reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Zgadzam się z Tobą :) tylko to tak cieszy jak idziesz ma badania i widzisz, że maleństwo fajnie się rozwija i rośnie

Pierwsza córka miała 4130g i 59 cm. Później przystopowała z przybieraniem na wadze i w cm na szczęście. Teraz ma 8 lat i jest średniego wzrostu ok. 133. Także w porównaniu do mojej to Twoja córunia jest wysoka :)

No ale jak ta koleżanka w urodziny mojej zdjęcie Igi pozdrawiającej to zbierałam szczęke z klawiatury jak napisała ze jej ponad 20 cm wyższa!! No szok
 
reklama
Nie no, robi na każdej wizycie, tj. Co 3-4 tygodnie. Po prostu tak mi się zbiegły w czasie wizyty NFZ i prywatne. Ale lekarz z NFZ robi tylko usg na potwierdzenie ciazy, a tak to 3 usg na skierowanie w pracowni usg, bo on nie umie robic :)

Dziewczyny! Znów mnie dopadł ten ból pleców, dzisiaj w sumie trochę się poschylałam, bo byłam na cmentarzu myć groby. Kregoslup daje popalić. Promieniuje do kości ogonowej, prawego posladka i uda :(
Tak, udaj się do fizjoterapeuty. Dobierze leczenie, pokaże jak ćwiczyć. A do tej pory żadnego schylania na prostych nogach, chcesz coś podnieść z ziemi to kucaj, chcesz coś cięższego podnieść to trzymaj to jak najbliżej ciała. Rano jak się obudzisz zanim wstaniesz porozciagaj się, fajnie by było gdyby miał cie kto pociagac trochę za nogi, kostki i porozciagac trochę, wieczorem rano. Poczytaj tez o przeprostach, fajnie pomagają.
 
pauli ne moje w piatek mialo wlasnie 10wd1 wedlug usg i wlasnie 3,5cm, ale witaminy chyba wplywu nie maja, bo je biore :)

pocieszylas mnie z tym usg, za 2 tygodnie mam prenatalne, wtedy bym chyba wolala, zeby lezal spokojnie, ale zeby chociaz na koniec machnelo raczka :)
No to wymiarami moje bylo ociupinke wieksze[emoji4] no gdyby gin go nie obudzil to też bym nie zobaczyla ze sie rusza. Na prenatalnych na początku byl spokojny a później zacząl skakac [emoji3]i bylo duzo lepiej wszystko widac[emoji3]
Moja droga- tatuś ma 192 cm wzrostu, więc i dzidzia chyba do mikruśnych należeć nie będzie[emoji6]

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
No u nas tatus tez ma 190 a mamusia 170 prawie wiec mam nadzieje ze synek niski nie bedzie [emoji16]

 
asia669 na 3 roznych aparatach mialam i na kazdym cisza i spokoj[emoji14]
beatajak13 powodzenia :)
a z mysla o zdrowiu malebstwa postaraj sie nie stresowac :) choc wieeeem latwo sie mowi, za 2 tygodnie bede Wam zrzedzic :/
He he to się ciesz, że spokojne. Naprawdę nie fajnie jest mieć dziecko z nadmiarem energii[emoji12] Jeszcze docenisz[emoji4]

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, udaj się do fizjoterapeuty. Dobierze leczenie, pokaże jak ćwiczyć. A do tej pory żadnego schylania na prostych nogach, chcesz coś podnieść z ziemi to kucaj, chcesz coś cięższego podnieść to trzymaj to jak najbliżej ciała. Rano jak się obudzisz zanim wstaniesz porozciagaj się, fajnie by było gdyby miał cie kto pociagac trochę za nogi, kostki i porozciagac trochę, wieczorem rano. Poczytaj tez o przeprostach, fajnie pomagają.
Dziękuję za rady :)
Ból w ciągu dnia jest mało odczuuwalny, natomiast wieczorem z boku na bok przewrócić się nie mogę. Tak przeszywa.

Ech, jadę do pracy zawieźć L4. Ależ mi się nic dzisiaj nie chce :)
 
No to wymiarami moje bylo ociupinke wieksze[emoji4] no gdyby gin go nie obudzil to też bym nie zobaczyla ze sie rusza. Na prenatalnych na początku byl spokojny a później zacząl skakac [emoji3]i bylo duzo lepiej wszystko widac[emoji3]

No u nas tatus tez ma 190 a mamusia 170 prawie wiec mam nadzieje ze synek niski nie bedzie [emoji16]

No raczej niski nie będzie [emoji6]
Ja mam 168 cm. Może moje maleństwo teraz tak rośnie a potem będzie jak standardowe niemowlę.
W sumie trochę mnie to niepokoi, bo moi chłopcy urodzili się po 62 i 60 cm, ale ja miałam cukrzycę w ciążach. Teraz biorę leki, aby jej wystąpieniu zapobiec. I cukier póki co mam w normie. Muszę z lekarka na wizycie 8 listopada o tym porozmawiać. Z jednej strony się cieszę, że tak rośnie a z drugiej...wiadomo.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No raczej niski nie będzie [emoji6]
Ja mam 168 cm. Może moje maleństwo teraz tak rośnie a potem będzie jak standardowe niemowlę.
W sumie trochę mnie to niepokoi, bo moi chłopcy urodzili się po 62 i 60 cm, ale ja miałam cukrzycę w ciążach. Teraz biorę leki, aby jej wystąpieniu zapobiec. I cukier póki co mam w normie. Muszę z lekarka na wizycie 8 listopada o tym porozmawiać. Z jednej strony się cieszę, że tak rośnie a z drugiej...wiadomo.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Mam nadzieję tylko ze nie bedzie bo babci, mam znajoma której rodzice sa obydwoje wysocy ma po babci 155 wzrostu [emoji39]

Nie martw sie. Skoro wszystko w normie i jestes pod kontrola to nie ma sie czym martwić [emoji4]

 
mi sie wydaje, ze nie ma co przekladac wzrostu w zyciu plodowym i potem :)
skoro gin mowi, ze ok to na pewno tak jest :)

Blondie ja bole miewam podobne co jakis czas, glownie po sprzataniu albo jak duzo leze. przyczyne co prawda znam - ucisk krazkow (?)/dyskow (?) miedzykregowych na nerw.
Mi pomaga po prostu poruszanie sie. ale fizjoterapeuta to na pewno swieetny pomysl :)
 
reklama
Do góry