reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2025

Będzie już 7 tydzień więc powinno być już serduszko☺️ Ja mam wizytę teraz w czwartek 12.09 i będzie 7+0 lub 7+1 (różnie aplikacje mi pokazują). Pamiętam, że w pierwszej ciąży poleciałam w 5+3 i lekarz tak czy siak kazał przyjść po 2 tyg. bo na tym etapie był widoczny tylko pęcherzyk😊
ja będę w sobotę 14.09 i też będzie około 7+3 :)
 
reklama
32 dzień cyklu, według kalendarza 14 dpo, ogólnie czuje, że ten cykl jest inny niż poprzednie 😪. Strasznie boli mnie głowa, nastroje totalnie różne- no ale tak też bywa przy PMS, bol brzucha tak jakby okres juz był, bulgotanie, zaparcia, piersi opuchnięte a sutki bardzo tkliwe, do tego dosłownie po otrzymaniu wyników bety sluz zabarwiony lekko na różowo z brązową małą plamką.
Dopiero niedawno zaczęliśmy starania więc też trochę ten cykl traktuje jako obserwacyjny. Jestem pielęgniarką anest. i dużo już widziałam dlatego wolę przyjąć tą gorszą opcję i się mile zaskoczyć 😊
ja uważam że nie ma co spisywać tego cyklu na straty ! :) skoro według kalendarzyka to owulacja mogła być troszkę później niż zakładasz ! :) ja wyłapałam teraz po transferze betę na poziomie 5 i ładnie ruszyła do przodu ! :)
 
Ja biorę Prenasol (Pan Tabletka polecał ze względu na skład), ma 2 formy kwasu foliowego (zwykły i metylowany), kwasy omega, jod i wit. D 2000 j.m. Nic poza tym więc bez zbędnych dodatków. Przed ciążą brałam zwykły kwas foliowy, ale chyba nie byłam za bardzo w temacie, bo niedawno wyczytałam, że teraz Towarzystwo Ginekologiczne zaleca kwas foliowy w połączeniu z tym metylowanym🤷🏼‍♀️ Chętnie się dowiem czy któraś z Was bierze jakiś dobry kwas w dwóch formach ale sam, bez żadnych dodatków?
ja w poprzedniej ciąży brałam mama dha premium + ale teraz żadnych witamin dedykowanych dla kobiet w ciąży
nie przyjmuje, biorę foliany bo też wyczytałam że to lepsza forma niż zwykły kwas foliowy, poza tym czy ciąża czy nie biore cały rok kwasy omega i witaminę D. Zastanawiam się jeszcze tylko czy teraz nie zacząć brać jodu. Jest taki profil na instagramie food_medicine_mk i tam jest ogrom wiedzy na temat suplementacji w ciąży
 
gratki ! Wpadnij czasem na marcówki :)
Nie lubię być tak nie w temacie, jeszcze palne coś nie tak, a nadrobić tych 100000 stron nie dałabym rady😉 ale może poczytam chociaż ostatnio co tam u was i się pochwalę co u nas...no albo wyżale😉
Ps. A pamiętasz jak mówiłam „do 4 razy sztuka” ? ;)
Pamiętam🤣 a wiesz, że byłaś pierwszą osobą o jakiej pomyślałam, jak się dowiedziałam? Tak myślałam, że skoro mamy podobny skład osobowy i u Ciebie czwarta była dziewczynka, to może......?
ja byłam w piątek i jeszcze na usg nic widać nie było a byłam 5+2. Idę teraz znowu w piątek bo może będzie coś więcej
Ooo to razem będziemy w piątek trzynastego 😉
 
Tak jak wczoraj pisałam o zapachach to wam powiem że wieczorem i w nocy spałam przy otwartym na oścież oknie i nigdy mi tak powietrze nie pachniało jak tej nocy ❤️ tak jak powietrze czasami pachnie po ulewie i burzy... Mój mąż nic nie czuł i mu było zimno. Kurde pierwszy raz coś takiego miałam i czekam dziś wieczoru tak nie mogę się doczekać i czy będę to samo czuła 🤩
 
reklama
Nie lubię być tak nie w temacie, jeszcze palne coś nie tak, a nadrobić tych 100000 stron nie dałabym rady😉 ale może poczytam chociaż ostatnio co tam u was i się pochwalę co u nas...no albo wyżale😉

Pamiętam🤣 a wiesz, że byłaś pierwszą osobą o jakiej pomyślałam, jak się dowiedziałam? Tak myślałam, że skoro mamy podobny skład osobowy i u Ciebie czwarta była dziewczynka, to może......?

Ooo to razem będziemy w piątek trzynastego 😉
trzymam kciuki za róż 😍 i pamiętam jak pisałaś, że już „ nigdy, nigdy, przenigdy” ;)
 
Do góry