reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Staram sie nie spac z telefonem i przez to co sie w nocy budziłam to myslalam o Was Olo.
To czekamy na dalszy rozwój u Ciebie i RESZTY!! (Łaskawie u mnie tez proszę!!)
P.s. Chyba mam hemoroida ale sie nie znam. Taki bolesny groszek malutki mnie boli to to? Co mam zrobic zeby przestał bolec?
 
reklama
Ja byłam z takim ananasem u chirurga, a za drugim razem już u proktologa (chirurg delikatniejszy :p).
Z tym, że: pojawiło się nagle, było małe, nie bolało - też myślałam, że to hemoroid i kupiłam odpowiednie maści/czopki, bo się nie znam i chciałam kompleksowo.
Walczyłam trzy dni i bez zmian, aż jednego ranka zaczęło boleć i zrobiło się większe. Uderzyłam do internisty, obejrzał i powiedział, że tylko chirurg. Rano chirurg orzekł, iż to nie hemoroid jako taki, a nierzadka w ciąży przypadłość, czyli żylak pupska. :p
Macica uciska na tę żyłę dolną główną, zwiększa ciśnienie krwi tłoczni brzusznej i krew po prostu może się przyblokować w końcówce żył właśnie w tym miejscu, tworzy się błyskawiczny skrzep i korkuje odpływ. No i guzek boli.
Nacina się to, usuwa skrzep i po kilku dniach nie ma śladu.

Ogólnie: nie polecam. ;)
Szczęściem miałam tylko dwa razy.


A! Samo się nie wchłonie. Tylko będzie gorzej. Skrzepy się nie rozpuszczają.
Obserwuj..
Ale hemoroidy to raczej proces i nie bolą od razu..

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Hej ho! Wyspalam sie :) co prawda co jakis czas wpadaly pielegniarki robic ktg, mierzyc cisnienie, dawac antybiotyk, a ja ani razu na siku nie wstawalam :)

Teraz czekam na wiesci. Na pewno oksytocyny powtarzac nie beda. Wiec albo balonik, albo przebicie pecherza.

Wskazan do cesarki nie ma, bo tetno malej tylko raz spadlo do 80 podczas badania w przychodni. Wczoraj bylo monitorowane non stop od 12 do 22 i wszystko dobrze. Mozliwe, ze to byl jednorazowy wypadek przy pracy, no ale porod chca wywołać i tak, bo ciaza donoszona.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to czekamy, czekamy [emoji2] ! Widocznie Maryśka ma ochotę parę dni dłużej posiedzieć i jej się do niczego nie spieszy [emoji12] . Dziewczyna z charakterem Ci rośnie [emoji41] [emoji106] . Trzymamy kciuki!

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurczę, a już miałam nadzieję, że rano będzie po wszystkim i będziemy się wszystkie zachwycać zdjęciem małej Marysi... To trzymam kciuki dalej za szybki przebieg ;)
 
Olo32 jak tylko się przubudzilam to pomyślałam o Tobie. Chyba bardziej się stresuję niz Ty. :p najważniejsze że tętno jest ok, może uda się uniknąć cesarki...

Ja miałam hemoroida w połowie ciąży jakoś. I nic mnie nie bolał. Poprostu przy wyproznianiu pojawiła się krew. Musiał peknac gdy miałam zaparcie. Ale więcej sytuacja się nie powtórzyła. Ale hemoroidy mogą boleć też i wychodzić na wierzch...
 
Olo32 jak tylko się przubudzilam to pomyślałam o Tobie. Chyba bardziej się stresuję niz Ty. :p najważniejsze że tętno jest ok, może uda się uniknąć cesarki...

Ja miałam hemoroida w połowie ciąży jakoś. I nic mnie nie bolał. Poprostu przy wyproznianiu pojawiła się krew. Musiał peknac gdy miałam zaparcie. Ale więcej sytuacja się nie powtórzyła. Ale hemoroidy mogą boleć też i wychodzić na wierzch...

Ja tam jedynie podpieram się wiedzą i opinią obu różnych lekarzy.
Mogą boleć i bolą, ale to w ostatnim stadium, czyli - to długi proces jest, nie taki z dnia na dzień.
W ciąży się też pojawiają, z tym, że nie powinny być bolesne. Ale co ja tam wiem. Miałam inną przygodę. :p

@Karlik będzie dobrze. Lada dzień wszystko tam Cię będzie bolało. :p


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Olo zjedz coś solidnego koniecznie! Niech Ci mąż podrzuci, alboco. Skoro cesarki nie chcą czynić, to diabli wiedzą, ile to wywoływanie potrwa, a kulasz się w oczekiwaniu już prawie dobę przecież.

Trzymam kciuki za 21 maja! :)
I jak najszybszy finał. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Tym ktg nastraszyli nam olo,a mery jeszcze nie ma ochoty, pewnie żeby nie to ktg to byś w najlepsze spacerowała po stolicy...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry