reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
Mama Kangura- chodziłam leśnymi ścieżkami, na plecach miałam zarzucony łuk i polowałam na niego dniem i nocą:-Dżartuję. Siostra mamy hoduje króliki i ma ich sporo, to czasem skorzystam:-) Generalnie, to jesteśmy w dobrej sytuacji, bo nasze najbliższe rodziny, które mieszkają blisko nas mają gospodarki. Więc my pomagamy im w polu, a oni nam za to zawsze coś dają, ziemniaki na zimę, mleko, sery, mięsa. Mój m. najbardziej się z tego cieszy jesienią, bo zawsze dostaniemy świeżą baraninę, a on ją uwielbia.
 
no u mnie skladniki na leczo gotowe za chwile zaczne gotowanko :)
kompot z porzeczek wlasnie ugotowany sie studzi , pranko powiesze i powiem wam ze troche wiecej energii mam i w koncu w miare dobrze sie czuje.. maly dzis ma lenia ale pewnie za goraco
jak weszlam na wage to stwierdzilam ze zdecydowanie wiecej musze w domu robic :-p jak chodzilam do pracy to tak nie przybieralam szybko :-( ale po porodzie bedzie czas na odchudanko :-p
zakupy znwowu zrobione i z utesknieniem czekam na wyplate :tak:
 
Jolka - dobra, dobra wiem, że kłusujesz ;) Heheh a tak serio to zazdroszczę, bo jednak jeżeli ja nie mam dostępu do dziczyzny, to przygotowanie jej jest nie lada wyzwaniem...Kiedyś się pokuszę :)

Dzisiaj robię kluski śląskie i wyciągnęłam jakieś mięso pieczone, które zamroziłam ;) Do tego biała kapusta na słodko i już.

Jutro idę na kolejne spotkanie szkoły rodzenia a potem na targ, gdzie są świetne lumpeksy ;) Już się nie mogę doczekać. Byliśmy tam z M. co prawda wczoraj, ale po 5 minutach cierpliwego stania było jak zwykle: idziemy już? Więc tak to z tymi chłopami ;P Jutro sama pobuszuję. I oczywiście wczoraj byliśmy u teściów i znów usłyszałam jazgotanie: a na co ci tyle ciuszków, mówię, nie kupuj. Nie kuźwa, a kto mi kupi? Czy ja mam dziecko w prześcieradło ubierać? Nie ma do niej nerwów. Jaka cięta riposta raz na zawsze ucięła by temat? Macie pomysły? Poza pontonem :p
 
Mama kangura to i ja poslucham jakiejs riposty bo u mnie tez wiecznie steka tesciowa ze za duzo kupuje i ze mi obcy dadza :-D
i w ogole wymyslila sobie kochana moja zeby jej M pojechal na jakis weekend mieszkanie pomalowac! nosz ku#$T#$ gdzie wie ze w sierpniu robimy pokoj malego - gipsowanie, malowanie, szafe musimy na przedpokoj zrobic (moj sam bedzie robil), w kuchni polozyc cos w koncu na sciany i sypialnie odmalowac to ona sobie teraz remoncik wymyslila!
ponton poki co u mnie wygrywa - z dziurami :-D
 
laperedhil- ja się jeszcze waham. Ta skrzynia też mnie kusi :p Hehe no powiem ci, że to jakaś masakra - nie płaci za ciuszki, nie kupiła ani jednego a rości sobie prawo do pouczania mnie. Jeszcze walnęła tekstem, że kiedyś jak skarpety czy buty były za małe to się czubki wycinało...:shocked2: No po prostu padłam, ale prawda jest taka, że jeszcze jeden komentarz o ciuszkach i ją uduszę! A takie znajdowanie zajęć, kiedy w domu jest kupa roboty to standard. My mamy na głowie ogród, a teściowa wymyśliła, że mój M. też musi pomóc jej w ogródku, bo teść nie da rady. I jak proponował w ten weekend, to, że nie, że teraz nie zdążą, ale na bank będą chcieli w moemncie, kiedy wreszcie będziemy chcieli wyjechać na urlop, lub coś w domu zrobić;/
 
A ja w sobotę dziewczynki się bawię na panieńskim haha już to widzę ja i mój brzuszek :) Dzisiaj na obiadek u mnie frytony z surówka i rybką mniam :)
 
Mama Kangura, Laperedhil no moja uważa że my śpimy na kasie i jak jej mówię dziś że ja ubranek mam niezbędne minimum więc już nie szaleję bo muszę pokupować te kosmetyczne, wanienke, sobie koszule , gacie poporodowe etc to ta mi mówi "a przecież wzieliście kredyt to powiniście mieć na wszystko" no ręce mi opadły mówię że połowa kasy już poszła a ona "ale to chyba opłaty porobiliście! coście z tą kasą zrobili" No przepiłam normalnie....
W jednym sklepiej wyskoczyłąm z 1100 zł generalnie w ten weekend na wszystkie pierdoły, plus lampy, karnisz, narzutę i kanapę wydaliśmy prawie 3000 a ona do mnie mówi dziś tak" Ula! Tylko nie krzycz na mnie bo Ty wiecznie krzyczysz, może zamiast jechać nad morze na 5 dni połóżcie nową podłogę w przedpokoju skoro wzięliście tą pożyczkę" A co jej k ...do mojej pożyczki, czy ja sprawdzam co ona z pensją robi?
Ta kobieta ma zdolność wtykania nosa wszędzie, w sobotę obmyła mi okno z syfu po remoncie, M miał je dopucować - w sensie szybkę przetrzeć coby błyszczała. Wróciliśmy ze sklepu ok 14 , dzwoni mamuśka "M okno umył?" - "nie mamo, wróciliśmy jemy i podłogę kładziemy", "no a co z tym oknem??" - "nie wiem, w tygodniu machnie" - "ale to przed podłogą powinien żeby nie zalać paneli!"
Tak cholera bo każdy przecież człowiek przed umyciem okna zdejmuje panele żeby ich nie zmoczyć...nie wiedziałam że mycie okien niesie za sobą tak wielkie spustoszenie w mieszkaniach :/

​Gdzie ten ponton ja pytam!!??
 
reklama
mamaKangura no ona do mnie juz na szczescie nie dzwoni, bo siostra mojego M mieszka z nami od lipca wiec mamuska do niej dzwoni, ale dziewczyna tez juz ma dosc i nie dziwie sie jej :-D bo potrafi zapytac o ktorej to sie do domu wraca :-D a dziewczyna 25 lat :-D a jak cos jeszcze powie z tym remontem to ja az oddzwonie do niej !
w ogole jak byla u nas, to rozkladala sie na kanapie i: M pomasuj mnie bo cos mnie boli, a ja nie mialam nawet gdzie usiasc a byl to czas kiedy mnie codziennie bolal brzuch i wiedziala ze mam sie oszczedzac i odpoczywac - bo ja sobie zwolnienia nie wzielam dla opalenizny!

nonek u mnie frytasy to co drugi dzien o 22 :p a bawic sie bedziesz super byle nie bylo tak duszno :)


oj ula - wygrywasz :p wspolczuje Ci bardzo. ja Ci wysle ponton - sama go przedziurawie :D
 
Do góry