reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Raz tylko miałam cukier mierzony z krwi. Pytam bo moja siostra miała co wizytę cukier badany z palca.
Olo32 czyli termin mamy prawie na ten sam dzień :)
Dziękuję Wam mamusie za wszystkie odpowiedzi :)

A siostra nie miała jakichś problemów z glukozą, że jej tak często badali?
No i fajnie, że takie bliskie terminy :)
 
reklama
Z tym cukrem to troche jest tak, ze jezeli ktos ma otylosc lub w domu cykrzykow trzeba badac czesciej najlepiej w domu i co jakis czas u lekarza.

Co lekarz to inne podejscie tak jak z ta szyjka , cukrem i wieloma innymi.
 
To prawda, lekarze maja różne podejście. U mnie cukier był raz badany, morfologia jest prawie co wizytę, zreszta sama nawet sobie robię nawet jak nie muszę, bo biorę żelazo w tabletkach wiec musze o kontrolować.
Krzywa cukrowa prawdopodobnie mnie czeka za niedługo, to się robi jakoś 24-28 tydzień. Ja mam teraz wizytę 12.01 to pewnie będę miała zlecone te badania, teraz mam 24 tydzień.


Napisane na iPad w aplikacji Link do: Tapatalk
 
Ja morfologię i mocz mam raz na każdy trymestr. Moze dlatego, ze wyniki miałam dobre i nie mam żadnych chorób w rodzinie, itp to lekarz nie widzi potrzeby, aby to częściej robić.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny mam pytanie przy badaniu 2 prenatalnym co dokladnie jest badane ?

Czy lekarz badał Wam wtedy szyjke?

I czy brałycie z tego nagranie ?czy warto ?czy dobrze widac bo go juz badanie 4d.
 
Ja morfologie i mocz też miałam tylko raz badany. I też biorę żelazo bo hemoglobina mi się obniżyła.

Na badaniach polowkowych mierzył wszystko główkę, sprawdzał czy w niej jest wszystko dobrze, czy nie ma żadnych roszczenie, serce, nerki i żołądek. W sumie wszystko po kolei.
Badania te miałam robione w 19 tyg a więc jak zapytałam o zdjęcie 3D powiedział, że jest jeszcze czas. Żadnego nagrania nie dostałam. I nie miałam też badanej szyjki.
Ale tak, jak piszecie - co lekarz to inaczej, więc nie ma co się sugerować ale zawsze możemy porównać :)
 
Dziewczyny mam pytanie przy badaniu 2 prenatalnym co dokladnie jest badane ?

Czy lekarz badał Wam wtedy szyjke?

I czy brałycie z tego nagranie ?czy warto ?czy dobrze widac bo go juz badanie 4d.

Drugie badanie prenatalne różni się od pierwszego, tym, ze badane jest dziecko również pod kontem anatomicznym, mierzone są kości, oprócz tego standardowo serce pod kontem wykluczenia wad, reszta podobnie. U mnie pierwsze tez było w 3D/4d, ale z drugiego wzięłam nagranie bo mojego narzeczonego nie było na wizycie. Szyjkę i położenie łożyska gin badał mi podczas tej wizyty z badaniem prenatalnym, przez usg przezpochwowo.
Ogólnie drugie prenatalne jest już fajne bo maleństwo robi się coraz ładniejsze :) warto mieć pamiątkę. Ja stworzyłam sobie album ze zdjęciami z usg bo trochę już tego nazbierałam :)


Napisane na iPad w aplikacji Link do: Tapatalk
 
reklama
Czesc dziewczyny,widzę,że jest nas coraz więcej ;) ja mam dziś badanie polowkowe idę na 16 30 -już mnie dopadł stres i nie mogę sobie miejsca znaleźć. Termin porodu mam na 3 maja,będzie synuś. Badanie ginekologiczne mam za każdym razem potem dopiero usg,dodatkowo sprawdza wagę i ciśnienie.za normalną wizytę płacę 150 zl a za te 'wazniejsze'wizyty 250 zl Plus koszt badań. Wizyty mam co 3 tygodnie.
 
Do góry