reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

Ni_kusia,jakoś tak nie bardzo :-S Idę na 16:25 do gina-nie do tego,co będę chodzic,ale potrzebuje bije L4... I mam nadzieje,ze do tego czasu juz mnie nie będzie mulic. ;-)
 
reklama
w I trymestrze potrzebny jest kwas foliowy, wit D3, magnez. Wit D3 mamy ze słońca, kwas foliowy obowiazkowo, bo jest go mało w diecie, jeśli ,macie bóle podbrzusza (lekkie skurcze macicy) to można brać magnez (nospa niby nie szkodliwa, a podejrzewa się ją o ONM u dzieci, więc jeśli nie jest konieczna to ja bym nie brała). W II trymestrze ważne są dodatkowo kwasy omega i DHA, bo jemy za mało ryb. Reszte witamin mamy w diecie i są lepiej przyswajalne, tabletki z witaminami to też chemia. W III trymestrze pewnie żelazlo będzie potrzebne i to tyle. Ja uważam, że im mniej tabletek w ciąży tym lepiej :) spotkałam wielu ginekologów w pierwszej ciąży, jedni zalecali witaminy inni nie, ale większość tych co spotkałam w szpitalu, a nie w lux medzie odradzało witaminy i jakoś ich argumenty mnie przekonały.
 
Witam
ale dzisiaj wcześnie wstała coś koło 7 wiem że dla mam pracujacech to żadne wczesnie ale ja tak do 8.30 lubie pospać a wszystko dlatego ze trudno mi wysiedziec wieczorem i już o 22 jestem w łóżeczku a jeszcze miesiać temu siediałam do 10 - 1 w nocy. No ale pewnie orfanizm już się pomału przestwawia na tryb fdzidziusiowy .

Ja ogarnęłam w domu ogarnełam siebie (z goleniem kąpiela, maseczka na wlosy i buzie ) i od razu mi lepiej. Mam tylko już problem z ubraniem w malo które spodnie sie mieszczę. :no: Na wyciąganie ciążowych ciuchów zdecydowanie za wcześnie pewnie będę musiała zakupic jakieś getry większe na ten okres przejsciowy.


Colormania-moze zadzwoń do lekarza w sprawie tych plamień , Każdą tego typu sytuacje powinno sie skonsultowac

Kwiatek- ja biorę tylko kwas foliowy, tak mi lekarz zalecil powiedział ze w 1 trymestrze jak najmniej chemi z tabletek

Edysiek-pakowac? a dokąd to sie wybierasz???

Nikusia- jak plamienie nadal jest?

Ja mam zakaz na seks do odwolania. chociaż nie specjalnie mi z tym cięzko . jakoś nie czuję sie szczególnie seksy i nie mam ochoty na przytulanki. Szkoda mi tylko meza ale co zrobić taki okres w życiu. Potem pológ:no: oj biedaczysko.
 
Cześć dziewczyny! Czy mogę się przyłączyć?. Dziś zrobiłam test, dzień przed spodziewaną @. Wyszły dwie kreski:-). Przez ostatnie 3 dni mam niepohamowane spanie i odrzuciło mnie od kawy. Teraz wiem dlaczego hehe. Termin kalkulator wyznaczył na 26 kwietnia, dlatego tu zawitałam. Strasznie się boję, jestem już po jednej stracie i jakoś nie dociera do mnie że jestem w ciąży i będzie dobrze..

Zobacz załącznik 577433
 
Jak zawsze bylam pelna energii,tak zjadlam teraz pomidorowke standardowo :p i musiałam sie legnąć na lozku i najchetniej bym pospala-moze by mi mdlosci sie zmniejszyly. :p A tu dzis jeszcze gin i masaż,olaboga. :sorry2:
 
Ola jedziemy nad jeziorko - będziemy łapać ryby (ja i mąż). Jeździmy co weekend lub jak tylko mamy wolne. Śpimy pod namiotem.
Ja lubię taki odpoczynek, cisza, spokój, można się zrelaksować.
Choć teraz znajomi też jadą, a inni już tam są. To pewnie będzie wesoło ;-)
Trzeba korzystać, bo już niedługo coraz mniej będzie i znowu będziemy siedzieć w domku. No a za rok to ja raczej też nie pojeżdżę :-p

Zjadłam obiad - udka i ryż i jakiś taki bezsmakowy był dla mnie :baffled: a teraz mnie zamula.

Muszę zmykać, bo zaraz mąż wraca i jedziemy. Odezwę się po powrocie. Pewnie dopiero w niedzielę.
Trzymajcie się cieplutko i rośnijcie zdrowo :-)
 
reklama
agutka 3mam kciuki za wizytę, daj koniecznie znać ;-)

krowkabordo witaj i się nie martw, ja poroniłam na początku lipca i teraz znów jestem w ciąży. Teraz musi być dobrze, innego wyjścia nie ma !!! ;-)

colormania, trzymam kciuki ;-) a dlaczego w sumie musisz leżeć?? Przepraszam, ale nie mogę doczytać tego z poprzednich Twoich postów. W każdym razie trzymaj się ;)
 
Do góry