reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Mój synuś od jakiegoś tygodnia jest bardziej aktywny,fakt że bardziej wieczorem lub wcześnie rano ale jego kopniaki zaczęły być już bolesne bo kopię pod zebra.
Co do porodu kiedy jechać do szpitala to nam na szkole rodzenia mowili żeby jechać dopiero kiedy zaczną się w miarę regularne skurcze. Żeby nie panikowac tylko wcześniej na spokojnie się wykąpać w domu,sprawdzić zawartość torby do szpitala a najlepiej zadzwonić do swojej położnej lub do szpitala i tam powiedzą czy już przyjechać czy nie. Sama się zastanawiam jak to teraz ze mną będzie bo pierwszy poród miałam wywołany.
 
reklama
Dziewczyny, proszę napiszcie mniej - więcej listę dot. rzeczy higienicznych, które kupujecie dla maluszków i dla siebie. :) Z tych zakupów jeszcze nic nie mam.
Co do ruchów to tak, jak pisałam wcześniej bo pytałam gin. że to jeszcze nie czas na liczenie ruchów dzieciaczków także, jak nie czujemy dość długo to nie ma się jeszcze czym martwić. Ważne, żeby cokolwiek czuć w dniu.
 
Klaudia i co jak Cie skurcze wezma to dzwonisz wtedy do poloznej zeby do szpitala przyjechala? A jak akurat nie odbierze albo nie bedzie mogla? Wlasnie zastanawia mnie jak to dziala. I jak to jest z tym wyborem szpitala jak Ci wody odejda to jak wybierac jak szpital ktory nawet sobie wybierzesz nie bedzie mial akurat ostrego dyrzuru to Cie nie przyjmie. Ciekawe jak to wszystko dziala moze dziewczyny ktore juz maja dzieci podpowiedza.

Wiem ze jak ktos zalatwia porod to idzie na konkretny dzien konkretnego lekarza i wywoluja ale jak nie zalatwiasz to jak to dziala.
 
Dziewczyny, proszę napiszcie mniej - więcej listę dot. rzeczy higienicznych, które kupujecie dla maluszków i dla siebie. :) Z tych zakupów jeszcze nic nie mam.
Co do ruchów to tak, jak pisałam wcześniej bo pytałam gin. że to jeszcze nie czas na liczenie ruchów dzieciaczków także, jak nie czujemy dość długo to nie ma się jeszcze czym martwić. Ważne, żeby cokolwiek czuć w dniu.
Mama Lekarz opublikowała ostatnio dosyć obszerną listę. Ja się z nią jeszcze nie zapoznałam, ale wrzucam :)
Link do: Wyprawka dla noworodka i Mamy, najbardziej szczegółowa lista! - Mama Lekarz
 
Hej kochane,chciałabym dołączyć Mam termin na 14.05,jestem juz mama trójki dzieci,totalnie zreszta w nich zakochana Ciuszki i akcesoria mam po straszym rodzeństwie,z kosmetyków ja używam emolium,oliwkę tak doraźnie ale mam cały czas w domku,w zasadzie tylko brakuje wkładek laktacyjnych,tych higienicznych wkładek na połóg,majtek z siateczki(sprawdzają sie lepiej do tych dużych podkładów niż zwykła bielizna,i sa jednorazowe a mozna zbudzić łatwo,jakos wydawało mi sie to higieniczniejsze)...
 
Milkaklaudia na każdej szkole rodzenia dostaje się spis potrzebnych rzeczy do szpitala dla malucha i dla mamy. Czytałam ta cała wyprawkę co wysłała Olo32 i jest dużo rzeczy przydatnych ale nie wszystko przynajmniej dla mnie. Suplementacja-to już w zależności co lekarz zaleci w szpitalu bo nie ma potrzeby podawać suplementów jak nie ma zaleceń,chusteczki nawilżanie używałam cały dzień (rano mylam corke woda z mydłem i wieczorem kapiel),oktenisept do pępka u nas się sprawdził,rożek u mnie w szpitalu był wymagany tak więc każda z nas musi trochę zmienić ta wyprawke pod siebie ;)
 
Milkaklaudia na każdej szkole rodzenia dostaje się spis potrzebnych rzeczy do szpitala dla malucha i dla mamy. Czytałam ta cała wyprawkę co wysłała Olo32 i jest dużo rzeczy przydatnych ale nie wszystko przynajmniej dla mnie. Suplementacja-to już w zależności co lekarz zaleci w szpitalu bo nie ma potrzeby podawać suplementów jak nie ma zaleceń,chusteczki nawilżanie używałam cały dzień (rano mylam corke woda z mydłem i wieczorem kapiel),oktenisept do pępka u nas się sprawdził,rożek u mnie w szpitalu był wymagany tak więc każda z nas musi trochę zmienić ta wyprawke pod siebie ;)
Wyprawkę taka do szpitala trzeba skompletować wg szpitala w którym będziemy rodzic. W moim którego wybrałam (jak nic się nie zmieni) nie trzeba mieć kosmetyków, ubranek a nawet pampersow dla dzieciaczka. Jedynie ubranie na wyjście trzeba zabrać. :)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam nowa mamę [emoji16]

Dziewczyny - niestety szkoła rodzenia jest niedostępna u mnie - czy możecie wysłać Ci listę do szpitala która dostaliście w swoich szkołach?[emoji120]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry