reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

bylam w zeszłym tyg w środe. Następną mam za poltora tyg i mam genetyczne wtedy

To super ja ostatnio bylam 3 tygodnie temu :( chetnie bym podejrzala jak juz wyglada a Twoj dzidzius jakie mial wymiary ostatnio? :) Pytam bo mamy ten sam tydzien :)
A w czwartek mam genetyczne i za tydzien normalna wizyta :)
 
reklama
Hej dziewczyny ;)

Zaczelam dzis 13 tydzien i chyba powoli wracam do zywych.. Mam oczywiscie mdlosci zwlaszcza rano, tak ze 2 razy dziennie zwymiotuje ale potem juz jest duzo lepiej :) to mila odmiana bo od 7 tygodnia byly wymioty po 6-7 razy na dzien a po wymiotach tak mialam cale wnetrznosci wymeczone ze lezalam jak kloda w lozku..

Ja na szczescie nie mam problemow z bezsennoscia - nadal spie ok 9 godzin w nocy i jeszcze mam jedna drzemke po obiedzie :)

Widze ze wy macie dosyc czesto wizyty.. Ja swoja poprzednia mialam 3 pazdziernika a teraz dopiero 16 listopada bede miala, mimo ze ciaza jest blizniacza. Moj lekarz uwaza ze za czestym usg mozna sobie zaszkodzic wiec jesli nic niepokojacego sie nie dzieje to nie ma potrzeby na poczatku robic tak czesto. A ja juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc moje fasolki ! Wg OM wizyta bedzie w 13tyg3 dniu ciazy, czy jest mozliwe ze bedzie widac plec ?
 
Hej dziewczyny ;)

Zaczelam dzis 13 tydzien i chyba powoli wracam do zywych.. Mam oczywiscie mdlosci zwlaszcza rano, tak ze 2 razy dziennie zwymiotuje ale potem juz jest duzo lepiej :) to mila odmiana bo od 7 tygodnia byly wymioty po 6-7 razy na dzien a po wymiotach tak mialam cale wnetrznosci wymeczone ze lezalam jak kloda w lozku..

Ja na szczescie nie mam problemow z bezsennoscia - nadal spie ok 9 godzin w nocy i jeszcze mam jedna drzemke po obiedzie :)

Widze ze wy macie dosyc czesto wizyty.. Ja swoja poprzednia mialam 3 pazdziernika a teraz dopiero 16 listopada bede miala, mimo ze ciaza jest blizniacza. Moj lekarz uwaza ze za czestym usg mozna sobie zaszkodzic wiec jesli nic niepokojacego sie nie dzieje to nie ma potrzeby na poczatku robic tak czesto. A ja juz sie nie moge doczekac zeby zobaczyc moje fasolki ! Wg OM wizyta bedzie w 13tyg3 dniu ciazy, czy jest mozliwe ze bedzie widac plec ?
Witaj :)

Czytałam, że szkodzenie USG to mit. Ale leekarz z NFZ, do ktorego chodzę ma takie same zdanie jak Twój :) natomiast ten, do którego chodzę prywatnie robi na każdej wizycie (co 3-4 tygodnie) i wedlug mnie to dobrze, bo w ostatniej ciąży też nic niepokojącego się u mnie nie działo i niestety poroniłam...

Jeżeli o płeć chodzi, to byłam w 12t1d i lekarz podzielił się ze mną przypuszczeniami. Powiedział, że na 75% będzie tak jak myśli :)
 
Ja chodze na wizyty co 3 tygodnie i ciagnie mi się to niesamowicie. i z tego co wiem to te wizyty co 2 tygodnie to max,
Niecierpiliwa a ty to już mega rzadko masz wizyty co 1,5 mc prawie to jak dla mnie przegięcie grube i to jeszcze z bliźniakami ale jak ci to pasuje to ok,
tez słyszałam ze to mit z tym szkodzeniem usg , myśle ze bardziej szkodzi dziecku jak mama się martwi niż kilka minut usg,
Blondi to ty chodzisz do dwóch ginekologów na NFZ i prywatnie???
 
Moja cera jest taka sobie, tragedii nie ma, ale przed ciąża wcale nie byla lepsza...

Za chwilke jade do lekarza, wystraszylo mnie to omdlenie i mam nadzieję ze mnie przyjmie i zrobi jakies badania...
Zaczelam sie zastanawiac czy to nie przypadkiem wina tarczycy, kiedys mialam niedoczynność ale wszystko wróciło do normy. Moj gin mi zrobil jakies badania ale nawet nie wiem jakie [emoji52] bo wszystkie wyniki ma u siebie.
Czy oznaczanie hormonów tarczycy jest badaniem standardowym w ciazy?

 
Moja cera jest taka sobie, tragedii nie ma, ale przed ciąża wcale nie byla lepsza...

Za chwilke jade do lekarza, wystraszylo mnie to omdlenie i mam nadzieję ze mnie przyjmie i zrobi jakies badania...
Zaczelam sie zastanawiac czy to nie przypadkiem wina tarczycy, kiedys mialam niedoczynność ale wszystko wróciło do normy. Moj gin mi zrobil jakies badania ale nawet nie wiem jakie [emoji52] bo wszystkie wyniki ma u siebie.
Czy oznaczanie hormonów tarczycy jest badaniem standardowym w ciazy?

A czemu wyniki ma u siebie?Mi kazal karte ciazy i wyniki razem trzymac bo nigdy nie wiadomo kiedy sie przydadza np.IP etc
W karcie ciazy mam wpisane wyniki ale mam orginaly.
Mi robil hormony tarczycy chyba w 10 tc

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jagi06 dzieki wysle dzis meza niech mi cos kupi. Mam tylko nadzieję że nie będzie gorzej.

Zobaczymy jak z ta cera bo raczej to sie nie sprawdza ze na dziewczynke ma sie brzydka a na chlopca ladna cere. Ja dowiem sie dopiero w grudniu w 20 tyg oczywiście o ile dzidzia sie pokaze
 
Ja chodze na wizyty co 3 tygodnie i ciagnie mi się to niesamowicie. i z tego co wiem to te wizyty co 2 tygodnie to max,
Niecierpiliwa a ty to już mega rzadko masz wizyty co 1,5 mc prawie to jak dla mnie przegięcie grube i to jeszcze z bliźniakami ale jak ci to pasuje to ok,
tez słyszałam ze to mit z tym szkodzeniem usg , myśle ze bardziej szkodzi dziecku jak mama się martwi niż kilka minut usg,
Blondi to ty chodzisz do dwóch ginekologów na NFZ i prywatnie???
Tak, chodzę prywatnie od poczatku, tj. 5 tydzien, a na NFZ około 11 tygodnia poszłam, bo tam dostaję skierowania na badania w laboratorium i nie muszę wydawać aż tyle kasy. :) a z NFZ lekarz uznaje 3 USG na całą ciążę. W 1trym, drugie tzw. Polowkowe i jak ciąża zostanie przenoszona to wtedy 3. I tyle. Więc myślę, że na korzyść wychodzą mi wizyty prywatne (podglądam częściej czy u Dzidzi wszystko ok) i te na NFZ (oszczędzam na baadaniach krwi) :)
 
A czemu wyniki ma u siebie?Mi kazal karte ciazy i wyniki razem trzymac bo nigdy nie wiadomo kiedy sie przydadza np.IP etc
W karcie ciazy mam wpisane wyniki ale mam orginaly.
Mi robil hormony tarczycy chyba w 10 tc

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie ten z NFZ też ma u siebie wyniki, a w karcie ciąży mam tylko powpisywane, ale i tak kseruje, bo tak jak mowisz, niewiadomo kiedy się przydadzą, a ja jeszcze co 2 tygodnie jeżdżę do rodziców, a to jakieś 2h drogi, więc wolę wzzystko miec przy sobie.
 
reklama
Do góry