reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2025

W pierwszej ciąży schudłam chyba z 5-6 kg przez mdłości. W drugiej nie schudłam, ale też nie przytyłam.
Teraz liczę na schudnięcie 🤣
Jej.. nie wiem jak w ciąży można schudnąć🫣 nie nadrobiłaś tego w kolejnych miesiącach?😀 ja w pierwszej ciąży przytyłam ok. 16 kg i po karmieniu ważyłam mniej niż przed ciążą🫣 też bym nie chciała przytyć, ale domyślam się, że bez tego się nie obejdzie. Ważne, by zdrowo się odżywiać i nie spocząć na kanapie do końca ciąży (o ile kwestie zdrowotne pozwolą😜)
 
reklama
Jej.. nie wiem jak w ciąży można schudnąć🫣 nie nadrobiłaś tego w kolejnych miesiącach?😀 ja w pierwszej ciąży przytyłam ok. 16 kg i po karmieniu ważyłam mniej niż przed ciążą🫣 też bym nie chciała przytyć, ale domyślam się, że bez tego się nie obejdzie. Ważne, by zdrowo się odżywiać i nie spocząć na kanapie do końca ciąży (o ile kwestie zdrowotne pozwolą😜)
Ja od początku w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążowa i w dzień porodu miałam tyle co przed ciążą xd
A po porodzie byłam chudsza o jakieś 5kg niż przed ciąza 🙈
 
Jej.. nie wiem jak w ciąży można schudnąć🫣 nie nadrobiłaś tego w kolejnych miesiącach?😀 ja w pierwszej ciąży przytyłam ok. 16 kg i po karmieniu ważyłam mniej niż przed ciążą🫣 też bym nie chciała przytyć, ale domyślam się, że bez tego się nie obejdzie. Ważne, by zdrowo się odżywiać i nie spocząć na kanapie do końca ciąży (o ile kwestie zdrowotne pozwolą😜)
Po porodzie ważyłam mniej niż przed ciążą 😆 polecam dietę cukrzycową 😅
 
Hej. Wygląda na to, że i ja będę majową mamą.🙈 Nie mogę uwierzyć, że to pisze. W sierpniu podchodziliśmy do invitro, to był nasz pierwszy transfer z mrożonym zarodkiem, i powiódł się, w co do tej pory ciężko nam uwierzyć. Leczyliśmy się grubo ponad 10 lat, nigdy wcześniej nie udało mi się zajść w ciążę. Jutro pierwsze USG , z jednej strony się denerwuje a z drugiej nie mogę się doczekać. 🙈❤️
Witamy 😊 też jutro mam wizytę😉 napisz koniecznie jak już z będziesz po!
Gratulacje! Tyle lat starań.. podziwiam! Który to u Ciebie tydzień? Daj znać po wizycie☺️✊🏼

Też podziwiam za taką małą różnicę wieku🤩

Jak wygląda poród sn po cc? Ja z synem długo się męczyłam, po kilkunastu godzinach miałam cc i nie wyobrażam sobie inaczej w obecnej ciąży.. Trauma została😟
U mnie CC było bez akcji porodowej. Ktg wyszło kiepsko (bradykardia), lekarz wysłał mnie pilnie do szpitala, a tam po kolejnym ktg pojechałam na salę operacyjną. A vbac wygląda jak normalny sn z tym, że cały czas jesteś podpięta do ktg bezprzewodowego albo na długim kablu (żeby można było się poruszać) i położna cały czas jest na sali, żeby w razie co reagować
Zbadałam cukier - 96 na glukometrze, norma do 90. Jest nieźle na moje tragiczne prowadzenie się 😝
Kiedyś przed krzywą cukrzycowa pielęgniarka zrobiła mi glukometrem i wyszło też 100, a później w normalnym badaniu było w normie, więc te glukometry chyba trochę przekłamują...😉
dlatego czekam do kolejnego tygodnia. Z miesiączki termin wychodzi na 7.05 ale chyba ciąża jest młodsza więc termin pewnie później. 15.05 mój mąż ma urodziny więc może prezent będzie miał od razu 😂
Haha 😂 Stefek też miał się urodzić w urodziny tatusia (13.03), no ale wyszło w terminie (01.03)... Ale może Tobie się uda😉
U mnie dziś początek 8-ego tygodnia, mam dziś pierwszą wizytę🤗 tak naturalna😊
Daj znać jak wyjdziesz od lekarza!
Tu nie ma co podziwiac,specjalnie tego nie zrobiłam 🙈 No ale bywa,taka to już niespodzianke mam i jakoś będę musiała dać radę 🤷
Jak zaszłam w drugą ciąże to mój starszak też był w podobnym wieku (różnica między nimi to 22,5 m-ca). Bywało ciężko jak byli malutcy, ale teraz to najlepsi kumple🥰 na pewno dasz radę!
O zaczęło mnie mocniej mdlić i odrzuca od kawy 🫣 kawa to moje życie! 😭
Oj współczuję, w poprzedniej ciąży też na początku mi nie smakowała... Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej, smutno mi, że nie można więcej niż 2 kubeczki🤪
Cześć, witam się i ja 🙂 ten cykl był jakiś totalnie dziwny, już w zasadzie od 22 dnia cyklu czułam lekko podbrzusze i jakoś czułam w kościach że coś może być na rzeczy. Test zrobiłam w 27dc i dość szybko pokazała się kreska. Beta z tego dnia wynosiła 158. Dzisiaj już mam totalnie czarne myśli bo oczywiście codziennie rano sprawdzam ból piersi i dzisiaj wydały mi się takie normalne, miękkie 🙄 wiem że to raczej kiepski wyznacznik ale mam za sobą jedni poronienie gdzie serduszko przestało bić i jedno puste jajo płodowe 😟 martwię się jak diabli, na betę nie chce już iść bo wiem że nawet jak prawidłowo rośnie to nie zawsze jest to wyznacznik
Trzymamy kciuki, żeby tym razem wszystko było w porządku🥰
Jej.. nie wiem jak w ciąży można schudnąć🫣 nie nadrobiłaś tego w kolejnych miesiącach?😀 ja w pierwszej ciąży przytyłam ok. 16 kg i po karmieniu ważyłam mniej niż przed ciążą🫣 też bym nie chciała przytyć, ale domyślam się, że bez tego się nie obejdzie. Ważne, by zdrowo się odżywiać i nie spocząć na kanapie do końca ciąży (o ile kwestie zdrowotne pozwolą😜)
U mnie podobnie, 15 kg na plusie w dniu porodu (za każdym razem), po karmieniu pierwszego 3 kg mniej niż przed ciążą, po drugim wróciło do stanu sprzed ciąży, teraz też wróciło do poprzedniej wagi, chociaż nadal karmię
 
Haha 😂 Stefek też miał się urodzić w urodziny tatusia (13.03), no ale wyszło w terminie (01.03)... Ale może Tobie się uda😉
Ty to celujesz chyba w początki miesiąca 😜
Daj znać jak wyjdziesz od lekarza!

Jak zaszłam w drugą ciąże to mój starszak też był w podobnym wieku (różnica między nimi to 22,5 m-ca). Bywało ciężko jak byli malutcy, ale teraz to najlepsi kumple🥰 na pewno dasz radę!
Ja uważam że taka różnica około dwa lata jest super, mam przynajmniej taką nadzieję 😂 moje dziecko jest dość żywiołowe więc jak drugie będzie takie samo i w dodatku byk po tacie to ja sobie powodzenia życzę 😂
Oj współczuję, w poprzedniej ciąży też na początku mi nie smakowała... Teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej, smutno mi, że nie można więcej niż 2 kubeczki🤪
Ja też w poprzedniej na początku miałam odrzut od kawy, ale tylko na miesiąc
U mnie podobnie, 15 kg na plusie w dniu porodu (za każdym razem), po karmieniu pierwszego 3 kg mniej niż przed ciążą, po drugim wróciło do stanu sprzed ciąży, teraz też wróciło do poprzedniej wagi, chociaż nadal karmię
Ja w pierwszej ciąży przytyłam aż 20 kg. Po 10 miesiącach wróciłam do swojej wagi 52 kg. Mam jednak nadzieję, że tym razem trochę mniej mimo wszystko przybiorę 😂
 
reklama
Sama sobie układałaś posiłki czy korzystałaś z pomocy dietetyka?
Sama :)
masz może jakieś przepisy ciekawe ? ? :) jak układasz dietę ? teraz też muszę pilnować cukrów ... Już dostałam skierowanie na test obciążenia glukoza
Przed testem nie powinnaś modyfikować diety i pilnować cukrów :) w sumie to nie mam przepisów - robiłam na oko ;)
 
Do góry