reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dziewczyny w srode mam usg genetyczne a dzis odebralam wyniki pappa i wolnej podjednostki beta hcg. Moge was poprosic o odpowiedz jakie mialyscie wyniki tej bety bo u mnie jest 160 a norma do 105. Jestem zalamana i zwariuje do srody:(. Pappa mam 2.22
 
reklama
Musimy spróbowac bo z tym piciem w nocy jest tragedia a jak będzie drugi maluszek to będę chodziła jak zombi jak będę wstawać po kolei do każdego. Chociaż nie powiem bo mój mąż mi pomaga i tez wstaje :-)
 
Musimy spróbowac bo z tym piciem w nocy jest tragedia a jak będzie drugi maluszek to będę chodziła jak zombi jak będę wstawać po kolei do każdego. Chociaż nie powiem bo mój mąż mi pomaga i tez wstaje :-)
U mnie podobnie, też się muszę za to zabrać. Mój synek też się często budzi i niestety później śpi już z nami , a łóżko robi się coraz mniejsze :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny w srode mam usg genetyczne a dzis odebralam wyniki pappa i wolnej podjednostki beta hcg. Moge was poprosic o odpowiedz jakie mialyscie wyniki tej bety bo u mnie jest 160 a norma do 105. Jestem zalamana i zwariuje do srody:(. Pappa mam 2.22
Trochę mało jasna ta twoje wypowiedź , co to znaczy pappa 2.22??? Wynik pappy podaje trisomia 21 i 13/18 musisz sprawdzić wynik poszczególnych trisomi. Chyba coś źle czytasz ten wynik?
 
Ostatnia edycja:
Trochę mało jasna ta twoje wypowiedź , co to znaczy pappa 2.22??? Wynik pappy podaje trisomia 21 i 15/18 musisz sprawdzić wynik poszczególnych trisomi. Chyba coś źle czytasz ten wynik?
Mysle, ze Aneczce chodzi o poziom bialka pappa i wolnej hcg. Na podstawie m.in. tych wynikow wylicza sie prawdopodobienstwo poszczegolnych aberracji. Ja sie, niestety, nie znam.. Wiec nie wiem jak skomentowac te wyniki 8-)

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny w srode mam usg genetyczne a dzis odebralam wyniki pappa i wolnej podjednostki beta hcg. Moge was poprosic o odpowiedz jakie mialyscie wyniki tej bety bo u mnie jest 160 a norma do 105. Jestem zalamana i zwariuje do srody:(. Pappa mam 2.22
Ja to jestem bardzo zdziwiona , że masz już wyniki pappy a nie miałaś jeszcze usg genetycznego ? ? Przecież trisomie w pappie oblicza się też z wartości NT przezierności karkowej + krew z wywiadem. Dziwne trochę . Ja miałam robione 7sg i pappa tego samego dnia , żeby znali wartości NT do określenia wyniku
 
Przepraszam że tak chaotycznie to napisałam ale po prostu tak spanikowałam. Chodzi mi o to co napisała Janka86-chodzi o poziom bialka pappa i wolnej hcg. Mój ginekolog ma zasadę że z krwi właśnie robi się na parę dni przed usg genetycznym żeby od razu na usg wyliczyć prawdopodobieństwa. I właśnie z krwi pappa wyszła 2,22 IU/l, a wolna podjednostka beta hcg 160IU/l a norma jest do 105. I właśnie się boję że to przekroczenie świadczy o czymś złym a usg dopiero w środę.
 
Niestety zinterpretować to może tylko lekarz i to tylko taki, który ma dostęp do specjalnego programu z kalkulatorem. Same wyniki z krwi są niestety bez interpretacji nic nie warte. Nic ci tu mądrego nie poradzimy, możemy tylko trzymać kciuki do środy :-)

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry