reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

no tak - ja to rozumiem ale przed porodem odchodzi czop ktory juz otwiera szyjke i wtedy sex i sperma moze pomoc:tak: co do orgazmu - ilosc oksytocyny jest bardzo niewielka dlatego czasem pomaga a czasem nie..
natomiast powtarzam - w terminie porodu
w tak wczesnym stadium bylo by nieludzkie zabraniac seksu gdy wszystko jest ok;-)

bardzo madry artykul :tak: szczegolnie ta czesc o ciazy
Oksytocyna - hormon miłości - ciąża, hormony, miłość, oksytocyna, orgazm - Zdrowie - poradnikzdrowie.pl
Produkcja oksytocyny także rośnie, ale ta jest magazynowana w przysadce. Nie dochodzi do jej samoistnych wyrzutów do krwi, bo chwilowo nie jest ci ona potrzebna. Stężenie oksytocyny będzie rosło wraz z rozwojem ciąży, aż do kulminacji podczas porodu. Niektóre kobiety właśnie dzięki niej w ciąży po raz pierwszy odczuwają orgazm. Zwykle dzieje się tak ok. 4.–5. miesiąca. Pewna swojej kobiecości, lecz jeszcze nieobciążona monstrualnym brzuchem, masz okazję w pełni cieszyć się seksem. Nie bój się, że skurcze macicy, wywoływane przez oksytocynę, występujące podczas orgazmu, zaszkodzą dziecku. Jeśli twoja ciąża przebiega prawidłowo, seks jest wręcz zalecany. Natura stworzyła doskonały system zabezpieczający maluszka przed przedwczesnym porodem. Mięsień macicy nie reaguje na ten hormon podczas ciąży. Prócz mięśnia macicy dziecko chronione jest także przez błony płodowe i płyn owodniowy. Jest więc całkowicie bezpieczne, a podczas stosunku może jedynie odczuwać przyjemne kołysanie. Kiedy udane pożycie poprawia nastrój mamy (głównie dzięki serotoninie, nazywanej także hormonem szczęścia), dobry nastrój ma i maleństwo, stanowicie bowiem jedno.


 
reklama
Cześć dziewczyny nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie :zawstydzona/y:dawno mnie nie było ale ostatnio brak mi czasu na wszystko nie jestem w stanie tego nadgonic może zacznę od tych krótszych tematów :-p U mnie wszystko ok czuje sie bardzo dobrze zupełnie inaczej niż w poprzednich ciażach i może przez to nie mam na nic czasu bo cały czas coś robię Postaram sie teraz być troszkę na bieżąco abym była w temacie Miłego dnia zaczynam od tych krótszych temacikow :-)
 
Niania - bardzo dobrze Cie rozumiem ;) szczegolnie patrzac na ilosc suwaczkow;-)

ja tez staram sie powoli nadrabiac:zawstydzona/y: przed wyjsciem do pracy i wieczorami po polozeniu dzieci spac ;-)
 
Ostatnia edycja:
Ale sie rozpisalyscie :szok: juz poczytalam ale nie wiem co mam napisac...pozapominalam musze cofnac sie o 6 stron aby odpisac...ale to pozniej postaram sie zrobic.
U nas upalow ciag dalszy,wczoraj caly dzien na basenie a przedwczoraj na malej wycieczce bylam z Victorem.Teraz musze domek ogarnac i o 11 po mlodego ...odezwe sie pozniej
Milego dzionka
 
reklama
Do góry