reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja gotuje średnio ale Tymek lubi moje zupy [emoji3] dziś robiłam mu "zupkę z ziołami" czyli koperkowa[emoji3] Odkąd poszedł do przedszkola wymyśla nowe nazwy na Dania i muszę patrzeć w jadłospis co jadł żeby się domyśleć o co mu chodziło [emoji3]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja zrobiłam pulpety z przepisu linku na forum. Przy tym stwierdziłam, że też jestem beztalencie [emoji12]. Mam nadzieję, że chociaż będzie dobrze smakować.
Moje kulinarne wypociny najczęściej nie wyglądają dobrze, ale dobrze smakują.
Do master chefa się nie nadaję.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jutro je robię. W pierwszej ciąży nic nie umiałam doprawić, w drugiej ciasta mi nie wychodziły. Teraz nie mam chęci gotowac, chociaż to była moja pasja. Lekarstwo na wszystko

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aśka Grubaska - bardzo dobre wyniki :)
Ja wokoło 12tyg mialam 1,5mm przeziernosc, dzidzius 4,7cm, serduszko 160 (u mnie maly bobas bo wypada mi prawie o tydzien mlodszy - a ja mysle ze poprostu teraz dzidzius jest maly ale nadrobi)

Vivid - ja podobnie z badaniami i wizytami do tej pory (oooo dzis zaczelam 15tc) juz mam prawie 1000zł wydane.. Poprzedniej ciazy nawet nie podliczam ;)
Mnie niestety ta ciąża okropnie dużo kosztuje a to dlatego, że jest zagrożona z uwagi na poprzednie poronienia. Ok. 600 zł co miesiąc za wizyty i leki. Jak mały się urodzi będzie chyba taniej przy KP.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja mam obiad z wczoraj. Zostalo mi dużo sosu. Robiłam spaghetti z tunczzykiem. Dzisiaj ugotuje tylko makaron i bedzie. Ja ogolnie nie gotuję chyba najgorzej, bo mąż zawsze mowi, np. W restauracji, ze moje obiady są lepsze i ze jestem najlepszą kucharka na swiecie. Tylko kuźwa jakos nigdy nie mam weny na gotowanie. Moze jakbym miała gotowwe propozycje to inaczej. Zastamawianie się jest najgorsze.
 
Dziewczyny zazdroszczę wam z tym gotowaniem ja na nic nie mam weny twórczej coś bym zjadła a jak pomyślę to zaraz nie nam ochota,jak byłam na prenatalnych w 12 tyg
to dzidziuś miał 6,2 cm a przeziernosc 1, 5 mm serduszko 160​
 
Też tylko w sałatce go jem [emoji6] ale u mnie wiem że ani mąż ani córka z makaronem nie zjedzą. Oboje lubią proste obiady. Mąż zupy a córka miesko. I robię raz zupa raz mięso. Pulpety zostały nam na jutro ale ugotuje jutro zupke bo w czwartek mam o 12 30 lekarza i nie wiem o której wrócę.
Teraz co za zupke ugotować? Ja robię pomidorowa,rosol, jarzynowa , buraczkowa, krupnik, zacierkowa i koniec mojego repertuaru. Przydało by się coś nowego

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też tylko w sałatce go jem [emoji6] ale u mnie wiem że ani mąż ani córka z makaronem nie zjedzą. Oboje lubią proste obiady. Mąż zupy a córka miesko. I robię raz zupa raz mięso. Pulpety zostały nam na jutro ale ugotuje jutro zupke bo w czwartek mam o 12 30 lekarza i nie wiem o której wrócę.
Teraz co za zupke ugotować? Ja robię pomidorowa,rosol, jarzynowa , buraczkowa, krupnik, zacierkowa i koniec mojego repertuaru. Przydało by się coś nowego

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Może ogórkowa, pieczarkowa?

Gratuluję dziewczyny udanych wizyt [emoji9]

U mnie dzisiaj dzień pod znakiem sprzątania kuchni. W sobotę mam gości :) a ze salon z aneksem to musi lśnić.
Jak pojechałam po córkę do szkoły to wstapilysmy do sklepu z odzieżą i kupiłam sobie kurtkę jupiii [emoji3][emoji3][emoji3] taką normalną nie dla ciężarówek tylko większą i rozwojową. Powinna starczyc :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
magda to może być przepuklina albo mięsień, mam to samo. Lekarka kazała się tym nie martwić.

Pulpety są pyszne:) a w pt muszę zrobić kotlety rybne, wstyd się przyznać, ale nigdy nie robiłam.

Ja nic nie wydaje na lekarza, badania itd. Mąż płaci składkę w pracy na medicover, ok 120 zł mc i latamy tam wszyscy, mamy wszystko. Nawet Pappe miałam za free. Więc jak ktoś ma możliwość wykupienia to polecam. Medicover chyba lepszy od Lux Medu, koleżanka ma w Lux i narzeka.
Ja mam allianz z pracy i tez mam wizyty i badania za free. Place za to niecałe 18 zl reszte dopłaca firma[emoji4] w pakiecie nie mam tylko prenatalnych i ktg.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Siekam drobniutko czosnek i jedną małą cebulę, rzucam na oliwę z oliwek i duszę na wolnym ogniu. Później dwie puszki tuńczyka (najlepiej mi smakuje z rio mare, ale w pl strasznoe drogie) odsączam z oleju (koniecznie w oleju, bo w sosie własnym smakuje okropnie) i wrzucam do cebuli i czosnku. Jak juz się tuńczyk przysmaży daję pomidory krojone w puszce, ew. Dodaję w sezonie świeżych pomidorów bez skórki. Gotuję na wolnym ogniu, az wyparuje woda i sos zgestnieje, daje sól, pieprz, peperoncino (ciut), bazylie i oregano. I to wszystko. Pozniej makaron, sos na maakaaron, do tego parmezan :) odkąd zaczęłam robić z tuńczykiem to mąż nie chcce słyszeć o spaghetti z mięsem :)
 
Do góry