reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.::: Mamusie kwiecień 2014:::.

AGUNIA to nie fajnie.Ale na razie luz,stulejka w tym wieku to jeszcze za wielkie słowo,jest szansa że da maść i po kłopocie a że malutki to może taka jego uroda.A co gastrolog ma sprawdzać?On je teraz chyba ładnie?W sumie jak czytałam kiedyś do rocznego dziecko powinno do 10kg ważyć takie są normy.
A j ryczy sam czy siedzisz przy nim?bo ja nie mam pomysłu jak to zrobić żeby nie ryczała i patrzyła na mnie zbolałym wzrokiem z rękami wyciągnietymi:baffled:
 
reklama
Teoretycznie to roczne dziecko powinno potroić swoją wagę urodzeniową. Tylko, że Julek trochę ponad rok już ma. Moja na wadze domowej ma 10kg i jakieś 78 cm. Sprawdzić zawsze warto. Co do stulejki to jeszcze nie ten wiek, by móc ją stwierdzić. Chyba, że robi mu się jakieś zapalenie.
 
F zasypia sam na dzienne drzemki, sam się przestawił. Wieczorem po kąpaniu prawdopodobnie z tatą na łożu , pisze prawdopodobnie bo w to nie wnikam. Po kąpaniu i jedzeniu, buziak na dobranoc i wychodzę z pokoju. Jak wracam to F jest w łóżeczku.

Truskawkowa - cieżko Wam bedzie na początku z taką "listą" ale przynajmniej wiesz na czym stoicie i szybko to ogarniesz.
 
Agunia - jak pytałam o siusiaka itp. to wszyscy lekarze mówili, że w tym wieku nic się nie sprawdza, ale nie wiem jak to u Was wygląda. Natomiast tym gastrologiem to mnie zdziwiłaś , bo moje maluchy też drobniutkie i nikt mnie jeszcze nigdzie nie kierował (aż sprawdziłam i na roczek mieli po 72cm, i O. 8200, a M. 8700). Przypuszczam, że Minio będzie teraz bardzo zbliżony wymiarami do Julka. No ale ja też jestem mała, więc może to lekarze biorą pod uwagę.

Katjuszka - gratulacje! aż na kompie sprawdzilam Twój nowy suwaczek i jeśli się nie mylę to mamy dokładnie taki sam "wiek" :-D także z Madzioliną zapraszamy Cię do lutóweczek :-)
 
ImageUploadedByForum BabyBoom1435121937.027597.jpg Dzisiaj ja kawą częstuje :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1435121937.027597.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1435121937.027597.jpg
    50,3 KB · Wyświetleń: 19
Ja też witam z kawą. Gotowa do wyjścia czekam na sygnał czy robimy dzieciakom piknik dziś bo pogoda nie pewna. Młoda miałaby rozrywkę i dużo dzieci wokół jak lubi.

Madziolina super i po co było się tyle stresować.
 
Madziolina - gratulacje.

U nas nocka cała przespana, chyba ten katar tak na niego podziałał.

Pogoda - hmmm na ta chwile zachmurzone ale ciepło.

Milenka - bawcie sie dobrze i czekamy na relacje.
 
reklama
To gdzie ta kawa, bo ledwo na oczy patrzę.

Milenka początkowo kładliśmy się z nim na naszym łóżku i tam usypiał bezproblemowo bez najmniejszego mruknięcia.Później postanowiliśmy go przestawić na łóżeczko i tam też już zaczął zasypiać sam, ale w naszej obecności, a teraz próbujemy wyeliminować również naszą obecność i dlatego jest podnoszony alarm. Jak płacze wchodzimy do niego na chwilę, przytulimy pogłaskamy, posiedzimy chwilę i znowu wychodzimy.

Co do Julka to umówiłam się do drugiego lekarza na jutro żeby skonfrontować diagnozę. A gastrolog dlatego, że mogą być jakieś wewnętrzne problemy. Zuzanka ja mam 170 cm,a mąż 185 więc tutaj usprawiedliwienia raczej nie ma. Normalnie pewnie bym nie panikowała, ale w rodzinie ze strony mamy są przypadki bardzo niskich osób, które musiały przyjmować hormony wzrostu.
 
Do góry