reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dzień dobry majóweczki :)
Ja już od 7 nie śpię, co dla takiego śpiocha jak ja jest dziwne, ale od kilku dni śpię całą noc bez problemu (z jedną przerwą na siku), ale punktualnie o 7 oczy jak pięć złotych :rofl2: Chyba organizm podświadomie przygotowuje się na wcześniejsze wstawianie ;)
Co do kosmetyków to ja bardzo opierałam się na ocenach i opiniach z polecanego przez dziewczyny bloga "sroka o" i na podstawie jej analizy składów kosmetyków dla dzieci kupiłam dla Hani płyn do kąpieli, oliwkę i nawilżanie chusteczki z babydream, w domu będziemy wycierać pupę przygotowaną wodą, więc mam jeszcze suche chusteczki i kupię do tego bepanthen baby extra na sytuacje awaryjne i to tyle ;)

Miłej niedzieli :)
Hej, ciekawe ile na tej przegotowanej wodzie ujedziesz? Nie dajcie się zwariować, otwierasz pudełko bierzesz chusteczkę i gitara[emoji16]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@DaWo ja tez planuje suche chusteczki + woda, ewentualnie mleczko też polecane przez Sroke. Jak bedzie potrzeba szybkiego dzialanua to WaterWipes ;)

@MajaMaj nie znalam tych zwyczajow przenosinowych, dlatego zapytalsm. Mysle, ze skoro mozna zamknac grupe tak jak mowi @Karlik, to chyba warto tu zostac. Jesli chodzi o szkole to ja chodze na Hirszfelda, ale prowadzi ja Ula Tataj Puzyna i szkola jest certyfikowana przez szpital na Zelaznej. Jesli chodzi z kolei o pytania do poloznej, ktorymi chcialas zebym sie podzielila, to gliwnie beda one raczej dotyczyly tego, jaki wplyw na pirod i ewentualne znieczulenie moze miec moja operacja kregoslupa. Zapytam o masaz krocza, bo moja gin jakis niechetnie sie na ten temat wypowiada. Cos mi sie pewnie jeszcze urodzi [emoji6] ale bardzo duzo informacji wynosze ze szkoly rodzenia wlasnie i bardzo mnie te zajecia uspokajaja :)

Molej niedzieli ;) ja padlam wczoraj o 22:30 w trakcie ogladania filmu i budzik obudzil mnie o 9 :) poza dwiema wyprawami na siku noc przespana, a ja.. niewyspana ze hej ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No nie wiem DaWo, ja do tej pory przy moim 2-latku chusteczek używam tylko kiedy muszę. Od maleńkiego była woda na pierwszym miejscu, jakoś nie widzę potrzeby ładowania tyle chemii na tak wrażliwe miejsca.
Kosmetyki NIVEA dla mnie mogą nie istnieć, lubię tylko Nivea baby SOS. Też korzystałam z podpowiedzi Sroki- myślę, że warto zerknąć.
Proszek do prania sprawdził się u nas Dzidziuś- na początku chciałam płatki, ale to jednak było zbyt kłopotliwe.
Moja poprzednia grupka po prostu po ciąży przeniosła się na zamknięta grupę na FB i do tej pory jesteśmy tam bardzo aktywne, to zupełnie inna jakość ;)
 
Hej, ciekawe ile na tej przegotowanej wodzie ujedziesz? Nie dajcie się zwariować, otwierasz pudełko bierzesz chusteczkę i gitara[emoji16]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja nie widzę aż takiej różnicy w wygodzie jeśli chodzi o wyjęcie gotowej chusteczki, a namoczenie tej suchej w wodzie, a tak jak piszą dziewczyny wyżej, po co dodatkowa chemia na tak wrażliwe miejsca jeśli można bez... Wiadomo, że poza domem posłużę się chusteczką nawilżoną. Ale to oczywiście jest wybór i decyzja indywidualna, każda z nas będzie robić tak jak uważa za słuszne :)
 
Cześć dziewczyny ja dzisiaj po raz pierwszy wyspana obudziłam się po 7 tak to pobudka ok 6
Ja mam chusteczki z baby dream, też korzystam z porad sroki, a plyn do prania i koncentrat z loveli, kosmetyki mam dostać w prezencie bodajże z ivostinu,
Czy wam też puchna nogi, ja od wczoraj mam obrzęki,
 
Cześć dziewczyny ja dzisiaj po raz pierwszy wyspana obudziłam się po 7 tak to pobudka ok 6
Ja mam chusteczki z baby dream, też korzystam z porad sroki, a plyn do prania i koncentrat z loveli, kosmetyki mam dostać w prezencie bodajże z ivostinu,
Czy wam też puchna nogi, ja od wczoraj mam obrzęki,
Ja jestem spuchnięta od około miesiąca. Ale mam też podwyższone ciśnienie, biorę Dopegyt na to i jest ok. Ale ręce i nogi mi puchna niestety.

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poszłam dziś spać po 5 rano.
Kompletnie wyłączyło mnie z funkcji spania.
Wiem dzięki temu, że pierwszy ptak u mnie na dzielni otwiera dziób o 4:03. [emoji12]


Tak czy inaczej - imo FB wygodniejsze po wielokroć. Zawsze. No i tutaj faktycznie pół świata może czytać prywatne sprawy.
 
Hej, ciekawe ile na tej przegotowanej wodzie ujedziesz? Nie dajcie się zwariować, otwierasz pudełko bierzesz chusteczkę i gitara
emoji16.png
Kochana, chcieć to móc - ja przejechałam z pół roku jak nie więcej. Do tego wycieranie pupy olejem tłoczonym na zimno - chyba sezamowym albo jakimś innym - nie pamiętam bo to było 8 lat temu.Teraz poza domem szykuję water wipes.Właśnie biorę chusteczkę i gitara - ale nasączoną wodą a nie tablica Mendelejewa :-)
Mam dwie koleżanki, których córeczki maja kłopoty ze sklejającymi sie wargami sromowymi, zarastajacymi itd. Jedną z głównych przyczyn są chemicznie nasączane chusteczki właśnie. Jedna dziewczynka ma juz 8 lat i jest już dobrze, a druga ma 3 lata i mimo ciągłego smarowania sterydami nic nie pomaga.....
asiapodlasie - dobrze że to już końcówka to ta szyjka jeszcze trochę da radę. Trzymaj się z tymi infekcjami i grzybicami, dobrze że to wyłapali szybko i się leczysz.
Mamy zamknięty wątek?? :)
Ja nie :-) ale dziewczynki które tu były pierwsze i się zżyły tak :-)
Olo - jezu masaż krocza słyszałam,że to ból nie z tej ziemi.
MajMaj - ja liczę że na FB sie nie przeniesiemy bo go po prostu nie znoszę. Z chusteczkami i kosmetykami Nivea mam takie samo zdanie.
waraai - kiedy wyjeżdżasz? ten wątek można przed światem zamknąć swobodnie. Ale ja się czuję anonimowa :-)

Źle mi dziś. Pogoda cudna a ja popłakuję. Wszyscy poszli sobie z palemkami - tutaj to wielka impreza plenerowa z góralska orkiestrą w strojach ludowych ludzie itd. No a ja leżę, nie wiem czy coś z pęcherzem czy za bardzo się narobiłam przy gościach przez ostatnie 3 dni na stojąco ale boli mnie podbrzusze i źle mi z tym.
Już bym tak chciała mieć te 36tygodni za sobą ;-(((
 
reklama
Ja tez myslalam ze nasiedzialam a ten bol podbrzusza i krocza okazal sie infekcja ukladu moczowego. Co do tej grzybicy ja ja od kilkunastu tyg podejrzewalam nawet mi moja gin stopien czystosci robila i nic tam nie bylo to moja chyba natura ze tam w szyjce brod mi sie zbiera. Wzielam 2 czopki dopiero jakis antybiotyk mam jeszcze 4 i bol prawie minal a to nie moglam sie wyprostowac.
Milej niedzieli Wam zycze ☺
 
Do góry