reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Powiem wam z własnego doświadczenia. Najlepiej karmienie szło przy drugim bez krwawienia pękania ale tylko w drugiej ciąży hartowałam piersi tzn tarłam ręcznikiem codziennie po każdej kąpieli. Przy kolejnych powiem szczerze nie chciało mi się i zawsze szkoda mi było czasu :( Teraz obiecałam sobie że będę od lutego-marca tak robić do tego smarować je specjalną maścią z Ziajki żeby je zmiękczyć ;)
O właśnie. Ja nie hartowalam i zaczęły pękać. Dobrze, że mi przypomnialas. Teraz będę to koniecznie robić

No to minę miał ciekawą [emoji23]
Ja dzisiaj weszłam po chleb do sklepu i przy kasie zapomniałam po co przyszłam [emoji57]

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na obolałe sutki polecam masc Maltan, bardo mi pomogła przy pierwszym dziecku. Kosztuje około 20 zł ale jest bardzo wydajna. Oczywiście to z mojego punktu widzenia, każdy ma swoje preferencje, innych nie próbowałam. Ja karmiłam 13 miesięcy mały sam się odstawił z kolejnym tez będę bardzo się starała żeby karmic jak najdłużej. Trochę mnie denerwuje sytuacja w szpitalach gdzie nie ma często doradcy laktacyjnego. Od początku chciałam karmic tylko poersia a tu ciągle do mnie pielęgniarka ze dziecko nie przybywa ze nie umiem dostawać a czy ktoś mi pomógł, tylko raz zaraz po urodzeniu dziecka przyszła pielęgniarka z małym i mi go dostawała a potem radz sobie sama. Na szczęście byłam zdeterminowana i nie pozwoliłam dokarmiać mały nie stracił nawet 10% wagi choć było ciężko. Ogólnie do tej pory nie dostał nigdy mm, ale nie dlatego że nie che mu jej dać on po prostu nie lubi, pije mleko je jogurty.
 
Lekarka powiedziała abym brała witaminy dla kobiet w ciąży, powiedziała że może być feminatal, femibion...a Wy coś łykacie?
 
Mi tłumaczono ze dziecko jest jak pasozyt. Wezmie co mu trzeba[emoji4] ewentualnie mama bedzie miala niedobory, ale dopoki sie zdrowo odzywia i dobrze sie czuje a wyniki badan sa dobre to nie ma sensu tak wcześnie brac dodatkowych witamin [emoji4]

 
reklama
Mnie też mówiono, że mam brać tylko kwas foliowy do końca 1trymestru. Biorę dodatkowo magnez z vit b6, bo często mam skurcze. Ile lekarzy tyle opinii :)
 
Do góry