reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Współczuję :( ból zatok jest okropny. Wiem, ze lepiej bez antybiotyku, ale ból zatok sam nie przejdzie :( szkoda Twojego cierpienia.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Racja, zatoki same nie przejdą, poproś o antybiotyk nie ma się co męczyć. Ja chyba za długo czekałam i nie skończyło się na jednym antybiotyki a dwóch różnych (łącznie 14 dni) i to w pierwszym trymestrze. Więc teraz zdecydowanie doradzam branie. Mi pomogły też inhalacje, najpierw robiłam takie zwykłe parówki a potem kupiłam za 100 zł specjalny inhalator i robiłam inhalacje z roztworu soli fizjologicznej, mega ulga.
 
reklama
A u mnie wszystko w porządku, miałam znowu lekkie plamienia ale lekarz powiedział, że nie ma pojęcia skąd one się biorą chyba z powietrza, w szpitalu twierdzili to samo więc się nie przejmuje. Dostałam luteinę do końca drugiego trymestru bardziej profilaktycznie i nakaz ścięcia paznokci (one są teraz głównym podejrzanym :D )
Miałam przez to plamienie dodatkowe badania i się cieszę bo podejrzałam maluszka :) Rośnie jak na drożdżach, chłop chyba będzie wielki jak jego tata bo w 18 tc waży 290 gram gdzie norma to 150-180 :p Wszystkie wyniki wskazują, że jest starszy o tydzień mimo, że na początku ciąży lekarz mówił, że ciąża młodsza o kilka dni niż z terminu ost. miesiączki.
Co do świąt to trochę lipa w tym roku bo moi rodzice wyjeżdżają i chyba spędzimy po raz pierwszy całe święta u teściów (aż się boję). Ale przyszłe święta będą już wesołe:)
A szkołę rodzenia już wybrałam, w Poznaniu jest kilka darmowych szkół, wybrałam tą, która oferuje najwięcej różnych, darmowych zajęć a i opinie ma dobre. Mają podobno nawet symulator bóli porodowych dla tatusiów, ciekawe czy mąż da się namówić :D
 
A u mnie wszystko w porządku, miałam znowu lekkie plamienia ale lekarz powiedział, że nie ma pojęcia skąd one się biorą chyba z powietrza, w szpitalu twierdzili to samo więc się nie przejmuje. Dostałam luteinę do końca drugiego trymestru bardziej profilaktycznie i nakaz ścięcia paznokci (one są teraz głównym podejrzanym :D )
Miałam przez to plamienie dodatkowe badania i się cieszę bo podejrzałam maluszka :) Rośnie jak na drożdżach, chłop chyba będzie wielki jak jego tata bo w 18 tc waży 290 gram gdzie norma to 150-180 [emoji14] Wszystkie wyniki wskazują, że jest starszy o tydzień mimo, że na początku ciąży lekarz mówił, że ciąża młodsza o kilka dni niż z terminu ost. miesiączki.
Co do świąt to trochę lipa w tym roku bo moi rodzice wyjeżdżają i chyba spędzimy po raz pierwszy całe święta u teściów (aż się boję). Ale przyszłe święta będą już wesołe:)
A szkołę rodzenia już wybrałam, w Poznaniu jest kilka darmowych szkół, wybrałam tą, która oferuje najwięcej różnych, darmowych zajęć a i opinie ma dobre. Mają podobno nawet symulator bóli porodowych dla tatusiów, ciekawe czy mąż da się namówić :D
St17 mogę Cię prosić o namiary tej szkoły rodzenia?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
buahahahah symulator boli porodowych dla panow ;P? to chyba od razu jakies sole cucace powinni dla nich przewidziec :D :D :D
moze w pozniejszym okresie wzrost zwolni [emoji14] ja na prenatalnych dowiedzialam sie, ze mlode tydzien starsze, wiec tez spodziewam sie duzej wagi [emoji14]
dobrze, ze piszecie o szkole rodzenia, chyba tez zaczne sie rozgladac za tematem, pierwsza ciaza to nie mam pojecia co z czym sie je [emoji14]


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny. Byłam wczoraj u laryngologa i mam antybiotyk. Nareszcie :) Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej.

Przyszedł detektor tętna. Moje pierwsze wrażenie było marne bo nic nie mogłam znaleźć. Myślałam, że przyłożę i już a to się trzeba trochę naszukać, albo wiedzieć gdzie szukać :)
Dopiero wieczorem na spokojnie się położyłam i mąż znalazł tętno. Fajnie było posłuchać że wszystko OK.
 
Zdechł Kura mam głupie pytanie. Do czego jest potrzebna tak wcześnie położna? Od 24tyg? Ja myślałam że w czasie połogu dopiero przychodzi na wizyty.
 
St17 mogę Cię prosić o namiary tej szkoły rodzenia?

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Ja zapisałam się do bezpłatnej szkoły rodzenia Bambino. Napisałam do nich na facebook'u jak wyglądają zapisy Pani mi dość szybko odpisała poprosiła o numer telefonu to położna zadzwoni. Po kilku dniach dostałam od nich telefon, położna wszystko opowiedziała i powiedziała, że jak skończę 20 tydzień to się ze mną skontaktują i umówią się ze mną na spotkanie :) Mają pakiet zajęć, które refunduje NFZ i jeśli się w nich wszystkich uczestniczy to możesz potem korzystać z zajęć dodatkowych (np. warsztaty chustonoszenia, masaże czy pierwsza pomoc dla dziecka), opłacanych już przez nich. Więc finalnie dużo darmowych zajęć. Myślałam jeszcze o Alma Mater bo ma dobre opinie ale słyszałam, że są bardzo komercyjnie nastawieni tzn. darmowe są te zajęcia z tematami, których możesz się dowiedzieć z internetu np. co zapakować w torbę do szpitala a za te ciekawe musisz dodatkowo płacić.
 
buahahahah symulator boli porodowych dla panow ;P? to chyba od razu jakies sole cucace powinni dla nich przewidziec :D :D :D
moze w pozniejszym okresie wzrost zwolni [emoji14] ja na prenatalnych dowiedzialam sie, ze mlode tydzien starsze, wiec tez spodziewam sie duzej wagi [emoji14]
dobrze, ze piszecie o szkole rodzenia, chyba tez zaczne sie rozgladac za tematem, pierwsza ciaza to nie mam pojecia co z czym sie je [emoji14]


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Właśnie też bym chciała to zobaczyć, najpierw pewnie mój mąż podszedłby na kozaku "co to dla mnie jest" a potem na samym początku by zwątpił :D Ale jak nie uda się go namówić na symulator bóli porodowych to chociaż ponosi sobie na zajęciach pas z takim ciężarem jak brzuszek - niech zobaczy jakie to "lekkie":p
 
reklama
pewnie, niech poprobuje :)

mi tesciowa tez ostatnio mowila, ze podobno nalezy sie polozna wczesniej jakos. ale w sumie nie wiem, jak to jest... czy tylko wtedy przysluguje, gdy nie ma dostepnej szkoly rodzenia?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry