reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

A my z uwagi na to, że się przeprowadzamy jak mała będzie miała niewiele ponad 6 miesięcy, nie kupujemy póki co dużego łóżka tylko coś na wzór kosza mojżesza - zmieści się idealnie w naszej małej sypialni, nie będziemy musieli robić rewolucji, przemeblowań itp, a Marysia (najprawdopodobniej ;)) będzie spała blisko nas w przytulnym koszyku :) I póki co to tyle z planów zakupowych, reszta się wyklaruje bliżej terminu porodu ;)
 
reklama
Mówisz o usg polowkowym? Chyba prenatalne w ciąży jest tylko jedno około 12 tyg. Później tylko ważne usg właśnie polowkowe gdzie lekarz mierzy dokładnie wszystkie narządy i chyba około 30 tyg. Wynik masz jak na normalnej wizycie. Ja przynajmniej nie wiem nic o innych badaniach.
 
Dziewczyny czy odczuwacie jakis bol w pachwinach?

Mnie od rana jedna tak ciagnie pulsuje odpuszcza i za chwile znow to samo troche mnie to martwi bo to tylko z jednej strony i wtedy brzuch mnie z tej samej strony pobolewa.
Podobno to normalne... mi az tak bardzo to nie dokucza ale czytałam że może to być dość silny ból... [emoji20]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzień dobry, my dziś byliśmy na badaniu :)
Alicja waży 518 gramów, jest kompletna i proporcjonalna, narządy w środeczku działają jak należy, paluszki u rączek policzone, ułożona jeszcze głową do góry ale macica już wysoko ponad pępkiem, stąd kopniaki pod żeberko, termin ustalony na 4 maja - CC, następna wizyta 6 lutego i mam zrobić krzywą cukrową, mocz i morfologię. moje 10 kg in plus ocenione na "w porządku", ciśnienie 130/70, zwolnienie i siedzenie w domu :)
Na kłopoty ze snem wyłącznie melisa, a szkoda,chyba, że na zwolnieniu złapię jakiś spokojny tryb życia i sen powróci??
Co do wyprawki - jeszcze nie ruszyłam, ale planuję, oj, planuję, co tez nam potrzebne :D
Może już macie upatrzony wózek, który w miarę składa się na mały pakunek, bo na urlop jakoś chcemy ze Śląska nad Bałtyk dojechać osobówką?? :D
Pozdrawiam serdecznie wszystkie Brzuszki :D
Wow śliczne zdjęcie [emoji7] super że wszytko dobrze mamy podobny termin - ja 5 maj [emoji3] Odpoczywaj kochana a na problemy ze snem pomagają mi długie spacery... minimum 3 km dziennie

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam wizytę w środę, już przebieram nogami z niecierpliwością. Też zastanawiam się czy już nie pójść na zwolnienie- czy lekarz może wypisać zwolnienie np od poniedziałku czy musi od tego dnia kiedy u niego będę, orientujecie się?
Co do bólu w pachwinach- ja cierpię, dodatkowo zaczyna mnie boleć już spojenie łonowe. W poprzedniej ciąży też bolało, nie mogłam się z boku na bok w nocy przekręcić bez jęków i stęków.
Lekarz może wypisać zwolnienie z datą wstecz... kiedyś rodzinna mi tak wpisała jak miałam zapalenie pęcherza na początku ciąży...

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mnie jedno biodro jak poloze sie na plecach to nogi ani zgiac ani rozprostowac i tu caly bok boli.

A co do badan u nas nawet na cenniku pisze prenatalne 2 miedzy 20-24 tyg to wiec nie wiem bo takie dokladne normalne to mi moja P dr robila a tu wysyla do tego co tylko prenatalnymi sie zajmuje wiem ze wtedy wszyskie komory serca badaja wady genetyczne serca i rowniez tak jak mowicie mierza kazdy narzad.
 
Co do zwolnien to wypisuja dzien do tylu i dzien do przodu w prawie chyba jest wiecej dni ale nie chca inaczej pisac bo tam tez zalezne jak weekend wychodzi itd
 
reklama
Do góry