reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

reklama
Ja nie jestem zadowolona z tego grudnia Frania rodziłam w lipcu i nie musiałam się martwić o nagrzewanie pomieszczenia przed kąpielą, ubieraniem w grube ciuszki maleństwa, mogłam chodzić bardzo szybko na spacer, mogłam chodzić bez bluzki po domu z wysmarowanymi bephantenem bolącymi cyckami od karmienia. Poza tym te nasze grudniowe maleństwa będą pokrzywdzone bo przed skończenie 6 lat będą musiały iść do 1 klasy!!!

Koralikowa - ja też tak zamrażam truskawki potem można nimi polać lody, zjeść jako lody bez rozmrażania albo zrobić koktajl, basen małego dość mały ale ja ubrałam strój i też się władowałam było trochę ciasno i mały nie mógł wariować więc musiałam wyjść ale się chwilę pokąpałam :-)

Women83 - no ja dostałam skierowanie na NFZ ale on też prywatnie robi te badania prenatalne za 250zł ja byłam zawiedziona długością wizyty kazał mi przyjść między 20-24 tygodniem ale już mnie nie zobaczy jak się idzie do niego prywatnie to badanie ponoć zupełnie inaczej wygląda. Chodzę teraz do Centrum Zdrowia Kobiety na Ułańskiej.
tiluchna - gratulacje ja też tak chciałam córcię a będzie synek.
 
koriander, kurcze ja tak samo mysle, nasze bobasy beda miały pół roku i juz w spacerówkach bedziemy je wozic, trafimy na warzywka pyszne aaaa no i wyprzedaze dla nich beda tez fajne :-D
 
Ewo - ja nie mam porownania bo wszystkie moje dzieciaki to dzieciaki zimowe:sorry2:
ale nie przypominam sobie nigdy specjalnego nagrzewania przed kapiela :sorry2:

no i u mnie dzieci ida nie rocznikami ale wrzesien-wrzesien do szkoly ;-)
chociaz zaczynaja szkole w wieku 4.5 lat
tylko ta szkola inna od waszej.. choc w mundurkach chodza i lekcje do odrobienia maja..
ale pewnie i tak szkolnictwo inne
moja cora szkole ubostwia - ale mi tez by sie podobalo 30% zabawy 30% poznawania swiata 30% nauki i te 10% to czas na lunch;-)

moj syn ma teraz 3.5 i idzie od wrzesnia do zerowki, mundurek, plecak i hejta:tak: a on juz sie nie moze doczekac isc do szkoly gdzie jest jego starsza siostra (do tej pory chodzil do prywatnego przedszkola na drugim koncu miasta - ale tam zaczal od 9 miesiaca zycia i to jak dla niego miejsce ktore sie kojazy dla malutkich dzieci a on juz jest 'duzy chlopak' :-p


nie orientuje sie za bardzo jak to w polsce wyglada? dlaczego ten wiek 6 lat jest zly na szkole? chodzi o nieprzystosowany system? jak te lekcje mialyby wygladac??

a co do chodzenia z brzuszkiem to... skoro zima trwala prawie do maja to moze lato bedzie trwalo do listopada???:-D:-D:-p a na powaznie to przeszlam 2 ciaze w zime i jak dla mnie problemu nie bylo
brzuszk dawal mi takie cieplo ze chodzilam w polarze:tak:
 
tiluchna moja cora tez bedzie za rok szla do szkoly, ja sobie tego w ogole nie wyobrazam, ale w Holandii system jest taki jak w WB - preschool przez 2 lata i 6 latki zaczynaja podstawowke w tej samej grupie w ktorej byly wczesniej..tutaj male dzieci tez uwielbiaja szkole. Fajnie ze twoja dwojka bedzie chodzila do szkoly jak sie maluszek urodzi :-)

Szyzunia fakt, a ze maluszki szybko rosna to trzeba bedzie uzupelniac garderobe :-p My corcie przesadzilismy do spacerowki dopiero jak mialajakies 10 mcy wlasnie przez to ze bylo dlugo zimno.
 
Witam.
Mąż wyjechał dziś już do Niemiec o 15.00 do Frankfurtu.
Smutno mi ale za dwa tygodnie się zobaczymy bo będzie co 10 dni w domu na 4 dni.
Ja od jutra już szykuję rzeczy do wyprowadzki...
Miłego dzionka idę pić kawkę bo głowa mi pęka:sorry2:
 
reklama
Jeszcze tydzień i ja mam wakacje, ale będzie laba teraz wracam do pracy w 2015r.
shocked.gif


BAŚKA współczuje rozstania jak Ty sobie sama poradzisz z dzieckiem i brzuszkiem? Mój synek potwornie tęskni za tatą jak wyjeżdża na kilka dni nie wiem jak by wytrzymał 2 tygodnie.

Wyjątkowa udanego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu życzę.

Ja pierwsze dziecko mam z listopada, a drugie będę miała z grudnia więc nie wiem jak to jest latem rodzić, chodź chciałam z drugim spróbować ale nie wyszło, pisane i tylko chyba zimowe ;-). Na spacerki chodziłam już po tygodniu od urodzenia i nic małemu nie było.
 
Do góry