reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mama po raz 3 ...:)

To u Was jest taniej, u nas 500g kosztuje £3 ...a karpatke ze tak zapytam to z torebki robisz ?:-p Ja to chyba jeszcze krowke zrobie,no mowie Ci taka pyszna za palce lizac :-D
 
reklama
Edyta ale nasze podatki tez ida na Krolowa,tylko na naszej wysepce jest taniej w porownaniu z Anglia,a my przeciez tez uk ;-),za wode tez nie placimy,w Irlandii nie placa i my tez mamy za darmo :tak:
 
Edyta ale nasze podatki tez ida na Krolowa,tylko na naszej wysepce jest taniej w porownaniu z Anglia,a my przeciez tez uk ;-),za wode tez nie placimy,w Irlandii nie placa i my tez mamy za darmo :tak:


A placicie za wizyty u lekarza,za leki,za wizyty stomatologiczne,a council tax w jakiej cenie placicie ?jesli mozesz napisac ;-) moze jest troche inaczej niz u nas ...my za wode placimy £40 miesiecznie nie mamy za darmo :confused: czy placicie za podreczniki do szkoly dla dzieci ?


Nzie jest prawdą, że darmowa woda zimna jest w Irlandii czysta, wiedzą o tym np. mieszkańcy Clifden w hrabstwie Galway, którzy w swoich starych domach mają w kranie coś, co nawet nie stało koło wody. W pobliskim SuperValu zaopatrują się w wodę pitną w specjalnym automacie gdzie za 1 euro kupuje się 5 litrów czystej wody.

Jednaknazcujący w Irlandii potwierdzą mi tu mam nadzieję bez żadnego wyjątku, że nawet w dobrych restauracjach podaje się tu do pięknie zastawionego stołu dzbanki w zimną wodą nalaną zwyczajnie z niebieskiego kranu. Na zdrowie i smacznego!
 
Ostatnia edycja:
Edyta czy council tax to jest podatek za dom ?,jesli tak to my go nie placimy,chyba ze jest wliczony w czynsz..ale nic mi o tym nie wiadomo :no:do szkoly kupuje tylko mundurek i plecak,reszte daje szkola,no i place £1.50 tygodniowo za dziecko (mleko,woda,owoce,ciasteczka)lekarz za darmo i my i dzieci,za lekarstwa tez nie placimy ani za dzieci ani za siebie,dentyste dzieci maja za darmo,a my jesli gabinet ma podpisana umowe z nhs to placimy ale nie duze pieniadze..kanalowe ponoc jest drogie,ale nie wiem,bo nie robilam tutaj.
 
Council tax to podatek za dom,my placimy £100 mies,to wychodzi na to ze nie musicie za niego placic...ale wszytko inne mamy darmowe,za owoce w szkole i inne rzeczy nie placimy,chociaz to dobre :-p
 
Edyta a mundurek daje szkola,czy ty musisz kupic ?


Musimy kupic,az tak dobrze to nam nie robia,jak kolwiek to brzmi :-D:-D


Moze te roznice cenowe wynikaja z roznicy zarobkow tu i w IRL ?//szukam w necie cos na ten temat ale jeszcze nie znalazlam:no:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Edyta nam tez tak dobrze nie robia :-D
ide sie myc i chyba pojde spac,bo padam na twarz..mialam dzisiaj jakies koszmary senne i co chwile sie budzilam,a wciagu dnia nie bylo czasu,zeby sie choc na chwilke zdrzemnac..
dobranoc,jutro jestem z kawka,jak odstawie lobuzy do szkoly..a jutro moje smyki maja fotografa w szkole..obiecalam mlodemu,ze mu rano fryzure zrobie ;-)
 
Do góry