Ci rosnie, ja przed ciaza juz okragla bylam, a teraz przez ten brzuch to wygladam niczym Buka. Ostatnio tez mam problem jak tu sie ubrac, zeby kwadratowy tylek nie rzucal sie w oczy, a zdrugiej strony zeby to wszystko nie bylo takie luzne, bo wtedy to juz jest istna masakra

Tak piszecie, że to ju tylko 3 miesiące i listopad, a mnie to się wydaje jeszcze strasznie daleko!! Teraz już się czuję wielorybio, a co będzie potem?!?! Zwłaszcza, że E. się ze mnie śmieje, że co rusz to zachcianka :)

A co do ciuszków, to ja w pierwszej ciąży nie miałam "miary w oczach" i może się przyda którejś mój sposób. Brałam sobie śpioszki (z body też tak robiłam) i na początek ułożyłam sobie długością rosnąco, bo okazało się, że co firma to inaczej te śpiochy szyją (porównywałam przykładając, a nie polegałam tylko na rozmiarach z metki). Czasem rozmiar 0-3(62) był identyczny jak 0-1(56). Żeby mi się dziecko nie topiło w tych ciuszkach, to właśnie w ten sposób posegregowałąm sobie te najmniejsze. Teraz na początek też sobie tak w szafce dziabnęłam :) Przynajmniej na początek porządek w ciuszkach będzie.

annie. z tymi przepowiedniami ginekologów to jest bardzo róznie. Jeżeli nie ma to uzasadnienia, że bliźniaki, albo jak u amethys, to bardzo rzadko się one sprawdzają. Mówię to na podstawie przykładów z forum Grudzień 2011 :p Jak któryś mówił, że już lada dzień, lada godzina. A co do wnioskowania na podstawie wielkości dziecka, to przecież nie jest tak, że wszystie rodzą się jednej wagi i długości, więc nie rozumiem jaki to ma wpływ na termin. Nawet powiem więcej - baaardzo często te, które długo były leżące i na podtrzymaniu potem przenosiły :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
U mnie biust i ramiona zrobiły się takie okraglutkie, ale nie przejmuje się tym. Narazie mam 5 kg na plusie więc nie jest źle.
 
Ja tez mam wesele w sobote i nie wiem czy iść jak jeszcze mnie gardło boli a maja być znowu upały no nie wiem musze sie zastanowić.
Ja w pokoju jeszcze nic nie mam zrobione musimy wstawić kaloryfer i pomalować pokój, kupić komodę i łóżeczko i myśle o segregowaniu i praniu ubranek dopiero wrzesień lub połowa września.I nie wiem czy nie późno.
 
Czekoladka a gdzie masz to wesele??
A co do remontu, mój mąż się obraził na niego. Więc do tej pory nie ma sypialni i nie wiem jak to będzie wyglądało bo się zawziął na nie;/
 
reklama
Kochane ja tylko sobie i Wam zycze, nie przenosic ciązy...bo to czekanie tdla mnie było najgorsze, zwłaszcza w 1 ciązy prawie połtora tyg po terminie.Druga w dzien terminu.Teraz malutka moze mnie juz przywitac nawet tydzien przed terminem , fajnie by było...no ale wiadomo, ze to nie od nas zalezy.

Jesli moge cos Wam polecisz i doradzic, jesli oczywiscie juz same na to nie wpadłyscie...to w rossmanie np lun w większych sklepach na dziale kosmetycznym, sa takie dozowniki puste do napełnienia.Fajan sprawa, bo mozna wlac tam swojego ulubionego płynu do mycia, szamponu, kremu do pojemniczka, i nie dzwigac do szpitala, wielkich butel.Ja juz takie cudenko zakupiłam.Są tam dwa pojemniczki z dozownikiem, jeden z zakrętką, i dwa małe słoiczki.
 
Do góry