reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

witam ziewająco....
Dziewczyny nie mogę spać:szok::szok::szok::szok: Zawsze spałam na zawołanie, a od kilku dni(właściwie nocy)dupa!!!
Kładę sie ok 21-22 bo padnięta jestem strasznie i....nie moge zasnąć do 1, a potem ok 4-5 sie budzę i nie śpie do 7:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: no oszaleje jak nic.

Witam nowa mamusię:-)

Ja tez nie nastawiam się na płeć, najważniejsze aby maluszek był zdrowy i dotrwał do terminu.
nawet nie pytam lekarza, a poza tym mój gin mówi jaka płeć jak jest w 100% pewny, jak nie jest pewien to mówi, że wie ale nie powie:tak: Taki zgrywus z niego:-D A mnie "wsio rybka", najważniejsze, że bedzie:-)
 
reklama
Witamy, witamy nową mamusię:) Marcia może to zależy od pogody brak energii:) Ja co kilka dni też tak mam że ledwo żyję a np dziś mam tyle siły, że szok:) Właśnie wróciłam ze spaceru. Kupiłam mojemu futrzakowi kostkę na przywitanie jutro:) Nawet nie wiecie jak ja się stęskniłam za tym sierściuszkiem:) Całe 2 miechy go nie widziałam.

Truskawkowa ja też mam kłopoty ze snem od prawie samego początku ciąży. Męczę się strasznie i wściekam a sen nie chce przyjść.
 
Cześć dziewczynki :)

Mam do Was pytanie czy Was też czasami tak strasznie mocno boli dół brzucha że aż oddechu nie możecie chwycić a później puszcza zazwyczaj jak gazy pójdą ;) troszkę mnie to martwi bo brzuch boli jak na taka biegunkę a tak na prawdę mam wiecznie zatwardzenie :( i teraz nie wiem czy jest się czym martwić czy nie :( teraz idę do lekarza 4.11 i wtedy o wszystkim opowiem lekarce ale może wy coś takiego też macie ?
 
Witam po raz kolejny, tym razem znad kawki :)

Zapomnialam w porannym poscie przywitac nowa mamusie - nadrabiam zaleglosc, witaj! :)

Ja problemy ze snem mam w cyklach, 2 tyg spie fantastycznie, potem nastepne dwa prawie wcale... Dzis zasnelam po 1ej a obudzilam sie o 4:30 i juz nie dalam rady zasnac...

Co do naszych zyczen lub tez ich braku odnosnie plci, znalazlam na innym watku chinski kalkulator przewidujacy plec dziecka na podstawie miesiaca zaplodnienia. Wklejam dla zabawy ;)
http://www.**********/kalkulator,plci-dziecka.html

Evelinkaa, ja dokladnie tak mialam przez pierwsze 3 miesiace ciazy, czasami az mnie przerazal ten bol... Od miesiac jest spokoj.
 
Kroczek pewnie masz rację że to od pogody zależy. Chociaż wbrew pozorom jak jest ładniej to ja się gorzej czuje. Dzisiaj piękne słońce świeci a ja kompletnie nie mam siły. Wczoraj miałam więcej energii, ale przepłaciłam to wieczornym bólem brzucha i koszmarnym zmęczeniem. Jak mąż wrócił z pracy i mogłam się na chwilę położyć to aż się popłakałam z bezsilności i zmęczenia. Dzisiaj brzuch nie boli ale energii brak. Chociaż teraz już mi trochę lepiej. Położyłam synka spać i lecę robić obiad, bo on zawsze równo godzinkę śpi więc czasu nie mam za dużo.

A dzisiaj rano trochę sobie poleżałam spokojnie z ręką na brzuchu i chyba w końcu coś poczułam. Jeszcze pewna nie jestem ale to chyba dzidzia. W poprzedniej ciąży częściej mogłam sobie pozwolić na takie polegiwanie i wsłuchiwanie się w swój brzuch. Teraz nie ma na to szans, więc może po prostu nie zwracam uwagi na sygnały płynące z mojego brzuszka.

Oki uciekam do kuchni. Dużo energii wszystkim życzę!!!
 
Jouluatto dziękuję za odpowiedź, uspokoiłaś Mnie :) ja w I-wszym trymeście nie miałam żadnych objawów a teraz w II-gim mam wymioty bóle brzucha, nie mogę spać itp. więc mi się chyba przeniosło wszystko na ten II-gi :)
Mi z kalkulatora wychodzi chłopiec :)

Aaaaa dziewczyny ja od wczoraj po śniadaniu czuję ruchy maluszka :) na początku myślałam że to jelita tańczą ;) ale po obiadku też tak miałam i wieczorem już bardzo wyraźnie no i dzisiaj rano też szturchaniec mnie obudził ;) :) wspaniałe uczucie naprawdę :)
 
Marcia ja niby byłam pełna energii i wzięłam się za mycie okien. Jednak w połowie miałam dość, jakoś dotrwałam do końca i umyłam wszystkie ale całkiem opadłam z sił. A tu jeszcze obiad trzeba było zrobić.
Położyłam się na chwilę, bo przecież na 14 do pracy i zdrzemnęłam się na niecałe 15 minut. I teraz już lepiej, zjadłam obiad i dam radę dalej funkcjonować ;-)

Truskawkowa ja z zasypianiem nie mam problemu, wieczorami jestem padnięta, przykładam głowę do poduszki i śpię. Ale zdarza mi się obudzić w środku nocy na siku i potem nie mogę zasnąć, a najgorsze jest to że rano trzeba wstać i nie ma zmiłuj.
Może trochę więcej spacerków na świeżym powietrzu, wywietrz pokój przed położeniem się spać i nie jedz nic ciężkiego na noc.

Kroczek pewnie nie możesz się doczekać powrotu do domu :-)

Evelinka mi się kilka razy zdarzyło cos takiego, myślę że to mogą być wzdęcia. Może espumisan pomoże.


I ja w końcu poczułam ruchy maluszka :-) Takie delikatne pukanie po prawej stronie brzucha.
Normalnie jestem happy :-):-):-):-):-)
 
Witam wszystkie foremki wtorkowo :-)
Jotemka witaj na forum! Wspaniałą masz gromadkę w domu :-). Mnie się bardzo podobają rodziny wielodzietne. Sama zawsze chciałam mieć co najmniej 3 dzieci, los jednak chciał inaczej. Ja jednak wierzę, że będę mamą więcej niż jednego dziecka. Jak tylko maluszek pokaże się na świecie i go trochę odchowamy, wracamy do kliniki po rodzeństwo.... a może więcej niż jedno, to już czas pokaże :-)
Ancona jak tam synek? Lepiej po nocy? Biedne te dzieci teraz, dużo więcej ma alergie niż jak ja byłam dzieckiem. Zewsząd chemia nas otacza, zanieczyszczone środowisko. Po części cieszę się że mieszkam w Irlandii bo przynajmniej powietrze mam czyste.
Jouluatto skąd ty kobieto masz tyle energii:eek: . Może fundnę Ci bilecik do Galway, a ty mi coś pomożesz ;-). Ja to mam energii na maksa godzinę i potem łóżko. Najgorzej jest w pracy, już dwa razy mi się przysnęło....obciach:szok:
Ciachuu 1 witam na forum :-)
Co do ruchów dziecka to jeszcze nic wyraźnego nie czuję, ale zdarzyło mi się już ze trzy razy, że miałam takie dziwne uczucie, właśnie jakby motylki w brzuchu, tak pośrodku pod pępkiem. Różni się to uczucie zdecydowanie od "jazdy" po jelitach, więc to pewnie maluszek daje znać :-)
 
Ostatnia edycja:
Ciachuu 1 witamy :)

Jouluatto - te staniki z M&S nie są jakies piekne ale sa wygodne i przystsowane do karmienia. Maja tez spore rozmiary (co dla mnie wazne) bo czesto rozmiarowka konczy sie na D. ja kupilam sobie 2 póki co, a planuje zakup tez ładniejszej bielizny ale pozniej, jak juz zobacze co z tym moim biustem bedzie. Mam jeszcze 2 swoje wieksze to staram sie w tych 4 obchodzic jakos :)
Ale Ty masz kobieto sily. Tez bym tak chciala - plany mam ambitne ale z wykonaniem krucho :)

Marcia ja tez nie mam na nic sily, nie sypiam po nocach..i to w kazda noc pobudka jak nic ok 4 i do 5 nie spie, pozniej jak zasne to najlepiej bym nie wstawala, ale maz po 7 wychodzi do pracy to sie budze. I jak po 9 pojde w kimono to juz ile dusza zapragnie :)

co do liczebnosci rodzinki..mi sie marzy 3 Maluchów, ale mój M. narazie nie chce myslec o wiecej niz 2 :) ale ja mam sile przekonywani..wiec kto wie :)
 
reklama
Oj jak mi dobrze. Tymek śpi już 1,5 godziny co mu się niepamiętam kiedy zdarzyło ostatnio. Zdążyłam zrobić obiad i spokojnie go zjeść, posprzątać i chwilę odsapnąć. Jak wstanie to dam mu jeść i idziemy na spacer. Muszę się dotlenić.
 
Do góry