reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Vivid - mi polowa ciazy wypada rowniez w wigilię ;)

Co do wygladu, to aaaaaaaaaa strach :( wygladam fatalnie, jak 7nieszczesc, poprostu wygladam marnie i tak tez sie czuje. Wlasciwie czuje sie jak nie ja, wygladam tak jak w 1wszej ciazy.. Po porodzie w 3mce zrzucilam dopiero przyszalm metamorfoze, schudlam wiecej niz przybralam i wrocilam do "siebie"

Co do odczuc.. ja caly weekend mezowi przyplakalam ze na co mi ta 2ga ciaza, ze tak nam bylo dobrze w 2jke to po co kombinowalismy, ze Emilka za mala, zeby nie czula sie troszke odsunieta, ze za wczesnie sie zdecydowalismy, czuje sie marnie z tym - nie czuje w tej ciazy takiej euforii jak w 1wszej :(
 
Olutka- wydaje mi się, że Twoje obawy są normalne. Jeszcze jest dużo czasu aby to wszystko ogarnąć i w głowie poukładać a z córeczką trzeba rozmawiać na temat rodzeństwa i przygotować. Ja też mam obawy jak to będzie, jak ogarnę tą trójkę dzieci, nie raz nachodzą mnie myśli czy dobrze zrobiliśmy decydując się na trzecie dziecko. Wiem, że będzie nam ciężko ale wiem też że nie będę tego żałowała i Ty również, zobaczysz :)))
 
Mi wlosy po porodzie lecialy strasznie ale okolo 3-4 miesiace jakos, pozniej znow byly takie geste i grube, teraz badzo mi leca, tzn chyba zaczynaja juz pomalutku przestawac bo do 12tyg lecialy jak szalone
 
St17 Podziwiam Twoje chęci. Ja w pierwszej ciąży pracowałam do 36 tygodnia, potem byłam w szpitalu na patologii kilka dni i urodziłam tydzień pózniej. Byłam naiwna, liczyłam że przyjmą mnie po urlopie macierzyńskim ale nic takiego nie nastąpiło[emoji45] życzę Ci jak najlepiej ale myśl o dziecku i o sobie przede wszystkim [emoji8]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Kurcze mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie... Ale w sumie to chyba też kwestia mojego sumienia, chcę być fair wobec pracodawcy i może to dobro wróci i on też będzie w porządku w stosunku do mnie.
 
te bluzki z H&M są super, jeżeli to te o co mi chodzi. Zwykła, gładka bluzka, mam w kilku kolorach, uwielbiam je. Mam też koszulki-bokserki z H&M- zakładam jako podkoszulek, one są długie i elastycznie, można spokojnie schować brzuszek :)



YHM ja też tak robię hahaha a jak idę po mała do przedszkola to zakładam czapkę :p

A co do włosów to po porodzie jest normalne, że wypadają. Mi też wypadały, potem się uspokoiło a poztem znów to samo, garściami. Teraz włosy mam rewelacyjne.Nic nie wypada, są gęste, lśniące, szybko rosną....szkoda, że po ciąży czar pryśnie ;)

Słuchajcie, dzisiaj już na poważnie poczułam dziecko. Składałam akurat pranie a tu szmeru, szmeru :) i to tak kilka minut !!! :DD To jest niesamowite :))) aż mi się humor poprawił :)

Cały czas nie wiem co zrobić na obiad, pulpety w sosie pomidorowym czy spagetti ;/

No pewnie, że pulpety, ale w sosie marchewkowym :) A co do bluzek, to ani jednej ciążowej nie mam zamiaru kupić. Na pewno u każdej w szafie są rozciągliwe swetry, tuniki, bluzki. Ja używam wszsytkiego co mam. Zwykłe bluzki z butiku obsłużyły moją pierwszą ciążę. Tfu, kupiłam jedną sukienkę sweterek w HM, ale nie mama, tylko zwykłym i wróciła do łask :)

Czuje się już dobrze, połowa 16 tc teraz. Jeśli będzie wszystko ok to chciałam tak do lutego - max marca pracować. Odpuściłabym to ale jest szansa, że będę mogła tam potem wrócić więc jeżeli już plamienia się nie powtórzą to może jeszcze te 2 miesiące w pracy wysiedzę. Tylko chciałabym żeby to szef doceniał a nie kręcił nosem;/

Już widać jak docenia. Moja koleżanka też chciała pracować do końca, to bodajże w 37 tyg poszła na zwolnienie we wtorek, a w środe urodziła... Ja mam zamiar pracować maksymalnie do końca stycznia. Pozycja siedziąca wcale nie taka dobra dla naszego malucha. W pierwszej ciąży powiedziałam prezesowi wprost, że nie chce powtórzyć sytuacji Eli i nie będę ryzykowała pracy do końca ciąży. Moim zdaniem każdy jeden dzień dziecka w brzuchu jest ważny i liczę, że cesarki mi nie wyznaczy jakoś wcześnie.

Vivid - mi polowa ciazy wypada rowniez w wigilię ;)

Co do wygladu, to aaaaaaaaaa strach :( wygladam fatalnie, jak 7nieszczesc, poprostu wygladam marnie i tak tez sie czuje. Wlasciwie czuje sie jak nie ja, wygladam tak jak w 1wszej ciazy.. Po porodzie w 3mce zrzucilam dopiero przyszalm metamorfoze, schudlam wiecej niz przybralam i wrocilam do "siebie"

Co do odczuc.. ja caly weekend mezowi przyplakalam ze na co mi ta 2ga ciaza, ze tak nam bylo dobrze w 2jke to po co kombinowalismy, ze Emilka za mala, zeby nie czula sie troszke odsunieta, ze za wczesnie sie zdecydowalismy, czuje sie marnie z tym - nie czuje w tej ciazy takiej euforii jak w 1wszej :(

Nie martw się, czy pierwsza, czy druga ciąża, to nowa sytuacja, każdy ma trochę stracha jak to będzie. Ja też nie czuję żadnej euforii. Nie myślę nawet, że w brzuchu maleństwo rośnie, mój mały smerf. Jak zaczną nas kopać, to dopiero ukochiwanie nam się włączy :D
 
reklama
Ja po usg. Jednak robił mi inny lekarz i prześle wyniki bezposrednio do mojego. Powiedział, ze jest super i mam się wreszcie cieszyć ciążą [emoji4]

Vivid jak robisz sos marchewkowy?

St17 mnie też tak mówili, a już wyszło teraz, że nie ma co ich słuchać. Mam nadzieję, że u ciebie bedzie inaczej

Dostałyście kasę z ZUSu? Mnie niby od 17 zus płaci, a jeszcze nic nie dostałam

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry