reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majóweczki 2019

@sunmaggy 1 badania prenatalne powinny byc miedzy 11 tyg - 13 tygodniem i 6 dni. Przy czym te 11 tygodni ja tutaj rozumiem 11 tygodni skonczone. Ja bym sie nie zapisywala np w 10 tyg i 3 dni (pomimo ze to 11 tydzien ciazy, ale nie skończony)
To troche jak z naszym wiekiem mowisz, ze masz 30 lat jak je skonczysz, a nie jak masz 29 lat i 8 miesiecy ;)

Ale generalnie rzecz biorac jeśli jestes w 8 tyg i 4 dniu to jestes w 9-tym tygodniu ciazy(biegnie 9 tydzien).
 
reklama
@Violett wspolczuje calej akcji z mezem, wyobrazam sobie jakie to musialo byc stresujace, jeszcze te wymioty - jak nic potrzebujesz odpoczynku;)
@Ags8620 witaj w majowkach,ja mam termin na 7.05 czyli podobnie
@kredkaczarna moj mlody tez byl teraz 2 tyg chory kaszel taki, ze do teraz jeszcze z rana i wieczorem kaszle, a osluchowo u lekarza czysto, mnie na szczęście nie zarazil czego i Tobie życzę
 
Witam wszystkie majowe mamy!
Też mam termin na 6 maja 2019r. Bardzo miło mi do Was dołączyć. Już mam jednego synka, teraz ma 4 lata. Jednak tamta ciąża to przy tej był raj, relaks i spa...
Zaczęłam 12 tydzień, a mdłości nie odpuszczają od rana do wieczora. Jednak najgorsza jest niestrawność, kilka godzin po jedzeniu puchnie mi żołądek, skręca się aż, strasznie boli od tego wzdęcia, czasami powoduje to aż wymioty. Stąd moje pytanie do Was - może macie też tak, że prawie wszystko powoduje wzdęcia? (Wszystko co smażone, pieczone nawet na odrobinie tłuszczu, większość warzyw, owoców). Mam nietolerancję laktozy, a teraz w ciąży przybrała jeszcze na sile. Już nie wiem czy ta niestrawność to napewno tylko ciąża, czy coś się niedobrego dzieje z układem pokarmowym. Za pozwoleniem ginekologa biorę espumisan i piję miętę. Może znacie jeszcze jakieś bezpieczne metody na podkręcanie trawienia?

Hey,
Ja mam podobny problem :( wstaje rano płaski brzuch- zjem tylko śniadanie od razu balon. Ja póki co wyeliminowalam biały chleb rano. Różnicy minimalna. Ja to zwalam na zaprzestanie palenia. Mam nadzieje ze to wróci do normy,bo jako pierwsza z majówek wyjmę spodnie ciążowe :) tak mnie wszystko uwiera ze szok.
 
Jezu dziewczyny nieszczescia ciag dalszy. Okazalo sie ze lekarz wypisal recepte z zastrzykami i progesteronem na moje imie i nazwisko ale date urodzenia i adres innej pacjentki i nie chca wydac mi recepty. Jestem zalamana, zostaly mi 3 zastrzyki, w uk nikt poza tym jednym lekarzem nie zgodzil sie mi wypisac clexane a on jest w uk tylko raz w miesiacu! W czym byl wlasnie w niedziele. Matko, co ja teraz zrobie?????
 
Kari współczuję, co za pech. A może napisz na jakimś forum. Może ktoś ma za dużo. Nie wiem czy w UK są tacy ludzie że by wysłali.

Tu fragment artykułu ż bloga mamyginekolog odnośnie czasu kiedy najlepiej wykonać badanie USG pierwszego trymestru.
Screenshot_20181017-180717.jpg
 

Załączniki

  • Screenshot_20181017-180717.jpg
    Screenshot_20181017-180717.jpg
    79,8 KB · Wyświetleń: 275
Jezu dziewczyny nieszczescia ciag dalszy. Okazalo sie ze lekarz wypisal recepte z zastrzykami i progesteronem na moje imie i nazwisko ale date urodzenia i adres innej pacjentki i nie chca wydac mi recepty. Jestem zalamana, zostaly mi 3 zastrzyki, w uk nikt poza tym jednym lekarzem nie zgodzil sie mi wypisac clexane a on jest w uk tylko raz w miesiacu! W czym byl wlasnie w niedziele. Matko, co ja teraz zrobie?????
A nie możesz iść prywatnie do innego lekarza,żeby ci wypisał, pokazać receptę że jest źle wypisana, że potrzebujesz te leki, albo może w innej aptece sprzedadzą,
 
Kari współczuję, co za pech. A może napisz na jakimś forum. Może ktoś ma za dużo. Nie wiem czy w UK są tacy ludzie że by wysłali.

Tu fragment artykułu ż bloga mamyginekolog odnośnie czasu kiedy najlepiej wykonać badanie USG pierwszego trymestru.
Zobacz załącznik 908380
o dzięki, widzisz czytałam jej blog, ale jakoś mi umknęło, a tu rzeczywiście dokładnie podaje z odznaczeniem
Kari współczuję, co za pech. A może napisz na jakimś forum. Może ktoś ma za dużo. Nie wiem czy w UK są tacy ludzie że by wysłali.

Tu fragment artykułu ż bloga mamyginekolog odnośnie czasu kiedy najlepiej wykonać badanie USG pierwszego trymestru.
Zobacz załącznik 908380
o dzięki, już wszystko jasne
 
reklama
Sunmaggy recepte przyjeli do apteki, tu te leki musza zamawiac wiec zawsze lezy w aptece kilma dni, ja sie nie zorientowalam dopuki nie chcialam dzis odebrac a tam prosze potwierdzic adres i nic sie nie zgadza. Zaden inny mi nie wypisze, bylam u wiekszosci lekarzy. A i tez nikt nie odsprzeda bo yo mega ciezko dostepne tu i dostaja tylko ludzie ktorzy naprawde rego potrzebuja z trombofilia. Jest masakra, zalamalam sie
 
Do góry