reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Jagi ja też brałam duomox w pierwszej ciąży i dziecku nie zaszkodziło. Urodziła się duża silna i zdrowa :) Ten lekarz to jakiś konował! Dobrze mu powiedziałaś o tym, że to jego żona Ci go przepisała :D

Ja też niestety mam zaparcia :( piję wodę przegotowaną z polówką cytryny i wcinam śliwki. Na efekt trzeba niestety poczekać :( ale na mnie działa.
Wyczytałam z mądrego poradnika Jagi06 jak walczyć z zaparciami:

zwiększ spożycie różnych źródeł błonnika, jedz więcej takich produktów jak: warzywa surowe (głównie marchew, kapusta biała, pekińska, sałaty), jabłka ze skórką, kasza gryczana, pęczak. Do potraw i produktów mlecznych naturalnych dodawaj otręby i naturalne płatki owsiane, żytnie, musli bez dodatku cukru. Dobre działanie wykazują też suszone śliwki, morele, rodzynki, pestki dyni i słonecznika. Codziennie pij naturalne fermentowane napoje mleczne (jogurt, kefir, maślanka).

:)
 
Matko, ósemki są straszne. Co prawda dwie usunęłam zanim w ogóle zdążyły wyrosnąć, ale dwie dolne dały mi popalić. Na szczęście została 1, która wyszła w całości i mam święty spokój :)
Ja dwie też już wyrwałam. To ta trzecia znalazła sobie moment na wyrastanie[emoji16] na szczęście samo przeszło, bo w 1 trymestrze dentystka bała się cokolwiek robić.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A w ogóle to Wam zazdroszczę, że znacie już płeć, ja już 15 tc a tu jeszcze nic nie wiadomo a wizyta dopiero 22.11.... Nie wytrzymam tyle:p Mój lekarz chyba wcześniej nawet nie próbował się przyglądać....

Pomyśl sobie, że ja mam w poniedziałek usg genetyczne i jeśli na nim nie będzie widać (lub kekarz nie zechce powiedzieć) płci, to kolejne usg będę miała dopiero w styczniu!

[emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, a jak myslicie, płec okreslona miedzy 12/13 tyg (u specjalisty, na swietnym sprzecie) to juz chyba rzadko sie pomylki zdarzaja? ;)
 
Myślę, że często są pomyłki.
Dlatego mój lekarz w poprzedniej ciąży nie chciał nic powiedzieć na tym etapie, choc przyznał, że ma już pewne podejrzenia.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj dwa razy powiedział ze chlopczyk: w 12 i 14 tyg ale nie na 100 procent. To bardzo dobry specjalista z dobrym sprzetem ale kazal sie wstrzymac z kupowaniem niebieskich rzeczy[emoji3]

 
Hej, ja już po wizycie, okazuje się że mam krwiaka i stąd te plamienia. Poprzedni lekarz nic nie widział ale przywykłam w sumie, że jak się idzie do byle kogo to i wynik byle jaki. W każdym razie jestem już spokojniejsza, przynajmniej znam przyczynę i wiem co kontrolować.
 
Dziewczyny, a jak myslicie, płec okreslona miedzy 12/13 tyg (u specjalisty, na swietnym sprzecie) to juz chyba rzadko sie pomylki zdarzaja? ;)
Podobno jeżeli powie, że chłopiec to większe prawdopodobieństwo, że się nie pomylił niż gdyby powiedział, że dziewczynka :) Bo z dziewczynki może okazać się chłopiec a w drugą stronę już mniejsze prawdopodobieństwo :)
 
reklama
No nie wiem, moja Gabrysia na genetycznym była chłopcem. Super sprzęt, lepszego nie ma i lekarz z wielkim doświadczeniem. Tym razem nawet nie zgadywal, powiedział że ze za mały wyrostek płciowy żeby wyrokowac.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry