reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

mamaktosia witaj :-) ja tez sie balam na poczatku ale jak minal 12 tydzien uspokoilam sie :tak:

Co do fastfoodow to nieraz mozna zgrzeszyc oby nie za czesto ,choc naprawde polecam domowy wyrob:tak::tak:
 
reklama
KMB przytulam mocno! to strata czlonka rodziny...
vici no przemeczymy sie troche w tym mieszkanku ;) miejsca mamy nawet sporo bo dla mnie te 65m to bylo min. mieszkaniowe i tyle mamy, i rozkladowo tez jestem zadowolona, jak staniemy na nogi bardziej to bedziemy kombinowac zeby sie wybudowac ale to mysle z 5 lat nam zejdzie :)

oj jak ja bym zjadla bób i kopytka :D i mcwrapa tez lubie to jedyne co jem w mcu z kanapek no czasem cziza ;p dzisiaj mezus grilla rozpala a domowe hamburgery tez robi moj kochany najlepsze! ale to moze na weekend :-D
chociaz za mna chodzil makaron z pomidorkami czosnkiem i bazylia mniam mniam mniam na taka pogode idealne by bylo
mamaktosia witam Cie :)
wiecie ja wczoraj czulam "rybke" w brzuszku :) normalnie babelki takie plywanko bylo i jak troche go pomeczylam to mi kopa sprzedal :-D no tak to poczulam ze to chyba to :-D i dzis czekam na jakies musniecia :-D
mnie brzuszek pobolewa po pracy i plecy ... mecze sie jednak bo to u mnie praca niby siedzaca 8 godz. ale z ludzmi i telefonami i mnostwem innych rzeczy i taki stres jest ciagly i to czuje
 
Pytam, bo czułam przez dwa dni kłucia tam na dole. Trochę się zaczęłam zastanawiać, bo z Filipem też czasami mnie 'kulnęło' ;), ale chwilkę i przestawało, a teraz przez dwa dni bardzo często mnie łapało.

Oregano-makusiem nie pogardzę. och nie.
KMB- Teraz biega w chmurach Twój piesio!
Baśka- to dobrze!
 
ja z Wami kobitki nie moge... mialam juz dzisiaj nic nie jesc, a tutaj kopytka, BOB!!!, fastfooody no i juz na wszytsko mam ochote!!!
ja sie dzisiaj zajadam ogorkami malosolnymi, tak z 10 to zjadlam :)
dzisiaj siedzialam z moim malym cale popoludnie w domu, tzn na balkonie, bo bylo u nas 34 stopnie. Maly sie taplal w basenie. Mam nadzieje, ze jutro nie bedzie tak goraco. I wlasnie w takie dni zazdroszcze wszystkim posiadaczom domkow z ogrodkiem :), co ja bym oddala za ogrodek!!!!niestety nie mamy szans w Berlinie, domek to wydatek okolo 1500 euro miesiecznie, bardziej oplacaloby sie kupic, ale my nie chcemy zostac w Berlinie, kiedys wrocimy do Wroclawia. jak na razie dorobilismy sie chatki na wsi, na poludniu Polskie, przy granicy czeskiej i tam jade z Filipkiem na odpoczynek. Filip jest zachwycony zwierzatkami (krowy, kury) i tym, ze moze jesc to co znajdzie na ogrodku :), w Berlinie krowy to tylko w ksiazce :)
KMB ja tez stracilam pieska, wpadl pod samochod 1 listopada, strasznie to przezylismy.
 
Dzień dobry :-)

Laperedhil bób jadłam wczoraj na ... śniadanie ...
Vici no jak narazie strach mnie nie opuszcza ... złe wspomnienia z 2 ch poprzednich ciąży , szpitale i takie tam... ciągle mi się wydaje że coś będzie nie tak , bo jest "za idealnie" wszystko tak dobrze się układa, jak nigdy wcześniej ...
 
hej hej... jaka piękna pogoda... :)
bylismy wczoraj na kontroli... wszystko jest ok :) serduszko bije jak dzwon :) a małe rośnie :) bardzo sie cieszę...
dostalismy troszke zwolnienia (1.5tyg) bo mamusia sie stresuje w pracy i ma odetchnąć ;) wiec zaraz dopijam herbatkę, ogarne sie i ide na spacer... :)

dziewczyny, wczoraj moja ginka powiedziała mi ze mam mocno masowac pod prysznicem piersi, rozciągac brodawki i masowac sutki, zeby nie było pozniej problemów... kiedy mi pokazała jak to robic to... ałaaaa bolało... :/ macie takie zalecenia...? kurde piersi mam teraz tak wrazliwe i bolesne a jeszcze mam je tak miętosic?! ja wiem ze jak małe złapie i sie zassie to nie musi byc przyjemne ale az tak?... help

aaa kiedy bede w ok 20tc zaczyna sie nowy kurs w szkole rodzenia, to juz dobry czas zeby isc, prawda?
 
oregano - zdecydowanie lepiej kombinowac z fast-foodami domowymi :) u mnie tortille (czyliMcWrapy) też sie czasem pojawiaja i przyznam że nawet lepsze niż w Macu. Zreszta wiesz co jesz :)

mamaktosia - witaj, doskonale Cie rozumiem z tymi obawami. Zazdroszcze dziewczynom ktore od poczecia mowia wszystkim bez obaw i bliżej im pewnosci że bedzie dobrze. Ja za kazdym razem gdy komus mowie o ciazy to z nutą obawy..
 
dziewczyny, wczoraj moja ginka powiedziała mi ze mam mocno masowac pod prysznicem piersi, rozciągac brodawki i masowac sutki, zeby nie było pozniej problemów... kiedy mi pokazała jak to robic to... ałaaaa bolało... :/ macie takie zalecenia...? kurde piersi mam teraz tak wrazliwe i bolesne a jeszcze mam je tak miętosic?! ja wiem ze jak małe złapie i sie zassie to nie musi byc przyjemne ale az tak?... help

jakieś dziwne te zalecenia.. hmmm...
a co z tymi opowiastkami, że masowanie piersi a w szczególności sutków powoduje skurcze macicy bo wydziela się naturalna oksytocyna. To też podobno jedna z naturalnych metod wywołania porodu.

sama nie wiem co o tym myśleć :-)
 
Witam dziewczyny.
Ja już po wizycie u Pulmologa i co i nic mi nie mówiła tylko kazała leczyć się domowymi sposobami i po porodzie mam się zgłosić.

mamaktosia ja rozumię Twoje obawy bo zawsze myślałam że oby tylko do 12tyg a potem nic się stać nie może złego a ja w 15tc trafiłam ze skurczami do szpitala i teraz mam już obawy że jednak na każdym etapie może coś się wydarzyć.
Ale wiesz co Ty powinnaś się cieszyć tymże jest "idealnie" bo ja pierwsza ciążę miałam idealną od początku do końca a teraz tą zaczęłam z zapaleniem oskrzeli potem silne zawroty głowy no koszmar jakiś.
Maua_Sha masz racje takie masowanie może wywaołać poród i to nie raz słyszałam od znajomych i nawet lekarzy więc też mi się dziwne to wydaje.

Ja dziś na obiad mam placki ziemniaczane:happy:
Ale upał...
 
reklama
Baśka - jakoś kurde nie umiem boję się cieszyć jeszcze , pierwsza ciąża poronienie , druga zagrożona , cztery razy byłam w szpitalu, kilka razy myślałam że to koniec ... a teraz jak mnie tylo coś zakuje... to wiesz :szok: panika. Małżon puka się po czole , ale on to oglądał " zboku " a ja byłam w roli głównej , tego sie nie zapomina...

Xannamen - słyszałam że nie powinno się podrażniać brodawek (oksytocyna- skurcze) ale słyszałam też o hartowaniu brodawek pod koniec ciąży ... ilu lekarzy tyle opinii. Mój gin kazał przecierać wacikiem z oliwką żeby uelastycznić i usunąć resztki wydzieliny (moja laktacja mimo że karmiłam prawie 4 lata temu i brałam tabletki na zahamowanie nigdy nie ustała w 100% po ściśnięciu sutka zawsze coś wycieknie, to przez moje problemy hormonalne )

Miłego dnia dziewczyny :-)
 
Do góry