reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy listopad 2013

reklama
Firmy ubezpieczeniowe mają zazwyczaj okres karencji 9 mies. - tzn. dostaniesz kase jak zaczelas sie bezpieczac wiecej niz 9 miesiecy przed porodem. Czasami jednak przy ubezpieczeniach grupowych udaje sie wynegocjowac zeby tego nie bylo. Wiec zalezy jakie firma męża ma wynegocjowane warunki.
 
nonek90 na pewno będzie pieknie wygladalo :)
annie przykra sytuacja ale szkoda żeby psiak się meczyl . super prezent od przyjaciółki :)
basiaaa10 dobrze ze chomeostaza wykluczona może wapno pomoze
dehaira mile jak się uslyszy ze dzieciaki tesknia, ale ty masz o siebie i dzidzulke zadbac :*
Jolka6621 powrotu do zdrowia dla m
laperedhil ten zus to jest jedno wielkie g****
avocado my wczoraj rozmawialismy o chrzcinach i tesciowa mowila ze możemy u nich zrobic :) wiec wyjdzie taniej

co do becikowego to mozna otrzymac 3:

1. to gdzie kwota na osobe nie moze przekroczyc 1922 zl - dostaje sie 1000zl
2. tz gminne ale to trzeba sprawdzic bo w nie kazdej gminie jest
3. z zasiłku rodzinnego ale tu kwota nie moze przekroczyc bodajrze 504 zl na osobe

dodatkowo z ubezpieczenia z pracy
 
my dzielac na 3 becikowe dostaniemy, przynajmniej tak mi wychodzilo ostatnio, tyle tez dobrego ja mam ubezpieczenie w pracy i z tego tez bedzie kasa. Akurat coby dlugi splacic. Szlag!! dzisiaj mam nastroj placzu. Pracy napisalam 2 strony. No do piatku to napewno bedzie 50. Zreszta nie wiem po co pisac, skoro nie mam 1000zl zeby zaplacic w dziekanacie. A jeszcze znalazlam ksiazki z biblioteki :D :D :D z zeszlego roku - no to juz zupelnie zaje#%#T^#. Przy przeprowadzce gdzies sie musialy wepchnac, przesunelam licencjat o rok i zapomnialam o ksiazkach. Pogratulowac samej sobie! Nigdy sie nie naucze nie oddawac pieniedzy za darmo! Nie, za glupote mega moja! A i kurtki zimowej tez nie mam, mam jeden w maire cieply swetr i 2 pary getrow na tylek :) Dobrze ze mama mi buty kupila w tym roku :tak:
Gdybym nie byla w ciazy to bym sobie przynajmniej zapalila na te nerwy a tak to nawet denerwowac sie nie mozna bo bobasowi to szkodzi!
ide nie smece.
chrzciny to chcialam na wielkanoc zrobic, ale to 20 kwiecien dopiero. zobaczymy.
 
ewelina nie jestem przekonana, to chyba ma być kwota o której mówiła rojku - ta pomniejszona jedynie o jakąś tam składkę czyli w zasadzie i tak biorą pod uwagę pieniądze których człowiek na oczy nie widzi. Pamiętam że w pracy właśnie taką dziwną kwotę brali pod uwagę wyliczając czy mi się grusza należy i stwierdzili że dochód mam 2000 :D a ja mam 1680... :/ i tą kwotą 2000 przekroczyłam próg i dali mi caaaaałe 100 zł gruszy :D

laperedhil nie smuć się, tez uważam że jakbym się nie obróciła to dupa :p jak człowiek musi rzeźbić z gów.. to mu i gów... wychodzi ;) a z książkami to i ja się załatwiłam przed obroną i musiałam w ostatniej chwili płacić im jakieś 100 zł żeby obiegówke mi podbili. Kasę na obronę dalam na przechowanie mamie bo się bałam że ja przepuszczę i wiesz co? Jak się do niej zgłosiłam po nią to zrobiła tylko wielkie oczy i zapytała "ale o jakie pieniądze Ci chodzi??" Dobre co?
Mówią że pieniądze szczęścia nie dają...pewnie i nie, ale spokój ducha na pewno a to bym nam wszystkim się przydało...

Lecę kochane na wizytę, przepuścić kolejne 150 zł! A co! Kto bogatemu zabroni :-D
 
a u mnie tez handrowy dzien , zawiesili mi kierunek studiów , jutro do spzitala , torbiel się odnawia , pogoda dobijająca..matka znowu zaczełą mi fisiowac , cale szczescie łóżeczko mi przyszło i idziemy z M je montować, moze troche mi sie humor poprawi..
 
Dziewczyny mam prosbe ja juz nie wyrabiam...nerwy mnie trzesa tak ze boje sie ze cos mi sie stanie. Nie chce brac zadnych lekow na uspokojenie jak mowi lekarzale tak tez nie mozna dlugo. Bralyscie cos co jest w miare ok i bezpieczne dla dzidziusia??
wojna z Zusem nieunikniona. Sąd mnie czeka czyli przy dobrych wiatrach moze dostane nalezny mi macierzynski za 2,3 lata.
Jezu co to za kraj w ktorym ja w 8 mcu ciazy musze walczyc o macierzynski kiedy sama jednego dnia sie nie spoznilam ze skladka ZUS od tylu lat.:-( Jak mozna tak nekac ludzi. Wybaczcie ale nie moge sie powstrzymac...chyba pierwszy raz w zyciu czuje sie tak bezradna:-(
 
reklama
Dziewczynki, ale się objadłam,zupa szczawiowa i naleśniki z truskawkami :) Już nie pamiętam kiedy zjadłam 2 dania:) A zastanawiałam się dlaczego od 2 tygodni nic nie przybrałam :)
 
Do góry