reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Witam Was Dziewczyny :) Gratuluję Wam serdecznie :)
Chyba mogę powoli dołączyć do Was. Pierwszy test lekko pozytywny wyszedł w poniedziałek, wczoraj miałam wizytę u lekarza. Uznała że ciąży nie może w 100 procentach potwierdzić bo jest za wcześnie (om 11.07.) ale wszystko wskazuje na to, na usg mała plamka.
Mam 22 lata, staraliśmy się z mężem o dziecko od lutego 2011, teraz jesteśmy pełni obaw.
Wczoraj tak samo jak ni_kusia zauważyłam po przytulaniu jasnoczerwoną krew i dzisiaj też mam, ale na szczęście jest tego malutko i nie ma skrzepów.
Co do objawów mam zawroty, mdłości (nasilone przy jeździe samochodem) i wyczulony węch, do tego stopnia że jak powąchałam dzisiaj bluzkę z wczorajszymi, moimi ulubionymi, perfumami to mnie strasznie zemdliło
 
reklama
Jaki zestaw witamin bierzecie poza owocami sezonowymi ;)? W pierwszej ciąży brałam femibion natal, ale jest strasznie drogi, a pamiętam jak dziewczyny porównywały zestawy rożnych firm i niektóre różniły sie tylko ceną
 
Ja od dwóch miesięcy biorę falvit mama. Polecili mi w aptece i kosztował 25 zł za 30 tabletek, ale znalazłam na allegro 60 tabl. za 28 zł z przesyłką
 
colormania, gratuluję :) A lekarz nie zapisał Tobie luteiny??

kwiatek2012 co do witamin slyszałam różne opinie, jedna z nich mówi o tym, że w 1 trymestrze się ich nie bierze. Myślę, że owoce sezonowe nasze zapotrzebowanie wypełnią w całości. Na jesień będziemy się martwić :) Warto też zapytać lekarza, jak zaleci to trzeba łykać :-)
 
Witam serdecznie, ja też zapisuję się do grona kwietniowych mam :) Jestem dopiero po testach pozytywnych, do lekarza próbuję się dodzwonić bezskutecznie, chyba po południu podjadę bez rejestracji, zobaczymy czy mnie przyjmie. Na razie nie czuję się jakoś inaczej, jedyny objaw to kilkudniowy ból sutków, z początku myślałam że to na @ ale @ nie przyszło :) pozdrawiam
 
Colormania mi czułość na zapachy pefum została do dzisiaj po poprzedniej ciazy i w efekcie mogę tylko uzywać jakąś lekką wode toaletową.
A krwawienia i plamienia obserwuj, może niech lekarz zleci Ci badanie poziomu progesteronu. Ciaża wczesna, może to jeszcze po zagnieżdzeniu, ale często plamienia są spowodowane niskim progesteronem i warto wtedy brać leki :)

Agutka współczuję mdłości!

Edysiek, Niciaa, chłopiec mnie przerażał, ale nie jest źle, moim zdaniem jest nawet prościej niż z dziewczynką, bo nie ubrudzi się w szczelinkach :D

Misiarska fajnie, że masz już parkę i teraz trzecie, czad, marzę o trójce (najchętniej jeszcze dwie córy) właśnie z niewielką róznica wieku :)

Kwiatek tylko kwas foliowy :) bo mój lekarz uważa, że reszta witamin po 1 trymestrze

A u mnie nic nowego, w ogóle nie czuję się ciążowo, aż dziwnie tak, wiem, że jeszcze wcześnie i w ogóle, ale już bym chciała wiedzieć, że jest serduszko i w ogóle a tu pewnie jeszcze ze 3tyogodnie do wizyty
 
Paczka migdalow zjedzona. :sorry2: Zdazylam juz,pojechać do UM i do lumpka,ale zbytnio sobie nie poszalalam,bo siusiu pogonilo mnie do domu. :zawstydzona/y:
A teraz czekam,aż sie Zuzia zdecyduje isc na spacer do lasu,moze znajdziemy jakieś grzybki-uwielbiam ten "sport". ;-)
 
reklama
Ja jeszcze nie mam mdłości. W pierwszej ciąży nie miałam wcale ani mdłości ani zgani i tym podobnych. Ciekawe jak będzie tym razem.
Na razie cycki mi dokuczają, czuje je przy każdym ruchu :baffled:

Na razie nie biorę żadnych witamin tylko kwas foliowy. Zobaczę co gin powie na wizycie.
Zastanawiam się nad magnezem, do tej pory brałam bo czasami mnie męczyło drętwienie nóg.
Piję tylko jedną kawę dziennie, słabą, rozpuszczalną i z dużą ilością mleka.

Idę się dalej pakować.
 
Do góry