reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe i nasze zakupy.

reklama
Słuchajcie, mam takie pytanie. U nas w szpitalu wymagaja, by zabrać paczkę pieluszek i chusteczek nawilżanych. Chodzi mi o to, czy któraś z Was ma pojęcie jak to funkcjonuje, tzn, czy z tych rzeczy korzysta tylko Wasz malusze, czy też zabieraja polożne i zakładają dzieciom z całego oddziału i tylko przypadek decyduje jaka pieluszkę ma dzieciątko na pupie? Pytam, bo mój mąż twierdzi, że po co kupować te dobre, skoro pozakładają wszystkim dzieciom wokół, a nasza mała dostanie co się trafi. :nerd: Wiecie coś w tym temacie? Bo jeśli faktycznie miałabym sponsorować szpital, to zamiast Pampersów, wolę kupić tańszy zamiennik:tak:

U nas w szpitalu mamy przewijają same chyba że maluszka biora na badania czy mycie wtedy robią to pielęgniarki ale u nas używają pampersów. Tak samo jest z chustkami! Chodzi pewnie o to by nie żądać od nich pieluch i innych środków, którymi defacto dysponują. Potrzebny jest też krem lub maść, ja używałam Alantan krem i linomag w pudrzei teraz też takie kupiłam!
 
Mam pytanko do tych z Was, które szaleją:-) na aukcjach internetowych.

Bardzo podobają mi się te "paki ubraniowe" ale jakoś mam obawy czy w takiej ilości ubranek wpasuję się w porę roku. Czy nie okaże się, że te grube wypadną w lato a lekkie na jesień. Nieraz tak ogólnie są opisane 0-6 miesięcy a to taka różnica:-)

Jak Wy wybieracie te zestawy?
 
Kasiu ja właśnie pozostaje przy oglądaniu takich pak-zestawów. Raz ,że płci maleństwa nie znamy, a i te rozmiary...Pojedyńcze sztuki poluję przegladając aukcje kończące się.
W szpitalu gdzie rodziłam synka,każda nowa mamusia dostała takie pudełko z próbkami kremów, herbatek z koprem,małą wodą do picia i róznymi materiałami reklamowymi, broszurkami o karmieniu i rozwoju dzieci, mini paczuszka pampersów i chusteczek do pupy.Jednak z pośród kremów najbardziej sprawdził się sudokrem i alantan. Zasypkę miałam od koleżanki, która użyła ze dwa razy i u mnie też się nie przydała.
 
Ostatnia edycja:
W szpitalu leżałam na sali kilkuosobowej. Dziecko w swoim szpitalnym jak by to nazwać łóżeczku miało dwa,trzy pampersy,chusteczki nawilżone i miksturę do pępuszka.Gdy się pieluchy kończyły po prostu dokładałam.
 
Mam pytanko do tych z Was, które szaleją:-) na aukcjach internetowych.Bardzo podobają mi się te "paki ubraniowe" ale jakoś mam obawy czy w takiej ilości ubranek wpasuję się w porę roku. Czy nie okaże się, że te grube wypadną w lato a lekkie na jesień. Nieraz tak ogólnie są opisane 0-6 miesięcy a to taka różnica:-)Jak Wy wybieracie te zestawy?
ja kupiłam dwie takie mega paki,
opłaca się bardziej, niż w lumpku łapać okazje, a rzeczy często prawie nie używane
co do pór roku i rozmiarów - to musisz sprawdzić, jak na danej aukcji to wygląda, bo często ludzie wystawiają ubranka swoich dzieciaczków i piszą, że małą/mały przyszedł na świat zimą/latem itp... i tak są dobrane ubranka
tak więc trzeba poszukać zestawów, gdzie maleństwo się pojawiło na wiosnę, wtedy akurat trafisz :-)
bo rzeczywiście nie ma sensu kupować, kiedy różnica w terminie urodzin sprawia, że większość ubranek się nie przyda (np. takie typowo jesienno-zimowe zestawy)
 
Głównie do mam mieszkających w Niemczech: czy miałyście okazję zapoznać się na żywo z wózkami firmy Hartan???? Bardzo mi się spodobał model VIP XL, ale nie wiem, czy udałoby mi się "obmacać" go przed zakupem, a nie chciałabym kupowac zupełnie w ciemno. Dla zainteresowanych podaję link do sklepu internetowego DINO (z Łodzi), który ma je w ofercie.
Hartan VIP XL 2010 +koła TREND, Kurier Gratis 1292-75 [17125] - 2639.00<span class=notranslate> zł</span> : dino sklep dla dzieci oferuje wózki, foteliki i meble najlepszych firm : maxi cosi, mutsy, casualplay, baby vox

Te wózki są już od jakiegoś czasu dostępne w Polsce, może ktos miał okazję je przetestować? każda informacja / opinia mile widziana :tak:
 
echhh, miałam nie kupowac juz ubranek, ale nie umiałam sie powstrzymać :zawstydzona/y: ;-)
przecena była o 50% to mnie usprawiedliwia :-p
kupiłam czerwone sztruksowe spodenki, fioletową bluzkę (nietoperzowata taką) i komplecik: czapeczkę i rękawiczki na wyjście ze szpitala i pierwsze spacery :-)


aaaaa!!!!! i połowa :-p łóżeczka przyszła :-) dostaliśmy 2 paczki dziś: materac, pół ;-) łóżeczka i przewijak :-)
w 3ej paczce druga połowa łóżeczka i prześcieradełka- powiedzieli, że na początku przyszłego tygodnia będzie :-)
 
reklama
zaopatrzyłam się dziś w: podkłądy, majtasy, takie podkłady na łóżko, krem na brodawki, kapturki na cyce- jakbym sie jednak zdecydowała piersią karmić ;-)
 
Do góry