reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Me wczoraj pobolewało a raczej tak zakuło i przestało i tak parę godzin. Ale z tego co mi lekarz mówił to normalne bo się rozrastamy:). Ale najlepiej powiedz swojemu ginowi o tym. Na pewno Cie uspokoi.

A dziewczyny jak to jest z tym spaniem na lewym boku? Kurcze śpicie też na prawym? Podobno nie powinno się spać na prawym bo tam uciska się jakieś żyły i może być dziecko niedotlenione:(
 
reklama
chciałam Was sytać jakie bierzecie tabletki. Mi lekarz nie zalecił nic łykać, ale zaczełam brać pharmaton po zażyciu którego od razu wymiotowałam jak się skapłam, że to od tego to zmieniłam na femibion natal1 i kupiłam też natal2 i chyba czas się przestawić na 2

a jak jest u Was?
 
Spytam o to jeszcze gina ale przed chwilą wyczytałam, że najbezpieczniej jest spać na lewym boku bo wtedy dziecko jest najlepiej dotlenione. Można spać na prawym o ile dobrze sie czujemy a w pozniejszej ciazy trzeba unikac spania na plecach bo wtedy ugniata sie żyłę główną. No i bądź tu mądry:)

Ja biorę dużo leków ale to dlatego że tak muszę. Z witamin to tylko kwas foliowy, wit D i Magnez a poza tym Clexane, Accard, Duphaston i Luteine:) Taka paka jak dla emerytki:))
 
Hej dziewczynki.
Wystarczylo ze nie musialam isc do pracy i od razu lepiej sie czuje. Brzuch nie boli, w glowie sie nie kreci. Eh widocznie te wszystkie objawy to ze stresu i przemeczenia.

Piszecie o zurku. Ja mam tak samo. To jedna z moich ulubionych zup, ale w ciazy mi zupelnie nie podchodzi. Moge ugotowac i oddac caly gar mezowi i synkowi.

Z tym spaniem na lewym boku to prawda, bo lezac na prawym dziecko moze uciskac na zyle glowna dolna ktora biegnie po prawej stronie i wtedy jest gorszy powrot krwi do serca i moze nam sie slabo robic. Ale to raczej nie na tym etapie ciazy, dopiero jak dzidzia jest duza. Teraz jeszcze niczego nie ucisnie.
 
chciałam Was sytać jakie bierzecie tabletki. Mi lekarz nie zalecił nic łykać, ale zaczełam brać pharmaton po zażyciu którego od razu wymiotowałam jak się skapłam, że to od tego to zmieniłam na femibion natal1 i kupiłam też natal2 i chyba czas się przestawić na 2

a jak jest u Was?

Ja właśnie zaczełam brać femibion natal 2, lekarz zalecił jakoże zaczęłam drugi trymestr (jupi :)). Wcześniej brałam zwykły kwas foliowy

Me wczoraj pobolewało a raczej tak zakuło i przestało i tak parę godzin. Ale z tego co mi lekarz mówił to normalne bo się rozrastamy:). Ale najlepiej powiedz swojemu ginowi o tym. Na pewno Cie uspokoi.

A dziewczyny jak to jest z tym spaniem na lewym boku? Kurcze śpicie też na prawym? Podobno nie powinno się spać na prawym bo tam uciska się jakieś żyły i może być dziecko niedotlenione:(

Też o tym czytałam, ja jakoś z nawyku śpię na lewym boku więc nie powinno być problemów, mam nadzieję, że mi się nie odmieni.

Kobitki, u mnie dziś wymioty były wrrr, a myślałam, że ten etap mam już z głowy. Coś czuję, że to nie ostatni raz bo mam taką awersję do różnych zapachów, że raczej do końca ciąży nie przejdzie. W dodatku węch mam strasznie wyostrzony!! Czasem wydaje mi się, że ktoś mnie wkręca... tak jakby wszyskie rzeczy pozamieniały się zapachami. Woda pachnie chemicznie, kosmetyki są ble, ogólnie mieszkanie śmierdzi - wszyscy mówią, że pachnie nowością -nowe panele i meble, a mi śmierdzi jakby nigdy nie wietrzone było. Dodam tylko, że wietrzę kilka razy dziennie - nie wiem co w zimie zrobię. Wczoraj wpadłam w szał i zaczęłam się wydzierać jak weszłam do domu, że dłużej tego nie zniosę ..... ta, a niby nie mam humorów... mąż patrzył jak na nienormalną, a ja się darłam, śmierdzi, śmierdzi :p Teraz w sumie mnie to śmieszy, ale wczoraj mi wesoło nie było hah :p
pozdrawiam i życzę miłego dzionka
 
Kroczek, dziekuje, troszke mnie uspokoilas :) Wzielam No Spe i leze. Ale zeby nie stresowac siebie i dzidziusia do przyszlego tygodnia jednak zapisalam sie dzis na wizyte, do innej lekarki bo moja jest na urlopie. Moze to nic powaznego, ale wole dmuchac na zimne...

Futurystka ja biore Prenatal Classic i Prenatal DHA. Na poczatku ciazy nie bralam niczego, poza zwyklym kwasem foliowym, z zalecenia ginekologa, ale po slabych wynikach morfologii lekarka kazala jednak lykac witaminy. Nie mam problemow po tych tabletkach problemow z mdlosciami.

Co do spania... Ja cale zycie spie na brzuchu i strasznie mi sie teraz ciezko przestawic... O tym ze spanie na lewym
boku jest najbezpieczniejsze, dowiedzialam sie na samym poczatku ciazy i probuje sie do tego stosowac. Poduszka ciazowa bardzo pomaga, ale i tak w nocy sie czasami przekrecam na brzuch...
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja też jestem dzisiaj strasznie zmęczona ale niestety u nas nie ma odpoczynku najpierw trzeba Alicję położyć spać a dzisiaj ma zakaz bajek więc będzie mały sajgon
na dodatek moi rodzice z dołu robią gulasz wieprzowy i jak czuję to gotowane mięso to mam dość FUJ

a co księżniczka nawyrabiała, że tak straszna kara ją spotkała?

Hej foremki :-)
Doczytałam wszystko, ale indywidualnie chyba nie odpisze. Trzymam tylko kciuki, żeby u wszystkich ciężarówek z problemami szybko się one skończyły, i żebyście mogły bez żadnych zakłóceń cieszyć się ciążą :-)
Ja wczoraj ugotowałam gar żurku, bo strasznie mi się chciało. Pyszny taki z kiełbasą, boczkiem, ziemniaki i jajko na twardo.....
Dawno się tak fatalnie nie czułam :-(
Oj nie lubi maluch kwaśnego żurku. Robił wszystko żeby zupka wyszła, wykręcając mi żołądek na drugą stronę i fundując największe wzdęcie od początku ciąży....
Żurkowi mówimy zdecydowane nie!
Też tak macie, że najdzie was na coś ochota, coś co bardzo lubiłyście przed ciążą, a tu się okazuje że organizm nie przyswaja?

Żurek.... ja chcę żurek buuuuu,ja chcę żurek :(

Wczoraj czytałam a tu znowu 5stron nowych :-) fajowo.
Jutro napiszę więcej bo 15:40 mam wizytę i mam wielkiego stresa bo w ogóle brzunia nie czuję.
A od wczoraj mam dużo biegania bo znowu nas sasiedzi zaleli (woda ciurkiem z sufitu leciała) prezes udowodnił im że to ich wina a oni rękami i nogami zapierają się że to nie oni. A dopiero 4 msce mieszkamy..

znowu?

Hej Dziewczynki:)))

Ja bylam wczoraj na USG u wrednej baby ( ostatnio cos nie mam szczescia) :((
POszłam z przyjaciółką bo chciałam nie byc sama a mąż nie mógł.....i wyobraźcie sobie ze baba ją wyprosiła:( kurde specjalnie zwolniła sie z pracy żeby pójść ze mna! no ale to nie koniec szanowna baba wyskoczyla do mnie po co przychodze w 16 tygodniu na usg...wiec mowie ze po szpitalu kontrolnie i ze chciałabym sprawdzić że może już płęć widać! To wyskoczyła do mnie że USG to nie zabawa:))) przezabawnie:))
Ogólnie bałam sie samej siebie jak od niej wyszłam.....bo ale powiedziała że wprawdzie nóżki skrzyzowane ale raczej DZIEWCZYNKA:)) do potwierdzenia!!

* co to spotkanie warsztatów dla mam to już wczoraj nie dało się zapisać:/

nojak to nie masz szczęścia? Masz bo poznałaś płeć :D

hej dziewczyny:)

jestem tu nowa właściwie to zaczełam od majówek bo z pierwszej wizyty i w karcie ciąży lekarz wypisał termin porodu na 1 maja ale z obliczeń i ostatniego usg wychodzi co innego :-D
więc chciałam do Was dołączyć jak można? pozdrawiam cieplutko

Witamy :)

Dzien dobry kobietki. Ja tylko na chwilkę bo zaczynam się denerwowac przed wizytą.....ciśnienie masakryczne, głowa i żołądek juz też mnie bolą, a wizyta dopiero wieczorem, więc jesli do jutra się nie odezwę to dostałam zawału:-D:-D Dobra ide zająć się czymkolwiek byle tylko nie myśleć:eek:
Trzymajcie kciuki kochane........

Trzymam kciuki i czekam na wieści!!!!

Futurystka, witaj :)

Viltutti, napisz koniecznie jal bylo na tych warsztatach, ciekawa jestem czy warto polowac na kolejne jakby byly.

A mnie dzis znowu pobolewaja okolice lewej pachwiny, tak dokladnie miedzy koscia miednicy, a wzgorkiem lonowym. Jak dotykam to bol jest taki jakby tak siniak byl. Wydaje mi sie ze to od spania, (spie na lewym boku, z podciagnietymi nogami, czasem nieswiadomie przekrecam sie troche na brzuch), ale sama juz nie wiem i zaczynam sie niepokoic. Miala ktoras z Was cos podobnego?

Może spytaj gina? Mi się wydaje, że to raczej nie od spania. Może po prostu coś się rozciąga?

Me wczoraj pobolewało a raczej tak zakuło i przestało i tak parę godzin. Ale z tego co mi lekarz mówił to normalne bo się rozrastamy:). Ale najlepiej powiedz swojemu ginowi o tym. Na pewno Cie uspokoi.

A dziewczyny jak to jest z tym spaniem na lewym boku? Kurcze śpicie też na prawym? Podobno nie powinno się spać na prawym bo tam uciska się jakieś żyły i może być dziecko niedotlenione:(

Podobno najlepiej na lewym ale ja myślę, że to jeszcze nie ten etap ciąży.

Ja właśnie zaczełam brać femibion natal 2, lekarz zalecił jakoże zaczęłam drugi trymestr (jupi :)). Wcześniej brałam zwykły kwas foliowy



Też o tym czytałam, ja jakoś z nawyku śpię na lewym boku więc nie powinno być problemów, mam nadzieję, że mi się nie odmieni.

Kobitki, u mnie dziś wymioty były wrrr, a myślałam, że ten etap mam już z głowy. Coś czuję, że to nie ostatni raz bo mam taką awersję do różnych zapachów, że raczej do końca ciąży nie przejdzie. W dodatku węch mam strasznie wyostrzony!! Czasem wydaje mi się, że ktoś mnie wkręca... tak jakby wszyskie rzeczy pozamieniały się zapachami. Woda pachnie chemicznie, kosmetyki są ble, ogólnie mieszkanie śmierdzi - wszyscy mówią, że pachnie nowością -nowe panele i meble, a mi śmierdzi jakby nigdy nie wietrzone było. Dodam tylko, że wietrzę kilka razy dziennie - nie wiem co w zimie zrobię. Wczoraj wpadłam w szał i zaczęłam się wydzierać jak weszłam do domu, że dłużej tego nie zniosę ..... ta, a niby nie mam humorów... mąż patrzył jak na nienormalną, a ja się darłam, śmierdzi, śmierdzi :p Teraz w sumie mnie to śmieszy, ale wczoraj mi wesoło nie było hah :p
pozdrawiam i życzę miłego dzionka

Wiesz, nie to żebym się z ciebie śmiała ale...no dobra pośmiałam się trochę :D :D :D

Daję jeszcze raz link do tego konkursu/ ankiety
https://www.bebiprogram.pl/ankieta-szkoly-rodzenia/polecenie/65577
 
Do góry