reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
hmm, chyba kupię ten femibion, on w sumie o foliany jest wzbogacony...będę go brała zamiast foliku. To jest suplement na I trymestr, potem jest femibion 2. Moje wyniki nie były książkowe ;)
 
jestem chwilowo na zwolnieniu bo w tej ciąży co chwila przytrafiają mi się infekcje wiec leze i się kuruje. Jak czytam o tych suplementach to ja biore chyba cala tablice medelejewa. jod, mg, folik, wit d3, oeparol a ostatnio alergolog mojego pierwszego zalecala dolaczenie probiotykow bo mowi ze to zmiejsza ryzyko alergii u dziecka. Ja mam więc całą apteczkę...
 
Jaa biorę sam kwas foliowy. Wyniki mam morfologii mam dobre. Chociaz lekaz mowil, ze moge sobie kupkc suplement pregna, ale jak zapytałam czy to konieczne to powoedzial zze sam kwwas tez wystarczy. A ze lekarz ma wszysttkie gadżety, włącznie z folderami dla mam zz pragną, stwierdziłam, ze to zwykly naganiacz klienteli
 
To prawda co piszesz, konsekwencja. Mi w szpitalu nie szło, mała ciągle płakała z głodu, mimo wszystko przystawiałam ją do piersi, nie potrafiła też dobrze złapać sutka, dokarmiałam ją w szpitalu butelką, bo była głodna. Dopiero w domu, na spokojnie poszło. Piłam herbatki laktacyjne, wyprodukowały mi pokarm.

Karmienie piersią jest bardzo wygodne, jak się przejdzie pierwszy etap. W nocy karmiłam dziewczynki na boku, ja sobie drzemałam, one jadły, wygoda bardzo :)

Mi w szpitalu nie szło przy jednym i przy drugim dziecku. Tyle, że przy drugim już wiedziałam co i jak więc sobie sama dałam szybko radę a przy pierwszym zdana byłam na łaskę i nie łaskę innych. Też dokarmiałam w szpitalu - mimo że wszystkie zalecenia mówią że się nie powinno ale jednocześnie stymulowałam piersi do produkcji mleka i przystawiałam. W domu poszło już gładko.

Poniżej link do filmiku z nosidłem Ergobaby i jak nosimy w nim noworodka. Wydaje mi się że pozycja dziecka w tym nosidle jest prawidłowa i wcale nie ma ona tyle luzu. Może mamy z doświadczeniem w hustowaniu i nosidłach ergonomicznych wypowiedzą się No właśnie takie nosidło chciałabym kupic.
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja w tym Ergobaby bałabym się o tę główkę dziecka, że nie jest dostatecznie przytrzymana. Ale sama nie nosiłam w tym nosidle, więc nie wiem.
Generalnie większość nosideł z założenia producenta nadaje się dla noworodków o ile mają tę fizjologiczną pozycję nóżek "żabka", Manduca też i stąd takie specjalne majtki (wkładka) dla najmniejszych dzieci :) Ale w praktyce wygląda to nieco inaczej. Mi było niewygodnie z noworodkiem w nosidle. Najlepiej jeśli jest taka możliwość przymierzyć nosidło, chustę razem z dzieckiem. Można to zrobić albo mając kogoś znajomego albo w Klubie Kangura w swojej okolicy.

a przy drugim dziecku tez tak jest ze krwawia sutki i tak bola? U nas bedzie prawie 4 lata roznicy ale i tak nie wiem czy to ma znaczenie
Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Wszystko zależy czy dziecko prawidłowo się przysysa. Jeśli prawidłowo to ból pewnie będzie jakiś na początku ale przy prawidłowym ssaniu nie powinien być duży i nie powinno być ran. Rany powstają gdy dziecko źle chwyta brodawkę, np. za płytko i wtedy ciągnie na siłę i brodawka pęka.
Zakładam że za drugim razem już po pewnym doświadczeniu może być lepiej :) Głowa do góry. U mnie było lepiej, nie bolało dużo i długo, nie było krwawień, ale pewnie nie ma reguły.
 
Zuze odebralam z przedszkola i chyba zmeczona bo wyje odkad weszlysmy do domu. A to ze w zupie marchewka, a to ze chipsy chce, a to ze cos tam. A nawet jak nie ma powodu to wyje bez powodu. Czuje ze dzis o 19 bedzie juz lulac.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja tam wszystkkie badania mam za darmo, tylko za prenatalne musze zapłacić. Jedynie moj maz musi zrobic badanie grupy krwi bo nie wie jaka ma a ja mam minus. Zadzwonił do naszej przychodni i wolaja 60 euro za badanie, chyba ich całkiem porabalo [emoji52]

 
Do góry