reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
Gusiak trzymaj się kochana!!!!szyjkę masz krótką czy dodatkowo się rozwiera?
Ja leżę w domu, dzisiaj zrobiłam część zakupów przez internet, bo już sobie wyobrażam jak mój G. kupuje podkłady poporodowe
 
Gusiak- cieszę się, że jesteś pod dobrą opieką:tak: zdrowiej szybciutko i wracaj do domciu

Dziewczyny, nie szalejcie z tymi oknami tak bardzo...Ja też tydzień temu pomyłam sobie, niby na spokojnie, na weselu też nie szalałam bardzo, a okazało się, że mi się szyjka sporo skróciła i to w 2 tygodnie. Im bliżej rozwiązania, tym bardziej powinnyśmy się oszczędzać. Uważajcie na siebie:sorry2:
 
Gusiak popieram to co napisałaś 1000 razy!!!!:szok::szok::szok: nie widziałam tego posta od Maju31 bo stwierdziłam , że nie będę nadrabiać tego co się działo jak mnie nie było, ale jestem mega zszokowana!!!!Tylko te z nas które mają ryzyko porodu przedwczesnego potrafią do końca zrozumieć co się czuję. Ja tak jak Ty dziękuję za każdy kolejny dzień i większą szansę życia i lepszego rozwoju Maleństwa. Trzymaj się Kochana.
 
reklama
Myślę, że ten lekarz wie co robi... samo podejście jest trochę inne, pierwszy raz ktoś określił moją szyjkę, wagę dziecka... zbadał moje narządy czy wszystko ok np. z nerkami, dopytał o moją dietę w szczegółach i generalnie o wiele rzeczy pytał o co nie byłam pytana wcześniej.
Nie wiem jakich badań mi brakuje, ale zrobione do tej pory przez poprzedniego lekarza mam: cytologie, glukoza na czczo, GTC, odczyn wassermanna hiv, hcv, Hb, Ht, erytrocyty, leukocyty, PLT, mocz i na własną rękę robiłam różyczkę, cytomegalię i toksoplazmozę. Wizyty u poprzedniego lekarza trwały 10 minut- zawsze badał ciśnienie i słuchał serca dziecka, badanie ginekologiczne było raz na 3-4 spotkania. USG miałam wcześniej 3 razy robione ( pierwsze w 7 tyg, 12 i 20).
Ten wczorajszy lekarz zważył mnie na początek, USG dziecka i moich narządów, dokładny wywiad, analiza wszystkich wyników, diety, badanie ginekologiczne i zaplanował ze mną kolejne działania... na następną wizytę na 19.09 mam przygotować kolejne badania, brać wspomniane przez którąś z Was leki na ciśnienie i mierzyć je 2 razy dziennie. W między czasie mam podejść po L4 i pokazać mu kartkę z zapisem ciśnienia. Czuję, że teraz będzie już ok, ale mam taki niepokój, że w 7 miesiącu zmienia mi się prowadzący... i że może to wcale nie dobrze...

Gusiak - dobrze, że jesteś pod fachową opieką :) i że Cię tam nie straszą niepotrzebnie, będzie dobrze!

I jeszcze Wam powiem, że z tymi moimi kilogramami to nie chodzi o mnie, bo ja to zrzucę, tylko że lekarz powiedział mi o tych ewnetualnych powikłaniach przez moją wagę.
 
Do góry